cccc anzali club01

متاسفانه شهر انزلی در ایام تعطیلات به شهر گدایان تبدیل میشود و افراد متکدی غیر بومی، به این شهر سرازیر میشوند. این معضل به خصوص در مراکز پر جمعیت نظیر بلوار انزلی، تصویری بسیار زشت را از بندر زیبا و گردشپذیر انزلی در ذهن مسافران تداعی میکند که متاسفانه نه تنها تا کنون هیچ تدبیری در این خصوص توسط شورای شهر، شهرداری و نیروی انتظامی به منظور مقابله با آن اندیشیده نشده است، جالب تر اینجاست که معضلی بدتر و جدید نیز به شهر انزلی اضافه گردیده است.

در تعطیلات چند روز گذشته که موجبات حضور مسافران فراهم گردیده بود متاسفانه در گوشه و کنار شهر انزلی افرادی لباس شخصی با شکل و شمایلی بسیار زشت و زننده با سر و وضعی نظیر کپر نشینان سر و کله شان پیدا شده بود که از بی قانونی در شهر انزلی نهایت استفاده را میبردند و به زور از ماشین ها جهت پارک پول دریافت میکردند!

این پارکبانان که بخاطر سر و وضعشان باید یک راست به اداره بهزیستی انزلی تحویل داده شوند واقعا در این شهر چه میکنند و چه میخواهند؟ مسئول اصلی این بی قانونی چه کسی است و چه کسی مسئولیت مقابله با اعمالی از این دست را بر عهده دارد که به چهره شهر انزلی نزد مسافران نیز ضربه جبران ناپذیری وارد میسازد ؟

در شهرهای بزرگی نظیر تهران نیز پارک بانان در مناطق پر تردد و پر جمعیت حاضر و با لباس فرم مبالغی از ماشین ها جهت پارک دریافت و در قبال آن فیش به آنها تحویل و از ماشین آنها نیز مراقبت میشود. اما گویی در انزلی همان گدایان که در ایام تعطیل به جای مسئولین انزلی شهر را در اختیار دارند از شرایط منحصر بفرد انزلی استفاده و شغل جدیدی برای خود دست و پا کرده اند و بدون هیچ سندی از مردم در روز روشن اخاذی میکنند.

گویی به جای شورای شهر انزلی که باید به دنبال درآمدزایی برای توسعه پایدار شهری و ارائه خدمات به شهروندان باشند گدایان از مزیت های شهر انزلی بیشتر استفاده میبرند و برنامه های مدون تر و خلاقانه تری در آستین دارند.  جالب اینجاست که این افراد حتی به زور قادر به تکلم هستند و تنها میتوانند مبلغ مورد نظرشان را اعلام کنند و باز جای شکرش باقی است که همانند اهالی برره از عبارت پول زور وده استفاده نمیکنند!!!

لازم به ذکر است که در معابر اصلی انزلی پارکبانانی با لباس فرم بر عملکرد ماشین ها در قبال پارکومتر ها نظارت دارند که اتفاقی بسیار شایسته است اما در معابر دیگر اتفاق به گونه ای دیگر صورت میپذیرد و این افراد با برخوردی زننده در حال اخاذی از مردم هستند و متاسفانه از ظاهر بد این افراد راننده را به این نتیجه میرساند که در قبال عدم صدمه دیدن ماشین باید باجی به این باج خوران محترم بد ظاهر پرداخت کنید!

اگر برای در و دیوار شهر از مشکلات مینوشتیم تا به امروز در شهر انزلی همه دیوارها در حال حرکت بودند و تکانی به خود میدادند، مسئولین گرامی لطفا آدرس این کوچه علی چپ را به ما هم بدهید!!! شاید بی خیال مشکلات شدیم تا شما را نیز خدای نا کرده آزرده خاطر نگردانیم.  والسلام …

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۸ خرداد ۱۳۹۲

خیلی بجا بود شاهین جان ، امیدوارم هیچ گاه بی خیال مشکلات انزلی نباشید و نباشیم ،
من بارها متاسفانه شاهد حضور این افراد بودم و چندین بار با آنها برخورد قانونی کردم ، حتی یکبار بارئیس کلانتری ۱۱ وقت تماس گرفتم و ایشان آن فرد را بازداشت نمود.
امیدوارم در سکوت معنادار مسئولین ، همشهریان عزیز اقدام کنند.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۱۳:

بله مجید جان شهر انزلی امن ترین شهر ایران بود اما ایا امروز بلوار انزلی مکان مناسبی است ؟ یا به پاتق معاتادان و گاها ارازل تبدیل شده ؟

guilak

گیلک

۱۸ خرداد ۱۳۹۲

با سلام و تشکر از شما که به این معضل هم پرداختید.اصلا در شان مردم شریف بندر انزلی نیست .امیدوارم مسئولان محترم حتما تا قبل از تابستان تدبیری بیاندیشند .ناگفته نماند اکثر این متکدیان مزاحم متاسفانه گیلکی صحبت میکنند.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۸ خرداد ۱۳۹۲

امیدوارم که مسئولین هر چه زودتر به مسائلی از این دست رسیدگی کنند…

پاسخ

بابایی

۱۸ خرداد ۱۳۹۲

موافقم چون این افراد وجهه بسیار بدی را برای انزلی درست کرده اند و مسافری که به انزلی می آید قطعا با دیدن این افراد بعنوان پارکبانهای شهر تصویر بدی از انزلی در ذهنش باقی می ماند به ویژه که نحوه برخورد این افراد نیز نامناسب است .

پاسخ