59687t.jpg

 

هنرمند گیلانی با استفاده از ضایعات آهن و سیمان آثار زیبای هنری خلق کرد که همواره توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

در مسیر جاده رشت به انزلی بودم که در نزدیکی بقعه بی بی حوریه مجسمه های زیبایی از حیوانات توجهم را جلب کرد که جلوی مغازه مکانیکی چیده شده بودند.

کمی پرس و جو مرا به مغازه آقای همتی خالق این آثار زیبای هنری کشاند تا درخصوص این مجسمه ها اطلاعات بیشتری کسب کنم.

حمیدرضا همتی، هنرمند سازنده این مجسمه های زیبا که به صورت کاملا تجربی اقدام به ساخت این آثار هنری کرده است، با رویی گشاده از مغازه اش بیرون آمد و پاسخگوی سوالاتم شد.

وی با بیان اینکه ۳۱ ساله و دارای مدرک تحصیلی دیپلم است، افزود: نه مجسمه با استفاده از ضایعات آهن و سیمان درست کردم و با استفاده از رنگ جلوه زیبایی به آن ها دادم تا سال های زیادی در مقابل باد و باران مصون بماند.

این هنرمند گیلانی با بیان اینکه از بچگی در کار سپرسازی بوده ام و هیچ تحصیلات آکادمیکی در زمینه ساخت سازه های هنری ندارم، گفت: با ذوق و سلیقه شخصی خودم این مجسمه ها را ساختم، حتی با استفاده از لاستیک های اسقاطی گلدان های زیبایی درست کرده ام، تنها هدفم این است که پس از مرگم اثری از من به یادگار بماند.

همتی با بیان اینکه این مجسمه های حیوانات را جلوی درب مغازه ام نصب کردم و همواره توجه عابرین را به خود جلب می کنند، ادامه داد: باتوجه به اینکه شهرستان بندرانزلی مقصد مسافران بسیاری می باشد؛ گردشگران همواره نسبت به این مجسمه ها علاقه نشان می دهند و با آن عکس یادگاری می گیرند و گمان می کنند که این ها توسط سازمان زیباسازی شهرداری نصب شده اند.

وی با بیان اینکه خیلی خوشحالم که توانستم با استفاده از وسایل ضایعاتی و دور ریز و با صرف کمترین هزینه این مجسمه های زیبای حیوانات را بسازم، یادآور شد: ایده های زیادی در این زمینه دارم و اگر مسئولین با من همراهی کنند حاضرم با صرف کمترین هزینه ماموتی به طول پنج متر برای استقرار در میدان شهر بسازم تا سنت و آیین گیلان زمین را به نمایش بگذارد./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *