SONY DSC

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی حسن خسته بند نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی در جریان مراسم اجرای مصوبه کالای همراه مسافر با بیان اینکه اجرای مصوبه تجارت چمدانی در این منطقه می تواند وضعیت اشتغال استان را متحول نماید اظهار داشت: اجرای این مصوبه نتیجه تعامل و همکاریهای موجود میان منطقه آزاد،گمرک و بخصوص استاندار گیلان است که باید از سوی دیگر نهادها در تمامی مسائل استان تعمیم یابد.

وی با اشاره به تعدد ظرفیتهای توسعه ای استان گیلان اضافه نمود: تالاب انزلی یکی از این نمونه هاست که می تواند فقط در دو حوزه گردشگری و صنعت شیلات علاوه بر اشتغالزایی مولد زمینه افزایش درآمد سرانه استان را فراهم نماید.
 نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی خواستار گسترش ارتباطات منطقه آزاد انزلی با کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز شد و افزود: وجود بوروکراسی اداری و عدم جسارت در میان برخی مدیران باعث کند شدن روند جذب سرمایه گذار در استان شده، نکته مهمی که باید در جهت رفع آن تلاش نمود.

پرویز تقوی ناظر گمرکات استان گیلان در این مراسم با بیان اینکه اجرای این مصوبه منشاء خیرو برکت برای استان است افزود: با شروع به کار این طرح شاهد رشد فعالیتهای تجاری و بازرگانی در سطح استان خواهیم بود.

وی خواستار ثبت سفارش بازرگانان در منطقه آزاد انزلی به منظور بهره مندی بیشتر از این مزیت و معافیت قانونی شد و افزود: قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال جنوب، نزدیکی به پایتخت و کشورهای حاشیه دریای خزر و دارا بودن مرزهای زمینی-هوایی و دریایی از وجوه تمایز استان در عرصه فعالیتهای تجاری-گمرکی است.

تقوی با تصریح براینکه با اضافه شدن استان به شبکه ریلی کشور انقلابی در ظرفیتهای تجاری و بخصوص ترانزیتی استان بوجود می آید اضافه کرد: طی پنج ماه گذشته با صدور ۶۰۰ هزار تن کالا از طریق گمرکات استان به ارزش ۲۱۱ میلیون دلار دهمین استان کشور در حوزه صادرات بودیم و درزمینه واردات نیز بعد از استانهای هرمزگان و خوزستان سومین استان قرار گرفتیم، موضوعی که نشان از ظرفیتهای گمرکی استان در سطح کشور دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *