ahmadzadeh

ملوان پس از حدود ۴۴ سال هدایت توسط بومی‌ها در نهایت کار را به خارجی‌ها سپرد. اینکه چگونه قوی سپید انزلی از بومی‌گرایی به خارجی‌گرایی رسید داستان زیادی دارد.
ملوان پس از حدود ۴۴ سال هدایت توسط بومی‌ها در نهایت کار را به خارجی‌ها سپرد. اینکه چگونه قوی سپید انزلی از بومی‌گرایی به خارجی‌گرایی رسید داستان زیادی دارد. آمدن و رفتن نصرت ایراندوست نیز داستان خودش را داشت و حالا او به عنوان مدیرفنی فعالیت می‌کند. اما شاید بهترین فردی که می‌تواند در مورد مشکلات اخیر این تیم اظهارنظر کند محمد احمدزاده است. گفت‌وگوی نود را در این رابطه بخوانید.
۹۰:چه خبر آقای احمدزاده؟ پیگیر وضعیت ملوان هستید؟
تا حدودی هستیم و نمی‌شود یک انزلی‌چی پیگیر تیم شهرش نباشد.

۹۰: حالا که پیگیر هستید طلب‌تان را گرفتید؟
من هیچ طلبی نگرفتم و کسی هم کاری نکرد.

۹۰: پس شکایت‌تان به کجا رسید؟
من پس از اینکه درودگر وهدایتی از تیم رفتند، رفتم و شکایتم را پس گرفتم و بعدش هم نفهمیدم دیگر چه شد.

۹۰: چرا این کار را کردید؟
به خاطر ملوان و آقای غلامی که مدیرعامل شده بود نخواستم با شکایت به حقم برسم از این کار صرف نظر کردم.

۹۰: خب، الان کسانی که شکایت کرده‌اند به پولشان نمی‌رسند شما چطور می‌خواهید برسید؟
بالاخره این اتفاق افتاده و کاری هم نمی‌شود کرد.

۹۰: چقدر طلب دارید؟
۱۲۸ میلیون تومان.

۹۰: چرا به محجوب مراجعه نکردید؟
من محجوب را ندیدم و اصلا او را نمی‌شناسم! من در سایت‌ها و روزنامه‌ها عکسش را دیدم و شناختی از او ندارم.

۹۰: اگر بروید باشگاه چطور؟
دلیلی ندارد این کار را کنم چون باشگاه می‌داند من طلب دارم.

۹۰: بگذریم. به نظرتان چرا ایراندوست آمد و برکنار شد؟
ملوان اول فصل شرایط خاص خودش را داشت و خود ایراندوست هم هرچه باشگاه گفت قبول کرد. وقتی مدیری می‌بیند یک مربی تحت هر شرایطی کار می‌کند چرا او را نیاورد؟ باشگاه با کمترین هزینه لیگ را شروع کرد و معلوم بود که آینده ندارد.

۹۰: چرا ایراندوست با ۱۵۰ میلیون حاضر شد سرمربی ملوان شود؟
وقتی او شرایط خود را می‌دید، می‌دانست در هر شرایطی به ملوان برود بهتر است و این کار را کرد اما نتایج تیم باعث شد برکنار شود. در ضمن از همان هفته دوم هواداران علیه او شعار دادند که معلوم بود نمی‌خواستند ایراندوست سرمربی باشد.

۹۰: عجیب اینکه بازیکنان نیز علیه او مصاحبه کردند.
من نمی‌دانم بین آنها چه گذشته و چرا این مصاحبه‌ها انجام گرفت! احتمال می‌دهم کار به شکلی پیش رفته که آنها متوجه شدند ادامه کار به مشکل برمی‌خورد و مصاحبه کردند. به نظر من ایراندوست وقتی دید تیم نتیجه نمی‌گیرد باید خودش استعفا می‌داد و می‌رفت تا کار به این جا نکشد. او نباید با اصرار تماشاگر و بازیکن می‌رفت چون همه می‌دیدند از هفته دوم جو علیه اوست.

۹۰: جالب اینجاست او را مدیرفنی کردند و خودش هم قبول کرد؟
این نوع انتخاب هم جالب است. من واقعا نمی‌دانم این نوع مدیرفنی دیگر چه صیغه‌ای است و برای چه چنین تصمیمی گرفته‌اند. باور کنید این نوع انتخاب برای خودش نوبر است.

۹۰: چرا؟
یک مربی که بازیکنان قبولش ندارند و علیه‌اش حرف زده‌اند در رأس مدیریت فنی چه می‌خواهد به آنها بگوید؟ اصلا می‌تواند اظهار کند؟
شاید این پست را قبول کرده تا پولش را بگیرد؟
من فکر می‌کنم این جورکارها احترام گذاشتن کاذب بوده و مثلا خواستند احترامش را حفظ کنند وگرنه مگر می‌شود سرمربی از کارش برکنار شود و بعد او را مدیرفنی کنند؟!

۹۰: تیم او واقعا مشکل بازیکن داشت؟
قطعا داشت. تیم او مدافع مرکزی نداشت و احمد آهی تنها بود. هافبک نفوذی نداشت و نمی‌توانست درست وحسابی حمله کند و در این چند هفته نتوانست چندان موقعیت ایجاد کند. تیم او در گوش چپ و راست هم مشکل داشت و اگر تقویت نشود به مشکل می‌خورد.

۹۰: ولی خود ایراندوست اعتقاد داشت تیمش موقعیت زیاد ایجاد می‌کرد و فوتبال زیبا به نمایش می‌گذاشت؟
چیزی که من دیدم چنین نبوده اگر موقعیت گل زیادی به‌وجود می‌آورد چطور نتیجه نگرفت و اعتراضات از همان هفته اول آغاز شد؟ هرچند او نظرش را گفته و من هم نظرم را می‌گویم.
۹۰: فکر می‌کنید ملوان همچنان در خطر سقوط قرار بگیرد و کارش به اما و اگر بکشد؟
همه‌چیز بستگی به پنج بازی آینده دارد و اگر نتواند نتایج لازم را کسب کند قطعا خطرناک می‌شود. من امیدوارم تیم در همین چند مسابقه قبل از پایان نیم‌فصل خودش را جمع‌وجور کرده و از انتهای جدول جدا شود چون نیم‌فصل دوم اوضاع برای همه تیم‌ها تغییر می‌کند.

۹۰: درست است که شما دیگر برای ملوان مربیگری نمی‌کنید؟
ملوان الان صاحب دارد و سرمربی‌اش را نیز خودش انتخاب می‌کند. او می‌تواند هرکسی را دوست دارد بیاورد و برکنارش کند که دارد این کار را می‌کند.

۹۰: در زمان شما بازیکنان علیه مربیان صحبت نمی‌کردند ولی نصرت ایراندوست کاری کرد که آنها علیه‌اش مصاحبه کنند. مصاحبه سیدجلال و زارع را خواندید؟
بله خواندم ولی در باشگاه و تیم نیستم که بدانم بین‌شان چه گذشته و چرا این حرف زده شده است؟

۹۰: آقای احمدزاده! شما در تمام رده‌های ملی مربیگری کرده‌اید دلیل نتایج ضعیف پایه‌ها و حذف تیم‌های ملی چیست؟
آقای علی دوستی کارنامه‌اش مشخص است و همیشه در تمام سال‌هایی که کار کرده نتایج لازم را گرفته و با یک بار حذف شدن نباید از او ایراد گرفت. من چندین سال پیش گفتم مشکل کار کجاست ولی کسی گوش نکرد و عده‌ای هم ناراحت شدند. وقتی به جز یکی، دو باشگاه سایرین به فوتبال پایه توجه ندارند و هزینه نمی‌کنند آخرش همین می‌شود. مشکل فوتبال ما فقط جوانان نیست و از بزرگسالان تا رده‌های پایین مشکل دارند. مدیریت فوتبالی غلط است و فوتبال ما را به این روز انداخته. البته الان تاوانش را به جای مدیران فوتبال پس می‌دهد و این ورزش پرطرفدار در حال نابودی است. هرچند آقایان برایشان مهم نیست!

۹۰: باخت به تیم‌های درجه دوم و سوم جای دفاع دارد؟
اینها اتفاقی است و نباید از کادرفنی ایراد گرفت. در کل فوتبال ایران افت کرده و عنقریب است که به درجه دوم آسیا تبدیل شویم. مدت‌هاست هشدارها را جدی نمی‌گیرند و عاقبتش همین می‌شود دیگر.

۹۰: یعنی مشکل اصلی فوتبال ما مدیریت است؟
کاملا به مدیریت برمی گردد و باید فدراسیون فوتبالی کاری کند. الان هر مربی حرف بزند فکر می‌کنند دشمن آنها هستند ولی واقعیت این است که فوتبال ما خیلی وقت است درجا می‌زند ولی سایر کشورها در حال پیشرفت هستند.

علی مسعودی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *