خبرگزاری فارس: اجرای طرح بازرسی ویژه نوروز در گیلان

علی منتظری در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان با اشاره به آمار بازرسی از واحدهای صنفی و تولیدی استان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۳۳۴ هزار مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنفی گیلان انجام شده است.

وی به ۱۴ هزار و ۴۲۷ مورد تخلف واحدهای تولیدی و صنفی گیلان اشاره کرد و افزود: ۶۴ میلیارد ریال برآورد اولیه ما برای جرایم واحدهای مذکور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه ۴٫۲ بازرسی‌ها منجر به کشف تخلف شده است، تصریح کرد: کشف تخلف پنج تا شش درصد در کشور است و از این حیث کمتر از میانگین کشوری هستیم.

منتظری از بازرسی ۶ هزار و ۵۰۰ کالای قاچاق در نقاط مختلف گیلان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰ هزار و ۸۲ مورد گشت مشترک در مورد کالای قاچاق در استان داشتیم و ۲۱۴ مورد منجر به تشکیل پرونده شده است.

وی از اجرای طرح بازرسی ویژه نوروز از واحدهای صنفی و تولیدی از ۱۵ اسفند جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۵ در گیلان خبر داد و گفت: طرح «بازرسی متنوع» به طور ویژه در استان انجام می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به رسیدگی به شکایت‌های مردمی از طریق سامانه ۱۲۴، خاطرنشان کرد: برگزاری گشت‌های مشترک و تخصصی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده سازمان مذکور در استان است.

منتظری به راه‌اندازی کشیک بازرسی در سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ایام نوروز سال ۹۵ اشاره کرد و یادآور شد: بازرسی از مکان‌های تفریحی و زیارتی در برنامه کشیک‌های مذکور است.

وی با تأکید بر بازرسی از تفرجگاه‌ها، سواحل و رستوران‌های بین‌راهی در ایام نوروز در گیلان، اظهار کرد: نظارت بر توزیع کالای دولتی از جمله برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به آمادگی ۷۴۴ فروشگاه توزیع مواد غذایی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای فروش فوق‌العاده در نقاط مختلف استان اشاره کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در صورت لزوم با همکاری اتاق اصناف استان انجام می‌شود.

منتظری با اشاره به وجود ۲۴۰ نفر بازرس سازمان بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف گیلان، بیان کرد: ایام نوروز بازرسی از واحدهای صنفی و مکان‌های گردشگری و تفرجگاهی توسط بازرسان مذکور در استان انجام می‌شود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۳ اسفند ۱۳۹۴

بازرسی ها افزایش هم یابد از جایگاه رفیع گرانترین شهر استان نزول نخواهیم کرد

پاسخ