81182838-5728597

انزلی – ایرنا – مراسم تجلیل از ˈ کیوان ساکتˈ نوازنده و آهنگساز به نام کشور جمعه شب با حضور جمع کثیری از دوستداران موسیقی فاخر در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد انزلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ کیوان ساکت ˈ که موسیقی و شعر در وجود او آمیختگی دل انگیزی دارد به پاس حضور و خواست مردم دقایقی دست بر پرده سه تار برد و با دکلمه شعر بسیار زیبا و پرمعنای ˈ دست ˈ اثر فریدون مشیری همگان را به وجد آورد .

وی همچنین در سخنانی با یاداوری بزرگان عرصه موسیقی گفت : افتخار می کنم پا به خطه ای گذاشته ام که فرهنگ آن از دیرباز سرچشمه ای برای هنرمندان میهن عزیزمان بوده است .

ˈ منوچهر ویسانلو ˈ آهنگساز، نوازنده و استاد به نام ویولون و رییس شورای هنرمندان موسیقی انزلی برگزاری این مراسم را موهبتی برای دوستداران هنر موسیقی دانست .

ˈ عزیز قاسم زادهˈ از هنرمندان عرصه موسیقی و آواز در سخنانی در تشریح هنر ساکت گفت : افزایش قابلیت تکنیکال ساز تار و سرعت و تنوع مضرابها در کار وی بی نظیر است .

وی از ساکت بعنوان یک هنرمند پیشرو در عرصه موسیقی و فردی که با آشتی بین موسیقی ایرانی و غربی نگاه و تحول جدیدی را در موسیقی ایرانی ایجاد کرد یاد نمود .

وی اظهار کرد : بومی سازی عناصر موسیقایی غرب و ورود به فضاهای تازه به شیوه ای که به طعم موسیقی ایرانی لطمه نخورد از دیگر ویژگی های کار این هنرمند است .

در این مراسم همچنین گروه موسیقی سپهر به خوانندگی عزیز قاسم زاده قطعات زیبایی را برای حاضران اجرا کردند .

فسانه، چهار مضراب، بداهه نی و تنبک، آوازی بر شعر بهمنی ، مقدمه خوش نوا مشکاتیان ، گلشن آرزو از کیوان ساکت از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود .

کیوان ساکت سال ۱۳۴۰ در خانواده ای فرهنگی در شهرستان مشهد چشم به جهان گشود ، وی از کودکی با تشویق والدین به موسیقی و نقاشی پرداخت .

اولین درسهای موسیقی را از دایی خویش منوچهر زمانیان در کارگاه موسیقی کودکان و نوجوانان که در آن زمان از سوی صداو سیمای وقت به مدیریت مرتضی دلشب در مشهد تاسیس شده بود ، فرا گرفت ، کیوان ساکت در سال ۱۳۷۵ گروه وزیری را تاسیس کرد و از آن زمان تا کنون آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده است .

او در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکاتیان به عنوان نوازنده و تکنواز به گروه عارف دعوت شد و حاصل این همکاری خلق آثاری نظیر افشاری مرکب ، افق مهر ، وطن من (با صدای ایرج بسطامی) ، مقام صبر با صدای علیرضا افتخاری است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *