2032411

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از سرازیر شدن زباله‌ها، پساب‌ها و همچنین تفاله‌های واحدهای صنعتی و خانه‌های اطراف تالاب انزلی به آب این تالاب گفت: تالاب انزلی به زباله‌دان تبدیل شده است.

اسماعیل کهرم با اشاره به ورود بازرسانی از کشورهای مختلف برای بازدید از تالاب‌های کشور اظهار داشت: بازرسان از طریق بازدید تالاب‌ها اشکالات را مطرح می‌کنند و را‌ه‌حل‌های مناسب را برای احیای تالاب‌های در معرض خطر ارائه می‌دهند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: البته زمانی که خود ما اصرار داریم تالاب‌ها ناقص و بیمار نگهداشته شوند ارائه راهکار و راه‌حل از سوی بازرسان نیز نمی‌تواند مفید واقع شود.

وی در ادامه به شرایط تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: تالاب انزلی در شرایطی است که  ۲۸۰۰ فروند قایق در آن رفت‌وآمد می‌کنند.

کهرم بیان داشت: رفت‌وآمد تعداد قابل توجه قایق‌ها در این تالاب موجب از بین رفتن نیلوفرهای آبی که این نیلوفرها لانه‌های پرستوهای دریایی هستند می‌شود.

به گفته کهرم موج ایجاد شده توسط قایق‌ها منجر به از بین رفتن تخم پرستوها در آب انزلی می‌شود.

وی همچنین با انتقاد از ورود زباله‌ها به این تالاب بیان داشت: تالاب انزلی به زباله‌دانی تبدیل شده است به طوری که خانه‌های اطراف این تالاب و همچنین واحدهای صنعتی، تفاله‌ها، پساب و زباله‌های خود را در این تالاب سرازیر می‌کنند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: همچنین زمین‌های کشاورزی در اطراف تالاب انزلی نیز کودهای شیمیایی را وارد این تالاب می‌کنند و این امر نیز خطراتی را متوجه گونه‌های گیاهی و جانوری این تالاب می‌کنند.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۵ بهمن ۱۳۹۳

البته اضافه کنیم که ورود مسافران به خاطر زباله ای که داخل تالاب میریزند وضعیت وخیم آن را بدتر میکند

پاسخ

guilak

گیلک

۱۵ بهمن ۱۳۹۳

با سلام و احترام حضور جناب آقای کهرم.تمام این مشکلات و تخلفات و ندانم کاریها که اشاره کرده اید کاملا درست. چرا به مردم میگویید؟ ما چه کار کنیم؟ فکر نمیکنید باید برای رفع این معضلات مسئولین و دستگاههای مربوطه آستین بالا بزنند؟ الآن اگر از هر بچه ای در مورد مشکلات تالاب انزلی سئوال شود خیلی دقیق و درست و کارشناسانه به تک تک موارد پاسخ میدهد.محض رضای خدا کاری عملی و موثر برای تالاب انزلی انجام دهید.خسته شدیم.

پاسخ

HeSaM

HeSaM

۱۵ بهمن ۱۳۹۳

:yawn: :yawn: :yawn: :yawn: :rain:

پاسخ

علی صیاد

۱۵ بهمن ۱۳۹۳

با سلام
خاطرم هست چندی پیش در همین تریبون ، در مورد تردد قایقهای موتوری به واسطه الودگی صوتی و زیست محیطی که در اثر استفاده از موتور درونسوز و نیز سوزاندن همزمان روغن و بنزین به دلیل ساختار اینگونه موتورها ،واینکه دود حاصل از این احتراق به وسیله اگزوز برای کاستن از صدای تولیدی موتور مستقیما وارد آب میشود ،نکاتی گفته بودم و پیشنهاد استفاده از ظرفیت منطقه آزاد جهت ورود موتورهای برقی با توان مشابه و اعطای تسهیلات ارزان قیمت و ترغیب مالکان موتورهای بنزینی به استفاده از این موتورها را داده بودم ، دوستان هم قول ارایه آن به مقامات مسءول را داده بودند ولی ظاهرا در هزارتوی مشکلات این شهر گم شد .
به نظر بنده یکی از عوامل تهدید کننده تالاب الودگی ناشی از تردد اینگونه موتورها در آن است ، گو اینکه استفاده از این موتورها در ممالک پیشرفته محدود به آبهای آزاد بوده و تردد آنها در تالابها و اماکن تحت حفاظت ممنوع است ودر آنها از موتورهای الکتریکی آن هم به صورت محدود استفاده می گردد

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹:

در استانی که انواع سموم و آلودگیها و زباله ها را خیلی راحت و آزاد و علنی به رودخانه ها و تالاب و دریا هدایت می کنند مطمئنا گوش شنوایی برای پیشنهادهای خوب شما وجود ندارد علی آبای عزیز.شاید آنهم شاید در قرنهای آینده و صد البته اگر اثری از این مواهب صبیعی ارزشمند وجود داشته باشد متوجه شوند که چه جنایتی بوقوع پیوسته است.