80548559-3741328

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا: آیین افتتاحیه دانشگاه فرهنگیان (پردیس امام علی) گیلان عصر یکشنیه ۲۹ بهمن با حضور دانشجویان پسر و مسوولان آموزش و پرورش استان و دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان و رییس کمیته استانی هیات امنای دانشگاه فرهنگیان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای سیاست های دانشگاه فرهنگیان در هر استان دو پردیس خواهران و برادران گشایش یافت.

ˈ ایوب نجف زادهˈ اظهار کرد: امسال برای نخستن بار از طریق آزمون سراسری در قالب دانشگاه فرهنگیان۳۶۰ دانشجوی دختر و ۲۷۳ دانشجوی پسر برای کارشناسی پیوسته در هفت رشته در پردیس گیلان پذیرفته شدند.

وی این رشته ها را شامل علوم تربیتی، ریاضی، زبان انگلیسی، ادبیات فارسی، مشاوره، مطالعات علوم اجتماعی و آموزش ابتدایی عنوان کرد.

نجف زاده یادآور شد: علاوه بر این تعداد، یکهزار دانشجوی زن و ۳۸۷ دانشجوی مرد از همکاران فرهنگی نیز در پردیس فرهنگیان گیلان از کاردانی به کارشناسی ادامه تحصیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: در آینده ادامه تحصیل دانشجویان در رشته های کارشناسی ارشد و دکترا نیز با تصویب هیات امنای دانشگاه فرهنگیان امکان پذیر خواهد شد.

به گفته وی تمامی فارغ التحصیلان تربیت معلم گیلان در سنوات قبل جذب آموزش و پرورش شده اند و دانشجویان جدید از هم اکنون در استخدام آموزش و پرورش و برخوردار از حقوق پایه هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان همچنین به دانشجویان نوید داد، موضوع رتبه بندی معلمان در گروه اساتید و پ‍ژوهشگران با جدیت پی گیری شود.

به گفته وی بر این اساس معلمان در گروه بندی مشاغل از گروه کارمندان خارج و در گروه اساتید و پژوهشگران قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به این که پردیس فرهنگیان گیلان در نخستین سال فعالیت با کم و کاستی هایی روبروست ابراز امیدواری کرد با مساعدت استاندار و مسوولان استان شرایط پردیس فرهنگیان بعنوان محل آموزش معلمان آینده این دیار ارتقاء یابد .

در این مراسم همچنین ۲۰ نفر از دانشجویانی که سال گذشته در رشته های ورزشی، علمی، فرهنگی، قرآنی رتبه های برتر کسب کرده بودند تقدیر شدند.

همچنین دانشجویان سوگندنامه معلمی را به صورت دسته جمعی قرائت کردند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *