tafkik zobale

 

 برای اولین بار در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی طرح تفکیک زباله از مبداء با استقرار سطلهای مدرن تفکیک زباله از مبداء در هفت مکان پرتردد اجرایی شد.
مهندس اکبرقاسم نژاد مدیر امور شهری سازمان با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبدأ یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های زنجیره بازیافت، بهره برداری و مدیریت پسماند است. اعلام داشت: مجموعا تعداد ۱۰۰۰ غرفه تجاری در سه مجتمع تجاری ونوس ، مجتمع تجاری ستاره شمال و مجتمع تجاری کاسپین در حال فعالیت است افزود : حجم بالای ورود گردشگران به فاز تجارت و رونق کسب و کار در این بخش از منطقه که از جذابیتهای گردشگری بیشتری برخوردار است موجب ازدحام زباله می شود که با استقرار سطلهای تفکیک زباله از مبداء در راستای ارتقاء فرهنگ تفکیک زباله از مبداء و حفظ محیط زیست گامی اساسی برداشته شده است.
قاسم نژاد با اشاره به اینکه پیش از این در دو روستای منطقه طرح تفکیک زباله تر و زباله خشک از مبداء شروع شده است و زباله تر جمع آوری شده به دو ایستگاه تولید کود ورمی کومپوست ارسال می گردد ادامه داد : اجرای طرح تولید کود عالی ورمی کومپوست در محدوده منطقه با بهره مندی از ظرفیت جوامع محلی منطقه علاوه بر ایجاد اشتغال خانواده های روستایی موجب حذف کود شیمیایی و افزایش تولید ارگانیک محصولات کشاورزی شده است.
مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص دیگر اقدام فرهنگی این سازمان در حوزه جمع آوری زباله تصریح کرد : در ایام نوروز امسال تعداد ۲۰۰۰۰ کیسه زباله به صورت رایگان به همراه پوسترهای اطلاع رسانی مبنی بر طول عمر زباله های مختلف تا زمان تجزیه و جذب طبیعت در ورودی سازمان تحویل میهمانان و گردشگران فاز تجارت و گردشگری شد که با توجه به افزایش ۷۸ درصدی ورود گردشگران به فاز تجارت ۶ درصد زباله کمتر نسبت به سال قبل تولید شد که این اتفاق علاوه بر اینکه باعث خرسندی و خوشحالی ما شد نشان از همراهی گردشگران فهیم و دوستدار طبیعت منطقه برای حفظ محیط زیست منطقه دارد.
وی ابراز امیدواری کرد :که با نگاه کلان و دستورات ارشادی مدیرعامل محترم سازمان و با تلاش همکاران مدیریت امور شهری که بخش کوچکی از یک فکر بزرگ هستیم در آینده ای بسیار نزیک شاهد شکوفائی بیش از پیش منطقه در زمینه خدمات رسانی به مردم خوب منطقه و گردشگران خواهیم بود.
روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *