13920921000016_PhotoA[1]

رضا پورشعبان صبح امروز در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی این شهر اظهار کرد: پروژه‌های جدید توسعه‌ای در نقاط مختلف شهر بندر انزلی توسط شهرداری در حال انجام است.

وی از احداث دروازه قرآن در بندر انزلی خبر داد و افزود: پروژه مذکور با برآورد اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به مناقصه می‌رود.

این مسؤول در ادامه با اشاره به اصلاح ساختار درون‌سازمانی شهرداری این شهر بیان کرد: تعیین اهداف راهبرد سازمانی و رسیدن به آنها بر منابع ساختار زمانی مناسب و نیروی انسانی ماهر متعهد، امکانات و تجهیزات استوار است.

پورشعبان بر تامین منابع مالی برای اجرای برنامه‌ها در شهرداری بندر انزلی تأکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی هدفمند از دیگر موضوع‌ها در اصلاح ساختار درون سازمانی محسوب می‌شود.

شهردار بندر انزلی با بیان اینکه هدف در مدیریت شهری تلاش برای توسعه پایدار به منظور کسب رضایتمندی شهروندان است، تصریح کرد: موضوع مذکور در مدیریت شهری با ویژگی‌های بندر انزلی به غیر از شهروندان این شهر، رضایتمندی میلیون‌ها نفر از هموطنان که از نقاط مختلف کشور وارد انزلی می‌شوند را شامل می‌شود.

وی ساختار موازی، بدون معاونت‌ها و مدیریت تخصصی، نبود تفکر استفاده از سیستم‌های جدید نرم‌افزاری، گردش سنتی و روزانه فعالیت‌ها، نبود بهره‌گیری مناسب از متخصصان داخلی و نخبگان خارجی، نبود اطلاع‌رسانی به‌موقع، به‌شدت تمرکزگرا و وابسته به نیروهای خاص را از ویژگی اصلی ساختار سازمانی موجود در شهرداری بندر انزلی در گذشته عنوان کرد.

پورشعبان با اشاره به اصلاح ساختار مدیریت شهری در بندر انزلی، خاطرنشان کرد: از سال ۹۳ اصلاح ساختار در مدیریت شهرداری بندر انزلی آغاز شده است.

شهردار بندر انزلی یادآور شد: پیگیری اصلاح ساختار سازمانی با هدف تخصصی کردن امور، چابک‌سازی و پاسخگویی در شهرداری بندر انزلی دارای متولی مشخصی شده است.

وی از ایجاد چارچوب جدید ساختار سازمانی شهرداری بندر انزلی در خردادماه امسال خبر داد و اظهار کرد: پس از ۱۰۰ سال برای نخستین بار سه معاونت تخصصی توسعه مدیریت و منابع، شهرسازی، معماری و امور زیر بنایی و خدمات شهری در شهرداری بندر انزلی ایجاد شده است.

پورشعبان با بیان اینکه شش پست تخصصی زیر نظر مستقیم شهردار بندر انزلی اکنون فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ایجاد ۱۲ پست تخصصی زیر نظر معاونت‌های تخصصی شهردار بندر از جمله ساختار جدید مدیریت شهری در این شهر است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رحیم

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

با سلام ، جهت یادآوری ، آسفالت خیابانهای فرعی وکوچه های آن در منطقه خیابان پرستار که در تعهد چند سال قبل شهرداری محترم بود آنجام نگرفته ولی خوشبختانه شاهد آسفالت بیشتر مناطق روستایی هستیم ، همچنین وضعیت بد فاضلابها که از کسی پوشیده نیست، حقوق شهروندی در اینجا جایی نداره. اولویتها جای دیگر تعریف می شه. فقط می توان تاسف خورد به حال خودمان.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۵ ۱۶:۵۵:

با سلام.جسارتا از جناب شهردار می پرسم آیا با وجود معاونتها و پستهای تخصصی مختلف که توسط حضرتعالی ایجاد شده نداشتن دروازه قرآن را تنها مشکل انزلی تشخیص داده اند؟ اگر پاسخ شما مثبت باشد بدون تردید ایجاد تغییرات درون سازمانی شما هم یا کارایی لازم را ندارد و یا اصلا به شهر اهمیتی نمی دهند.چند روز پیش با چند تن از مسافران صحبت می کردم و نظرشان را در مورد شهرمان پرسیدم .گفتند شهر زیبایی می تواند باشد اما حیف … که به نظر می رسد این شهر شهرداری و مسئول ندارد.بنده هرگز زحماتی که کشیده شده نادیده نمی گیرم و بسیار از آقای شهردار و مجموعه شهرداری متشکرم.خدا می داند عین واقعیت را نوشتم.جالب تر اینکه خودشان از اهل شهر نه چندان برخوردار خرم آباد بودند.بنده بعنوان یک شهروند عادی عرض می کنم اولویت و مشکلات شهر انزلی احداث دروازه قرآن و دروازه ماهی و غیره نیست. خیلی خوش شانس بودیم که انزلی از دو طرف نیاز به دروازه دارد.همه جا دروازه سازی به تاریخ پیوسته در شهر ما تازه شروع شده!!!

sari

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

آقای شهردار زمستان در راه وگرفتاری ها وسرما وطوفان وباران وبرف هم درراست. آقای شهردار آیا میدانید در گوشه وکنار این شهر چند خانوار گرسنه ویا چندین خانوار بیکار وسر گردان اند آقای شهردار آیا می دانید با یک برگه گاغذ در دیوارها که نوشته شود ما به یک کارگر نیازمندیم .چند نفر صف خواهند ایستاد ..اقای شهردار می دانید با هر یک ساعت باران زندگی برای ساکنان این منطقه چقدر سخت ودشوار می گردد . آیا میا می دانید هر موزائیک شکسه خیابانها وکوچه ها چند نفر را کثیف ونجست ویا دست وپای چند نفر را زخمی وشکسته می نماید. آقای شهردار ایا در گوشه وکنار این شهر گذر می کنید خانه های کهنه وفرسوده وحلب های زنگ زده ودر ودیدار های شکسته را مشاهده نمی کنید . ایا به نظر شما این مشکلات بخاطر مشکلات مالی ومشکلات کار وغیره نمی باشد. آقای شهردار همه ما مسلمان هستیم . چه دروازه قرآن داشته باشیم ویا چه نداشته باشیم. دیروز دروازه ماهی بود وامروز دروازه قران . آیا به نظر شما فرقی در این دو وجود دارد .خیر .زیرا یکی نعمت های خداست ودیگر گفته های خدا . اقای شهردار ایا می دانید رطوبت این شهر واین استان چقدر است آیا می دانید .در بسیاری مواقع به ۱۰۰ در صد هم می رسد. یعنی عمر مفید ۶۰ الی ۷۰ حتی خود آدمها وانسانهای همین منطقه..
حال از شما عزیزان خواهش می کنیم هر حرکتی وهر تلاشی می نمائید سعی نمائید با مشورت وهماهنگی افراد با تجربه وبا دانش ودلسوز شهر وساکنین همین منطقه انجام دهید .تا نه زحمات شما دوست عزیز هدر گردد ونه در پیشگاه خدا وبنده خدا شرمنده گردید
زیرا هر کدام از ماها به اندازه . مسئولیتی که بر گردن مان نهاده شده باید جوابگو باشیم..
زیرا همه انبیائ واولیای ما همفکری ومشورت وهماهنگی را اولین قدم . پیشرفت وطرقی یاد نموده اند .
زیرا با مشورت وهمفکری وهماهنگی همه را راضی خواهید نگهداشت
بخصوص مشورت وهفکری وشما عزیزان باید بیشتر از همه باشد زیرا هر مبلغی را حزینه می نمائید از حق همین مردم است .
حال اگر حدف تان خدمت است .مشورت وهمفکری را اولویت کارتان قرار دهید. تا همه راضی گردند .
حال چه جشن لاله های تالابی باشد ویا چه میدان گل لاله وچه میدان انزلی باشد وچه میدان بی بی حوریه ویاچه احداث دروازه قرآن ویا چه دروازه ماهی. ویا غیره..
یک مناره ساخته شد تا به امروز توانست .ارزش خود را داشته باشد ویا پلهای انزلی ویا حتی زیبایی هواشناسی داخل بلوار که همه میدانیم ارزش شان ماندار خواهد بود.
ایکاش همه دوستان تلاش نمایند بر روی کمر بندی انزلی بیشتر کار نمایند .زیرا کمر بندی انزلی هم در جای یبایی قرار گرفته .که می تواند این کمر بندی هم تاریخی وماندگار شود
کافی است یکی از همین مبلغ های ها ویا حزینه های شهر برای ترسیم وطراحی نقشه کمر بندی انزلی حزینه شود .حال چه طراح ایرانی باشد ویا چه طراح خارجی..حدف طرح زیبا ویا نقشه زیبا برای تالاب وکمربندی در نظر گرفته شود.

پاسخ

sari

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

اقای شهردار .ای کاش مبالغی از در آمد های شهرداری ویا پولهای اضافه شهرداری را همانطور که به ان اشاره نمودیم به صورت وام به خانه های فرسوده پرداخت می نمودید تا سققف های منازل های شان را تعویض ویا رنگ آمیزی نمایند ویا حتی در ها ودیوارهای شهر را .. زیرا این زیبایی هم در جلب توریست موثر خواهد بود وهم در زیبایی شهر تاثیر فراوانی خواهد داشت .زیرا هرچه کوچه وخیابانها تمیز تر باشد شهر هم زیباتر خواهد شد. هماننند شخصی که از ارایشگاه بر می گردد. این زیبایی هم تاثیر گذار خواهد شد . واز همه مهمتر عمر ساختمانها هم بیشتر می شود .زیرا هنوز ساکنین استان مان نمی دانند عمر ساختمان بستگی به توجه ورسیدگی بیرون ساختمان بستگی دارد نه داخل منزل .
شهرداری می تواند از این طریق در فرهنگ سازی ساخت وساز های شهر هم نقش بسزایی داشته باشد.
ضمنان به این نکته هم اشاره نمایم مبلغ پرداختی را ماهانه در کنار قبض های اب وبرق وتلفن می توان مستقیم برداشت نمود. به کسی هم فشار وارد نخواهد آمد

پاسخ