اجرای نظام ICF در لاهیجان و انزلی

  • 5 سال پیش
  • بدون ديدگاه

ac-anzaliclub1

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان از اجرای نظام ICF در لاهیجان و انزلی خبر داد و گفت: شدت معلولیت طبق این نظام تعیین و کددهی می‌شود.

رحیم تکاملی ظهر امروز در حاشیه کارگاه آموزشی ICF «نظام طبقه‌بندی بین‌المللی عملکرد، ناتوانی و سلامت» در پژوهشکده تعلیم و تربیت رشت در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این کارآگاه آموزشی را آشنایی اعضای کمیسیون پزشکی تشخیص معلولیت با این نظام دانست.

وی نظام طبقه‌بندی بین‌المللی عملکرد، ناتوانی و سلامت را یک نظام بین‌المللی نامید و تصریح کرد: طبق این نظام در سازمان بهزیستی شهرت معلولیت طبق کدهایی که به فرد معلول داده می‌شود در نظر گرفته می‌شود.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان از ویژگی‌های نظام مذکور را داشتن زبان مشترک و بین‌المللی با مبنای علمی خواند و اظهار کرد: «کد دهی» یکی از شاخص‌های این نظام است.

وی با بیان اینکه زبان نظام تنها به افراد ناتوان تلقی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این نظام می‌تواند به بیماری و سلامت و مقوله‌های مربوط با آن را توصیف کند و بسیاری از سیستم‌ها از این نظام استفاده کنند.

تکاملی استفاده از نظام ICF (طبقه‌بندی بین‌المللی عملکرد، ناتوانی و سلامت) را جدیدترین و آخرین دیدگاه سازمان بهداشت در سلامت افراد دانست.

وی درباره کارگاه مذکور بیان کرد: در این کارگاه حدود ۵۵ نفر از اعضای کمیسیون‌های پزشکی تشخیص معلولیت شهرهای گیلان مربوط به بهزیستی شرکت دارند.

این مسئول از اجرای نظام ICF در لاهیجان و انزلی خبر داد و گفت: شدت معلولیت طبق این نظام تعیین و کددهی می‌شود.

وی در ادامه از وجود ۳۲ هزار معلول ثبت شده در بانک اطلاعاتی بهزیستی گیلان خبر داد.

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *