به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، عصر امروز  معاون وزیر راه و شهرسازی که به جهت مراسم تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به این استان سفر کرده بود؛ به همراه نمایندگان گیلان از پروژه های جاده ای و ریلی گیلان بازدید کردند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از کنارگذر بندرانزلی اظهار کرد: اولین پروژه ای که امروز از آن بازدید نمودیم آزاد راه قزوین به رشت محدوده منجیل به رودبار بود که با پیشرفت قابل قبولی رو به اتمام است.
خادمی با بیان اینکه  کنارگذر انزلی با توجه به واقع شدن در محدوده تالاب شرایط ویژه ای دارد، تصریح کرد:  به دلیل لزوم احداث پل های متعدد در طول مسیر ساخت و ساز، اتمام این کنارگذر نیاز به صرف هزینه های سنگینی دارد.

وی افزود:  کنارگذر انزلی با ۱۶ کیلومتر طول نیاز به ۴ کیلومتر پل سازی دارد و رقم اعتباری برای بهره برداری از این پروژه چیزی نزدیک به ۳۰۰۰ میلیار ریال برآورد شده است که طی برنامه ریزی های امروز مقرر شد با استفاده از پیمانکاران جدید، به روند فعلی پشرفت پروژه سرعت بیشتری ببخشیم.
معاون وزیر راه دلیل اصلی توقف پروژه را عبور از تالاب و دلایل محیط زیستی دانست و گفت: حدود ۱۴ سال این پروژه به صورت کامل متوقف بود، در حال حاضر توافقات با محیط زیست انجام شده است اما تامین اعتبار برای حفظ رضایت محیط زیست کار بسیار دشورای می باشد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *