13950513000943_PhotoA[1]

حسین چراغی عصر امروز در جریان بازدید از طرح‌های توسعه‌ای این بندر با بیان اینکه امکان ایجاد ترکیبی برای صادرات در بندر انزلی وجود دارد اظهار کرد: امکان افزایش ظرفیت‌های صادراتی در بندر انزلی فراهم است.

وی به استفاده از کریدور سبز گمرکی در بندر انزلی اشاره کرد و افزود: کریدور مذکور با انعقاد تفاهمنامه مذکور به مدت شش ماه به صورت آزمایشی در بندر انزلی اجرایی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، کریدور سبز گمرکی را توانمندی قانونی برای بنادر ایرانی و بندرهای حاشیه دریای خزر خواند و بیان کرد: ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت در حاشیه دریای خزر وجود دارد و ۱۱ کشور مشترک‌المنافع در این منطقه است.

چراغی به تسهیلات کشورهای حاشیه دریای خزر اشاره کرد و گفت: تمام کشورهای مذکور بدون روادید و پرداخت عوارض می‌توانند به کشور روسیه واردات یا صادرات کالا داشته باشند.

وی با تأکید براینکه «هاب» لجستیکی یا «هاب» صادراتی بین ایران و روسیه باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: بندر انزلی می‌تواند روند صادرات کالا از ایران به روسیه را تقویت کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان به انعقاد تفاهمنامه کریدور سبز گمرکی در ۲۷ اردیبهشت ماه امسال اشاره کرد و یادآور شد: تفاهمنامه مذکور بین ایران و روسیه مبادله شده است.

این مسؤول، با بیان اینکه اقدام‌های عملی کریدور سبز گمرکی هنوز انجام نشده است، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت مذکور نیازمند تسریع در امور و سازماندهی بیشتر است تا بتوانیم از این فرصت مناسب بهره لازم را ببریم.

چراغی با ارائه راهکاری توسعه صادرات به روسیه، بیان کرد: ایجاد تسهیلات گمرکی در افزایش سرعت تنظیم اسناد گمرکی تاثیرگذار است.

وی، درج اطلاعات کالای صادراتی ایرانی به زبان روسی روی کالا و اسناد حمل را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: ایجاد پنجره واحد به منظور توسعه صادرات و حتی ترانزیت بین ایران و روسیه موثر است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *