IMG_6821

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، فرمانده ناوگان دریایی شمال با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم شرایط ایده‌آلی با ایجاد امنیت در خزر فراهم کنیم، گفت: دریای خزر از امن‌ترین دریاهای دنیاست و اجازه دخالت بیگانگان در این دریا را نمی‌دهیم.

امیر افشین‌ رضایی‌حداد دقایقی پیش در دیدار با هیئت نیروی دریایی ارتش روسیه با بیان اینکه سفر ناوهای روسی به انزلی در گسترش همکاری‌ها بسیار مهم است، اظهار کرد: تلاش کشورهای ساحلی خزر حفط امنیت خزر است.

وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم غیر از این پنج کشور ساحلی خزر کشورهای دیگری در خزر جولان دهند، افزود: کشورهای حاشیه خزر با همکاری همدیگر امنیت منطقه را افزایش می‌دهند.

فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی است، گفت: روسیه و ایران نشان داده‌اند که همیشه با هم دوست بوده‌اند و ارتباط خوبی داشته‌اند.

رضایی‌حداد با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم شرایط ایده‌آلی با ایجاد امنیت در خزر فراهم کنیم، تصریح کرد: دریای خزر از امن‌ترین دریاهای دنیاست و اجازه دخالت بیگانگان در این دریا را نمی‌دهیم.

وی با تاکید بر گسترش روابط اقتصادی ایران و روسیه، خاطرنشان کرد: سفر ناوهای روسی به ایران نشان دهنده‌ی عمق روابط و دوستی دو کشور است.

IMG_6824

فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران یک نیروی راهبردی است، گفت: ما به دنبال تحکیم روابط دوستی با کشورهای حاشیه خزر برای اجرای برنامه‌های مشترک ارتقای امنیت در دریای خزر هستیم.

رضایی‌حداد با اشاره به فلسفه عید غدیرخم، افزود: بسیار خوشحالیم که پیوند صلح و دوستی ایران و روسیه در چنین روزی با سفر ناوهای روسی به ایران مستحکم‌تر شد.

فرمانده ناوگروه روسیه نیز در جمع خبرنگاران با سخنان کوتاهی به دیدار سال گذشته ناوگروه ایران در آستراخان اشاره نمود و خاطر نشان کرد: صلح و دوستی و تحکیم روابط نیروهای دریایی هدف اصلی دیدار مقامات روسیه و ایران است و این دو کشور در کنار هم تامین کننده‌ی امنیت دریای خزر هستند.

والری اسمیرنوف خاطر نشان کرد: رهبران کشورهای ما بارها محکم بودن روابط خود را به دیگران نشان دادند که به عنوان نمونه می توان به دیدار سران دو کشور در اجلاس آستراخان اشاره کرد.

در پایان این نشست دوستانه  فرمانده و اعضای ناوگروه روسی امروز ظهر در حاشیه سفر ناوهای روسی «داغستان» و «سویاژسک» از موزه نظامی انزلی که توسط یک تاجر روسی به نام «خوشتاریا» ساخته شده است بازدید کردند.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۲۱ مهر ۱۳۹۳

بخدا حق انزلی نیست که با داشتن مهمترین ناوگان شمال کشور و با داشتن این اقتدار در سطح دریای کاسپین،انقد عقب موندگی داشته باشیم.
انزلی شهر کوچیکی از نظر مساحتی اما شهر خیلی خیلی خیلی بزرگی از نظر نظامی و اقتصادی.
مسئولین دریابید شهر رو.
چرا انزلی هنوز یه مصلی نداره.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بخدا خیلی زشته.
مصلی به اون بزرگی اگه بخوان خوب روش کار کنن،هم میتونه واسه شهر چشن انداز بشه،هم میتونه محل درخور شآن نمازگزاران.

پاسخ

3eyedAli پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۲:

آبای نمی دونم چند سالته ولی من الان ۴۰ سالم بچه که بودم گلنگ این مصلی رو زدن قصر سلیمان هم بود باید تا الان تموم می شد البته اگه دزدی ها بذارن من تموم زندگی توی اداره بندر گذشته و دیدم شخصی رو که با دوچرخه ۲۸ اومد توش و زیر باریها رو برای مصلی می برد و وقتی داشت می رفت با یه ماشین شاسی بلند رفته

امیر حسین

۲۱ مهر ۱۳۹۳

ما خیابان درستی نداریم تو گرفتی مصلی رو واجبات محمتره نمازو میشه هرجا خوند یه بارون میباره نصف انزلی کوچهاشو آب میگیره

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق) پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵:

سلام.
دوست عزیز من نگفتم شهر دیگه هیچ مشکلی نداره.منم مثل شما انزلیچی هستم و وقتی بارون میاد دقیقا مثل شما با پاشیدن آب از سمت ماشین های دیگه خیس میشم.!!!
اگه دقت کنید من گفتم این طرح از نظر زیباسازی خیلی واسه انزلی مهمه.
شما دقت کردی هر دفعه بازی ملوان پخش مستقیم میشه گنبد مصلی ده ها بار از تلویزیون نشون داده میشه.؟؟؟گنبدی نیمه کاره و داغون.
شما دقت کردی از دورترین نقطه تالاب میشه مصلی رو دید.؟؟؟
شما دقت کردی از موج شکن تا غازیان میشه مصلی رو دید.؟؟؟
وقتی گنبدی به این ارتفاع و دقیقا تو شاهراه خیابون های انزلی بین انزلی و غازیان قرار داره،نوع ساخت و زیباسازیش خیلی مهمه.تا اینکه به این حال و روز سالیان سال مخروبه باشه.
وگرنه منم مثل شما هر روز که از کنار پل ۷ ساله انزلی رد میشم،شک نکن “نفرین” رو میفرستم به گریبان کسایی که دارن انزلی رو میچاپن.

احمدجعفری......فرزندشهید

۲۱ مهر ۱۳۹۳

یادوخاطره شهیدبایندر که افتخار ماست راگرامی میداریم……………………….. بایندر روحت شاااااد

پاسخ