80794821-4806533

 مراسم بزرگداشت روز کارمند با حضور آیت الله رمضانی نماینده گیلان در مجلس خبرگان ، امام جمعه و فرماندار بندرانزلی و جمعی از مسوولان با تقدیر از ۷۲ کارمند نمونه و همچنین خبرنگاران فعال در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، امام جمعه بندرانزلی عصر روز پنجشنبه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۰ هزار شهید استان گیلان گفت : عزت امروز ایران در جهان به برکت خونهای پاک شهیدانی چون رجایی و باهنر است .

حجت الاسلام ˈ سید داوود موسوی ˈ اظهار کرد : شهیدان نماد سربلندی ایران اسلامی بعنوان ام القرای جهان اسلام هستند .

فرماندار بندرانزلی نیز در این مراسم با تبریک هفته دولت و روز کارمند گفت : شهرستان انزلی با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت بزرگ ترین بندر شمال کشور محسوب می شود.

ˈ سعادتمند داوودی ˈ اظهار کرد : با طرح توسعه بندر ۱۰ میلیون تن به ظرفیت هفت میلیون تنی فعلی بندر اضافه شده و با احداث بندر کاسپین ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این شهرستان به ۲۳ میلیون تن خواهد رسید.

وی وجود تنها منطقه آزاد شمال کشور را از دیگر ویژگی های شهرستان بندرانزلی عنوان و خاطرنشان کرد : تالاب بین المللی انزلی بعنوان دومین تالاب بزرگ دنیا ظرفیت خوبی برای گردشگری بوجود اورده است .

فرماندار انزلی با اشاره به قرار داشتن بیشترین تعداد هتلها و مهمانپذیرهای استان در این شهرستان یاداور شد : پارسال بیش از چهار میلیون مسافر به این شهرستان سفر کردند.

وی همچنین خاطرنشان کرد : بندرانزلی به لحاظ سواد جزو اولین شهرها بوده و از نظر فرهنگی ، هنری و قرآنی از غنای خوبی برخوردار است .

داوودی در ادامه به توانمندی های بالای ورزشی این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: انزلی دارای ۱۵ هزار ورزشکار رسمی است و تعداد مدال اوران جهانی و ملی ما با چند استان کشور برابری می کند.

وی با اشاره به این که انزلی شرایط برجسته و ویژه ای در استان و شمال کشور دارد افزود: شهرک صنعتی انزلی از فعالترین شهرکهای صنعتی استان است و با توجه به تکمیل ظرفیت اکنون در حال احداث شهرک شماره دو در خمیران هستیم .

فرماندار انزلی خاطرنشان کرد : تکمیل طرح توسعه بندر ، رسیدن قطار به بندرانزلی و تکمیل ظرفیت منطقه آزاد تحول شگرفی را در گیلان بوجود می آورد.

وی شماره گذاری خودروهای خارجی در منطقه آزاد انزلی و امکان تجارت چمدانی را از فرصتهای کم نظیر شهرستان خواند و با اشاره به نزدیکی منطقه آزاد به شمال کشور آن را در تحول اقتصادی منطقه بسیار اثر گذار دانست .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *