در جلسه ستاد فرهنگی ماه مبارک رمضان منطقه آزاد انزلی راهکارهای برگزاری باشکوه ، متنوع و اثربخش برنامه های مذهبی ، فرهنگی، هنری در ایام ماه مبارک رمضان ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
براین اساس برنامه های فرهنگی در ماه مبارک رمضان با تکیه بر تجربیات سنوات گذشته در سطح منطقه، مساجد و اماکن مذهبی با مشارکت مردم، برگزاری محافل انس با قرآن، ضیافت افطاری در مساجد و محلات و اقشار هدف از جمله افطار با علما، ایتام، خانواده معظم شهدا و شب شعر و جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین برپایی مراسم ویژه لیالی قدر و شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) از مواردی است که در دستور کار این سازمان با همکاری مساجد ،کانون های مذهبی و اعضای شوراهای اسلامی قرار دارد.
از سوی دیگر با توجه به حضور گسترده گردشگران در این منطقه به لزوم نظارت بر رعایت شئونات اسلامی ماه مبارک رمضان در محدوده فاز تجارت و گردشگری با تکریم مهمانان گرامی تاکید و بیان شد در محدوده فاز تجارت و گردشگری از ابزارهای تبلیغات محیطی و بروشورهای اطلاع رسانی جهت فرهنگ سازی، استفاده می شود.
گفتنی است تبلیغات و فضا سازی مناسب در سطح منطقه در خصوص ماه مبارک رمضان، نظارت مستمر همکاران مدیریت فرهنگی از فاز تجارت و گردشگری منطقه، نظارت مستمر مدیران مجتمع ها از کسبه و فروشندگان و بازدید کنندگان از مجتمع ها، نظارت مستمر پرسنل حراست سازمان، نیروی انتظامی و بسیج بر رعایت موازین اخلاقی و شرعی در سطح مجتمع های تجاری و سواحل منطقه و سرو غذا در اماکن دارای مجوز فعالیت در ماه رمضان از مهمترین مصوبات ستاد فرهنگی ماه مبارک رمضان منطقه آزاد انزلی بود.
در این نشست امامان جماعت روستاهای منطقه پیشنهادات و نظرات ارشادی خود را در راستای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر و راهکارهای تعمیق مفاهیم و افزایش رعایت شعار دینی در سطح جامعه ارائه دادند.
لازم بذکر است در این جلسه معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی ، فرماندهان نیروهای انتظامی و نظامی مستقر در محدوده منطقه بهمراه مدیران مجتمع های تجاری حضور داشتند که نظرات خود را در جهت جلوگیری از اشاعه تظاهر به روزه خواری و برنامه های متنوع فرهنگ سازی روزه داری اعلام داشتند.
گفتنی است در ۲۸ روستای محدوده منطقه آزاد انزلی ۳۵ مسجد و ۵ بقاع متبرکه و ۴ نمازخانه فعال بوده و برنامه های قرآنی و مذهبی در این اماکن برگزار میشود.

روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *