81594187-6427854

رییس سازمان تبلیغات اسلامی انزلی از برگزاری آیین معنوی اعتکاف در پنج مسجد این شهرستان ساحلی خبر داد.
حجت الاسلام کریم عاشوری اظهار کرد : ۱۱۰ بانو در مسجد گلشن و ۹۵ مرد در مسجد جامع انزلی معتکف شده اند.

وی با اشاره به این که در سالهای گذشته آیین اعتکاف در دو مسجد شهرستان برگزار می شد افزود : امسال این مراسم در مسجد جامع انزلی ، مسجد روستای کپورچال ، گلشن ، رضویه و امام زاده صالح (ع) در حال برگزاری است.

وی ادامه داد : همچنین اعتکاف دانشجویی و دانش آموزی دختران در مسجد رضویه قارویر با حضور ۶۰ نفر و مراسم اعتکاف دانش آموزی پسران در مسجد امام زاده صالح (ع) غازیان با شرکت ۴۵ نفر در حال برگزاری است.

عاشوری یادآور شد : معتکفین از اذان مغرب شب ۱۳ رجب تا هنگام اذان صبح روز ولادت حضرت علی (ع) برای ورود به این مراسم با قصد اعتکاف سه روزه فرصت داشتند.

وی مداحی و مولودی خوانی به مناسبت سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع) و همچنین سخنرانی و برگزاری حلقه های معرفتی و پاسخگویی به سوالات دینی و پرسشهای مرتبط با موضوعاتی چون تفسیر قرآن و تاریخ اسلام را از جمله بخش های این مراسم دانست .

عاشوری افزود : دو گفتمان دینی و دو نشست دانش آموزی با موضوع نماز برای دانش آموزان معتکف برگزار می شود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی انزلی اظهار کرد : در آخرین روز از ایام اعتکاف، دعای ام داوود همراه با اعمال این روز از ساعت ۱۵ تا هنگام اذان مغرب ادامه می یابد.

شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر با ۴۰ کیلومتر فاصله از رشت مرکز استان گیلان ۱۳۸ هزار نفر جمعیت و ۳۷ مسجد شهری و ۲۹ مسجد روستایی دارد .

منبع : ایرنا انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

خوشا به سعادت چنین افرادی
ضمنا اون خط آخر زیادی میره رو اعصاب دیگه نزارین لطفا

پاسخ