IMG10160628

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از تعریف و اجرای پنج پروژه مطالعاتی و شش پروژه عملیاتی برای احیای تالاب بین المللی انزلی خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری مهر، امیر عبدوس پیش از ظهر پنجشنبه در مصاحبه با رسانه ها افزود: پنج پروژه مطالعاتی از سوی محیط زیست استان به انجام رسید و شش پروژه عملیاتی برای اجرا به سازمان جهاد کشاورزی سپرد شد.

وی تصریح کرد: پروژه های مطالعاتی تالاب بین المللی انزلی شامل پایش اکولوژیک، بررسی امکان پرورش کپور ماهیان درپن کالچر، مولد سازی ماهیان بومی تالاب، به روز رسانی مطالعات طرح جامع و  امکان سنجی پرورش ماهیان اقتصادی در حاشیه اراضی تالاب است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان به پروژه مطالعاتی پایش اکولوژیک تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: در این ارتباط تمامی پارامترهای فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و سموم در تالاب به مدت ۱۸ ماه نمونه برداری و آزمایش شد.

وی افزود: یک ایستگاه پایش آنلاین در تالاب انزلی نصب شد که ۹ پارامتر فیزیکی و شیمیایی تالاب انزلی را بصورت آنلاین بر روی اینترنت بطور مرتب نیم ساعت به نیم ساعت اندازه گیری و نمایش می دهد.

عبدوس اظهارداشت: همچنین پنج پاسگاه محیط بانی تالاب انزلی به دوربین های مدار بسته و دوربین های پایش فیزیکی مجهز شدند.

وی در ادامه به پروژه  مطالعات طرح جامع تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: این پروژه با مشارکت آژانس همکاری های بین المللی کشور ژاپن به روز رسانی انجام و چهار دستور عمل برای مدیریت اکولوژیکی تالاب از قبیل پایش، اکوتوریسم، طبیعت گردی و زون بندی تهیه شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان عنوان کرد: شش پروژه عملیاتی شامل چهار تله رسوبگیر در دهانه رودخانه های پیربازار، پسیخان، سیاه درویشان و شیله سر بود که  بجزء پیر بازار بقیه افزون بر ۹۰ درصد پیشرفت کار دارد.

وی یادآورشد: پروژه لایروبی در پنهه تالاب با پیشرفت ۴۰ درصد و پروژه احداث و احیای آبراه ها نیز از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۷ تیر ۱۳۹۲

خدا وکیلی دیگر اعتنا کردن به این امار و ارقام پس از سی و اندی سال نهایت ساده لوحی است.آخر وقتی که عمق فاجعه زیست محیطی مرداب را هر کسی به راحتی و بدون هر وسیله ای تشخیص می دهد چه نیازی به پایش اکولوژیکی انلاین است؟ این سیستمهای تشخیصی جدید چه چیزی را باید لحظه به لحظه به ما نشان بدهند؟شاید فقط به این کار می ایند که بخواهیم چند سال دیگر مردم را سر کار بگذاریم و این فرصت کم باقیمانده را با این حرفها هدر بدهیم.

پاسخ