photo_2016-08-09_10-52-40

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، نشست خبری روز خبرنگار در دفتر امام جمعه بندرانزلی با حضور جمعی از خبرنگاران این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی داشت یاد شهدای خبرنگار پاسخگوی سوالات خبرنگاران بودند.
امام جمعه بندرانزلی در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت بازسازی بقاع متبرکه در بندرانزلی گفت: تولیت اماکن متبرکه در بندرانزلی به دست اوقاف است و این نهاد در چهارچوب خاصی فعالیت های خود را انجام می دهد و قاعدتا باید شیوه معماری سنتی و اسلامی در این اماکن حفظ شود در غیر این صورت اگر جایی مشاهده شود که فعالیت ها به شکل ناهمگونی شکل میگیرد قابل پیگیری و تذکر می باشد.
وی در مورد واگذاری مجتمع های فرهنگی استان به بخش خصوصی اظهار داشت: این تصمیم به تازگی اتخاذ شده است و ممکن است شهری مانند انزلی با وجود چنین تصمیمی از لحاظ فعالیت های فرهنگی به مشکل بربخورد لذا شاید بهتر باشد انجمن های فرهنگی، و گروه های مردمی طوماری تهیه نمایند تا از واگذاری همین اندک امکانات فرهنگی شهرستان به بخش خصوصی جلوگیری شود و یا با انجام بررسی های لازم مجموعه های فرهنگی شهرستان درکنار هم قرار گرفته ومسئولیت بخشی یا سهمی از این فرهنگسرا را برعهده بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در پاسخ به این پرسش که روند تکمیلی پروژه بزرگ مصلی به چه شکل می باشد خاطر نشان کرد: مهمترین مشکل موجود بر سر اتمام پروژه مصلی نبود اعتبارات است که براساس اسناد موجود تعهد مالی ۵ میلیاردی از مجموعه شهرستان، استان و حتی کشور تاکنون پرداخت نشده و تنها وعده و وعید شنیده ایم.

وی در مورد موضوع انتقادات اخیر ایشان از تریبون نماز جمعه نسبت به دولت تاکید کرد: انتقادات ما در نماز جمعه بر اساس چهارچوب دستورات  و سخنان مقام معظم رهبری می باشد و با نیت خیرخواهی و کمک به دولت ذکر می شود و برای ما فرقی نمیکند چه دولتی و در راس آن چه فردی رئیس جمهور کشور باشد هرزمان احتیاج باشد بر اساس مواضع مقام معظم رهبری باز هم انتقاد خواهیم کرد.

امام جمعه بندرانزلی در خصوص باشگاه ملوان بندرانزلی و حاشیه های اخیر پیرامون تیم بانوان ملوان بندرانزلی تصریح کرد: تصمیمات فردی  و مقطعی بدون مشورت ببا کارشناسان امر باعث بروز چنین مشکلاتی می شود و زیبنده نیست که تصمیمی را بدون توجه به حواشی و تبعات آن اتخاذ کنیم.

وی ادامه داد: اینکه سخنی را مطرح کنیم که در سطح ملی و بین المللی باعث برداشت های ناپسندی شود روش پسندیده ای نیست باعث تکدر خاطر بانوان جامعه اسلامی خواهد شد و امیدواریم مسئولین محترم با کمک دادستان شهرستان این اقدام نسنجیده را پیگیری نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در پایان در خصوص وضعیت پیچ جاده مصلی و مشکلاتی که به وجود آمده است اظهار داشت: در این خصوص با شهرداری رایزنی های فراوانی داشتیم و برای  تعریض جاده اعلام آمادگی کرده ایم، و منتظر آغاز عملیات شهرداری هستیم وی افزود: در طرح جدید شهرداری برای این منطقه پل عابر پیاده تعبیه شده است که امیدورایم هرچه زودتر شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

گزارش: مریم خسروپسند

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیار فرد

۱۹ مرداد ۱۳۹۵

توفیق حضرتعالی و سربلندی همشهرذیان و توسعه و پیشرفت شهرمان را از درگاه خداوند متعال از صمیم قلب مسئلت می نماییم.

پاسخ