http://img7.irna.ir/1394/13941122/81960225/81960225-70515388.jpg

فیلم سینمایی ‘ابد و یک روز’ سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران را با رای مردم به خود اختصاص داد
همزمان با آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر لحظاتی پیش سیمرغ بلورین بهترین فیلم برگزیده تماشاگران به سعید ملکان برای تهیه کنندگی فیلم ابد و یک روز رسید.
‘ابد و یک روز’ اولین فیلم بلند سینمایی سعید روستایی است و سعید ملکان تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد.
ایمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، شیرین یزدان بخش ، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علیمحمدی، اسماعیل گرجی و امیررضا فلاح از بازیگران ‘ابد و یک روز’ هستند.
فیلمبرداری این فیلم در مدت دو ماه در لوکیشن هایی در تهران انجام شده است.
خلاصه داستان فیلم سینمایی’ابد و یک روز’ به این ترتیب است که یک حکم قضایی که همچون حبس ابد به شمار می رود در این فیلم وجود دارد اما با این فرق که غیر قابل عفو است.
سعید روستایی متولد ۱۳۶۸ درز تهران است و دارای کارشناسی سینما از دانشگاه سوره است؛ وی تاکنون سه فیلم کوتاه به نام های «شنبه»، «مراسم (از طرف آنها)» و «خیابان خیلی خلوت» کارگردانی کرده که هر سه فیلم در جشنواره هایی همچون فیلم کوتاه تهران، نهال و سوره جوایزی را به دست آورده اند.
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه جاری با نمایش فیلم های متنوع برگزار می شود.
آیین افتتاحیه این رویداد بزرگ سینمایی شامگاه یکشنبه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری، جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان عرصه سینما و تئاتر در تالار وحدت تهران برگزار شد.
این دوره جشنواره در چهار بخش سودای سیمرغ، هنر و تجربه، نگاه نو(فیلم اولی ها) و مستند برگزار شده است.
در بخش سودای سیمرغ ۲۲ اثر، هنر و تجربه ۱۱ اثر، نگاه نو ۱۱اثر و در بخش مستند نیز ۱۱ اثر حضور دارند.
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر از دوازدهم بهمن در ۲۳ سینما و پردیس سینمایی در تهران در حال برگزاری است و تا ۲۲ بهمن ماه جاری ادامه دارد. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *