DSC_7686

پیشکسوت باشگاه ملوان می‌گوید تغییرات در کادر فنی و بازیکنان، مشکل ملوان را حل نمی‌کند و این تیم باید در نحوه مدیریت و اداره خود تجدید نظر کند.

محمد احمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، از کسب نتایج ضعیف تیم فوتبال ملوان بندرانزلی ابراز ناراحتی کرد و گفت: متاسفانه موجی از ناراحتی در میان هواداران ملوان به چشم می‌خورد و حالا پس از پایان نیم فصل اول برای ملوان، شرایط این تیم بسیار مبهم و نامعلوم است.

او اضافه کرد: شاید هواداران انتظاردارند با جذب بازیکنان مناسب مشکل ملوان حل شود اما به نظرم حتی با آوردن بازیکنان خوب و موثر، مشکل ملوان حل نمی‌شود. ملوان در نحوه اداره کردن دچار مشکل و فاقد نظم تشکیلاتی است.

پیشکسوت باشگاه ملوان با بیان اینکه مشکل ملوان به خوبی مشخص است گفت: ملوان علاوه بر مشکل در حضور بازیکنان، یک مشکل اساسی به نام عدم اداره مناسب دارد. آن چیزی که ملوان را همیشه زبانزد اهالی فوتبال کرده بود، نحوه مدیریت این تیم و هدایت و رهبری‌اش بود. ملوان هیچگاه مانند حالا چنین شرایطی را تجربه نکرده است.

احمدزاده افزود: وقتی یک باشگاه فاقد رهبری مناسب باشد، باید در انتظار چنین مشکلاتی باشیم. اینکه تیم ملوان از ۱۵ بازی خود تنها ۹ امتیاز کسب می‌کند اصلا قابل قبول نیست و نشان دهنده از دست رفتن نظم و انضباط در این باشگاه است.

او یکی دیگر از مشکلات ملوان را عدم حضور بازیکنان مناسب دانست و گفت: این تیم از همان ابتدا هم در جذب بازیکن مشکل داشت و نتوانست بازیکنان خوب و باکیفیتی را بیاورد. البته کیفیت نامناسب فوتبال ارائه شده از سوی ملوانی‌ها یکی دیگر از نقطه‌ ضعف‌های آن‌هاست.

پیشکسوت باشگاه ملوان اضافه کرد: ملوان در حال حاضر خوب بازی نمی‌کند و توقع هواداران را به هیچ عنوان برآورده نکرده است. هواداران ملوان نگران آینده تیم محبوب‌شان هستند زیرا می‌بینند که این تیم هیچ آینده روشنی را در پیش ندارد.

احمدزاده با ابراز نگرانی از دچار شدن ملوان به وضعیت تیم‌هایی چون پاس، فجر شهید سپاسی و برق شیراز گفت: اگر این تیم به لیگ دسته یک سقوط کند به احتمال زیاد نمی‌تواند دیگر خود را به لیگ برتر برساند. ملوان همواره با تمام نداری‌ها خود را در لیگ برتر حفظ می‌کرد و بازی‌های خوبی را از خود به نمایش می‌گذاشت.

او افزود: در حال حاضر با پیشکسوتان باشگاه ملوان هیچ گونه مشورتی برای رفع مشکلات نمی‌شود. شاید آن‌ها خیال می‌کنند شخصی چون من در بیان نظرات خودش به دنبال منافع شخصی‌اش است. ما هیچ چشمداشتی به ملوان نداریم و فقط دوست داریم این تیم در لیگ برتر همچنان بماند. البته ما این مشکلات را پیش‌بینی کرده و تذکرات لازم را نیز داده بودیم اما کسی به حرف‌های ما گوش نداد.

پیشکسوت باشگاه ملوان تصریح کرد: تا زمانی که مشکل مدیریت در باشگاه ملوان حل نشود شرایط این تیم بهبود پیدا نمی‌کند. زمان برای ملوان به سرعت در حال از دست رفتن است. هواداران ملوان هر روز ناامیدتر می‌شوند و ترس از سقوط به لیگ دسته یک در آن‌ها به چشم می‌خورد. گویا مسئولان باشگاه ملوان نیازی به مشورت با پیشکسوتان نمی‌بینند و احساس می‌کنند می‌توانند از این شرایط اسف‌بار خارج شوند.

احمدزاده به جوان‌گرایی تیم ملوان نیز اشاره کرد و گفت: ملوان در ۱۳ دوره گذشته معمولا جزو جوان‌ترین تیم‌های لیگ برتری بود و اینکه برخی از مسئولان ملوان دلیل نتیجه نگرفتن این تیم را جوان‌گرایی می‌دانند قابل قبول نیست. ملوان در دوره اول لیگ برتر رکورد جوان‌گرایی را زده بود و بهترین نتایج را نیز کسب کرد.

او خطاب به مسئولان باشگاه ملوان گفت: اگر می‌دانستید توانایی اداره تیم را با این جوانان ندارید، دست به جوان‌گرایی نمی‌زدید. چرا مشکلات ملوان را به گردن بخش‌های دیگر می‌اندازید. اشتباه‌های مکرر و ادامه‌دار سبب شده تا ملوان در این وضعیت قرار گیرد. مطمئن هستم که تصمیم‌های گرفته شده برای ملوان توسط غیر فوتبالی‌ها و غیر ورزشی‌ها گرفته شده است. هواداران ملوان این تصمیم‌ها را قبول نمی‌کنند و مسئولان ملوان باید پاسخگوی آن‌ها باشند.

پیشکسوت باشگاه ملوان اضافه کرد: ما در سال‌های پیش با حداقل امکانات این تیم را در لیگ برتر نگه می‌داشتیم اما شرایط در حال حاضر به قدری اسفناک است که امکان سقوط ملوان به لیگ دسته یک می‌رود. به نظرم تغییرات عمده در اداره باشگاه ملوان می‌تواند به شکل‌گیری ملوانی جدید و امیدواری برای حضور در لیگ برتر منجر شود.

احمدزاده در پایان خاطرنشان کرد: تغییرات در سطح کادر فنی و بازیکنان در حال حاضر مشکلی را حل نمی‌کند. این تیم نیاز به یک شوک جدی دارد که به نظرم شامل تغییر افرادی می‌شود که در حال حاضر ملوان را هدایت می‌کنند.

تیم فوتبال ملوان با کسب ۹ امتیاز از ۱۵ دیدار خود در رده آخر جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *