اتریشی ها بزرگراه ساحلی انزلی – ساری را احداث می کنند
نماینده مجری طرح احداث بزرگراه ساحلی انزلی – ساری گفت: اتریشی ها بزرگراه ساحلی رشت ساری را احداث می کنند.به گزارش خبرنگار مهر،. . .     ادامه مطلب . . . . فریدون کوصدقی صبح چهارشنبه در جلسه پیگیری مصوبات سفر دولت به مازندران در ساری افزود: کنسرسیوم RAI نیز برای اجرای پروژه های ریلی کشور از جمله پروژه ریلی ساری به رشت و کنارگذر رامسر با اتریشی ها همکاری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: میزان فاینانس پیش بینی شده پروژه معادل ۵۰۰ میلیون یورو و ۶۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.

نماینده اتاق بازرگانی و صنایع و اقتصاد اتحادیه اروپا در ایران با اشاره به اینکه زمان بازپرداخت فاینانس ۱۰ ساله خواهد بود، تصریح کرد: نرخ بهره با احتساب بیمه و کلیه هزینه های جنبی معادل ۵ درصد است.

کوصدقی با بیان اینکه ضمانت فاینانس معادل ۲۵۰ میلیون یورو توسط یکی از بانک های سپه، صادرات، ملی و ملت و یا هر یک از بانک های بین المللی و دولتی با اعتبار دو ساله است، گفت: میزان پیش پرداخت تسهیلات معادل ۱۵ درصد است.

وی افزود: شرکت های اشتادلر، والوپرچینگر و مولیناری ریل سوئیس، آروپ، زورن، وادو به ترتیب سازندگان واگن و سیستم های ریلی، طراحی و ساخت تونل و زیرسازی، طراحی و ساخت پل های سنگین و ساخت بندر و تاسیسات بندری و سازنده نیروگاه های قطارهای برقی و سیگنالینگ از جمله شرکتهای همکار کنسرسیوم ایرانی رای در پروژه ریلی و جاده ای رشت ساری هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه وزارت راه آمادگی خود را برای واگذاری تعدادی از پروژه ها به کنسرسیوم رای اعلام کرده گفت: وزارت راه و ترابری نیز خواستار به کارگیری از توانمندی های فنی و تکنولوژی کشورهای اتریش، آلمان، ایتالیا و استرالیا در پروژه های ریلی شده است.

کوصدقی گفت: وزارت راه و ترابری نیز پیشنهاد اجرای چهار پروژه ریلی برای فاینانس و اجرا از طریق کنسرسیوم “رای” را در پروژه های راه آهن ساری – انزلی و پروژه کنارگذر آزاد راه و راه، راه آهن اصفهان – اهواز، راه آهن اردبیل به مغان و زنجان – تبریز و اتصال یاسوج به شبکه راه آهن را به این شرکت محول کرده است.

به گفته وی، مقرر شد کنسرسیوم “RAI” در اولین فرصت آمادگی برای میزان تامین مالی و نحوه اجرا را اعلام کند.

/ خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

pooya

۳۰ بهمن ۱۳۹۰

امیدوارم این طرح بعد سفید شدن موهای ما به بهره برداری نرسه و ما هم روز افتتاح رو ببینیم.

پاسخ

Anzali Free Zone

قوی سپید

۳۰ بهمن ۱۳۹۰

یعنی فکر میکنی امیدی هست پویا جان که تو مو سپیدی ببینیم ؟

پاسخ