13930629000122_PhotoA

بخشدار مرکزی انزلی از اجرای طرح استقبال از مهر در روستاهای این بخش خبر داد.

منوچهر عاشوری در جلسه ستاد استقبال از ماه مهر ویژه بازگشایی مدارس بخش مرکزی این شهرستان هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و ایثارگری‌ها، جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را گرامی نگه داشت.

وی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با آغاز فصل پاییز و ماه مهر سال تحصیلی جدید نیز آغاز می‌شود و با توجه به امکانات محدود آموزش و پرورش و مدارس؛ نیاز است که همه ما با کمک یکدیگر بتوانیم شرایط مطلوبی را برای سال تحصیلی فراهم کنیم.

بخشدار مرکزی انزلی با بیان اینکه از هفته‌های گذشته نشست‌های مکرری در همین راستا با حضور دهیاران و دیگر مسئولان برگزار شد، تصریح کرد: تمام تلاش‌های خود را برای هر چه بهتر فراهم‌سازی امکانات و محیط مدرسه به‌کار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اقدام‌های خوبی توسط دهیاران انجام شده است، تصریح کرد: آموزش و پرورش برای همه ما یک امر بسیار مهم و حیاتی است بنابراین کمبودها نباید در کار آموزش و پرورش خللی ایجاد کند.

عاشوری از دهیاران خواست تا با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود و شوراهای اسلامی که حلقه اتصال بین مردم و مسئولان هستند بهره بگیرند تا نگرانی برای مدیران، دبیران، دانش‌آموزان و اولیای آنها در آغاز سال تحصیلی به وجود نیاید.

وی از رئیس اداره آموزش و پرورش انزلی، فرمانده و جانشین انتظامی و روسای کلانتری و پاسگاه‌های سطح حوزه روستاها و مرکز بهداشت شهرستان به دلیل ایجاد تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس قدردانی کرد.

بخشدار مرکزی انزلی، از تشکیل ستاد استقبال از مهر در روستاها توسط دهیاران با حضور شوراهای اسلامی، بهورز خانه بهداشت، مدیر مدرسه و اولیا دانش‌آموزان خبر داد.

وی بازدید از مدارس و برطرف شدن مشکلات آنها در حد توان، رسیدگی به وضعیت بهداشتی مدارس، همکاری با آموزش و پرورش در زمینه سنددار کردن مدارس، همکاری با پاسگاه‌های انتظامی در برقراری امنیت و ترافیک را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد.

عاشوری جابه‌جایی و حمل به موقع زباله، نصب پرده آغاز سال تحصیلی، شرکت در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدارس را از دیگر برنامه‌های طرح استقبال از مهر در روستاهای بخش مرکزی انزلی برشمرد.

وی با اشاره به هدف از طرح استقبال ستاد مهر گفت: این طرح از طرف استانداری گیلان ابلاغ شده و هدف آن ارتقای سطح آگاهی و دانش بهداشتی دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان جامعه است.

بخشدار مرکزی انزلی افزایش سطح رضایت‌مندی شهروندان، استفاده از ظرفیت‌های مردمی در دستیابی به شهر و روستایی سبز پاک و ایمن، کنترل بهداشت محیط مدارس، تامین و حفظ ارتقای سلامت قوانین و بهداشتی دانش‌آموزان را از دیگر اهداف طرح مذکور ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: کاهش بار ترافیکی ناشی از ترددهای مهر ماه، فرهنگ‌سازی و ترغیب دانش‌آموزان به حفظ پاکی شهر و روستا، ترویج فرهنگ تفکیک از مبدأ پسماندها و ترویج فرهنگ حفاظت از فضای سبز به منظور کاهش هزینه‌های نگهداری این فضا از دیگر اهداف طرح استقبال از ماه مهر است.

عاشوری ترویج فرهنگ ایمنی دربین دانش‌آموزان به منظور پیشگیری از وقوع حوادث مختلف، ارتقای فرهنگ ترافیک دانش‌آموزان به عنوان مبنای شکل‌گیری رفتارهای شهروندی را از دیگر اهداف طرح مذکور عنوان کرد و یادآور شد: این طرح تا ۱۵ مهر ماه در حال اجرا است./فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *