82098757-70770681[1]

 

آیین بیست و هفتمین سالگرد سفر ملکوتی سکاندار انقلاب اسلامی، امروز (پنجشنبه) با حضور مسئولان شهرستان انزلی و مردم قدرشناس در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام مهدی صدرا از خطببان شهرستان در این مراسم گفت: امام خمینی (ره) نمونه بارزی از انسان های خداشناسی بود که عالم را شناخته بود و غیر از رضای الهی برای او هیچ چیز اهمیت نداشت و آرزوی او این بود که انقلاب را به صاحب اصلی آن برساند.
وی افزود: پیروزی انقلاب توسط امام خمینی و رهروان صدیقش موجب احیاء دین در دنیا شده و سایر ادیان الهی نیز به برکت وجود این نظام مقدس زنده شدند.
وی به تلاش و فعالیت های گسترده استکبار جهانی درجهت دین زدایی و خشکاندن ریشه دین در جوامع بشری در دوران قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره و بیان کرد: شاخصه های مختلف دین درمانی در کشورهای مختلف و جوامع امروزی حاکی از توجه و نگاه جدید اندیشمندان دنیا به دین است.
حجت الاسلام صدرا احیاء ادیان الهی در سطح جوامع بین المللی را مدیون ظهور انقلاب اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: امام خمینی(ره) با آغاز این نهضت از دهه ۴۰و با پیروزی و مطرح کردن آن درسطح دنیا اعتبار ویژه ای به دین بخشید.
وی یادآور شد: قیام ۱۵خرداد سال ۴۲به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار ماند تا جاییکه بنیانگذار انقلاب اسلامی طی سخنانی این روز را برای همیشه عزای عمومی اعلام کردند.
حجت الاسلام صدرا گفت: ارتباط معنوی امام(ره) با خدا، قلب ها را مجذوب خود کرده بود؛ برای همین هم استقبال بی نظیر از او و بدرقه بی مثالش در خاطره جهان مانده است .
در خاتمه این مراسم حاضران در مجلس با مداحی ذاکر اهل بیت (س) به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.
شهرستان انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *