خبرگزاری فارس: اجرای 5 پروژه تامین آب کشاورزی در انزلی

 

منوچهر عاشوری در جریان بازدید از پروژه‌های سد بتونی و دریچه‌گذاری رودخانه‌ها و نهرهای کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: فصل زراعی سال ۹۵ آب کشاورزی روستاهای «گلشن»، «حسن‌رود»، «سیاه‌وزان» و «کپورچال» با اجرای پروژه‌های مذکور تامین می‌شود.

وی به تامین آب کشاورزی روستاهای بخش مرکزی انزلی از طریق نهر آب «سوسر» و «شالیور» اشاره کرد و افزود: تعداد پنج پروژه کشاورزی با هماهنگی امور آب ناحیه غرب گیلان به منظور مهار آب‌های سطحی و استفاده بهینه در فصل آبیاری در بخش مرکزی انزلی اجرایی می‌شود.

عاشوری با بیان اینکه تامین آب کشاورزان نیازمند راه‌اندازی ایستگاه‌های پمپاژ آب در بعضی از روستاهای بخش مرکزی انزلی است، تصریح کرد: تیر و نیمه نخست مرداد‌ماه بیشترین نیاز آبی شالیکاران است.

بخشدار مرکزی انزلی از آغاز فعالیت شالیکاران به‌ویژه در غرب شهرستان انزلی از اسفند ماه امسال خبر داد و بیان کرد: بسیاری از شالیکاران شخم زمستانه شالیزارها را آغاز کردند.

وی به برگزاری جلسه‌های متعدد با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی انزلی در راستای شخم زمستانه شالیزارها اشاره کرد و گفت: بخش مرکزی انزلی ۵ هزار و ۲۰ هکتار شالیزار دارد و شخم زمستانه در کاهش و صرفه‌جویی آب در مزارع بسیار تاثیرگذار است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *