در ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مهدیه مصلی انزلی پنجشنبه شب میزبان دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس بود.

این دوشهید گمنام از جمع ۱۵۷شهید از جنوب کشور جدا شده و راهی شهر زیبای لاهیجان بودند که در مسیر خود بعد از گذر از شهر فومن با سلام و صلوات مردم دریادل انزلی پنجشبه شب به میدان شهدای کریم بخش رسیدند.

خودروی حامل شهدای گمنام را جمعی از جوانان قدرشناس با پای پیاده ، عده ای با موتورسیکلت و گروهی با خودرو از میدان شهدای کریم بخش تا میدان امام خمینی شهر و سپس تا مصلی انزلی همراهی کردند .

مردم غیور انزلی در مسیر عبور خودروی حامل شهدای گمنام با چشم های خیس از اشک، و دلهای محزون سلام و صلوات خود را نثار این دو عزیز بازگشته از سفر نمودند.

در مصلی ، پیکر پاک یکی از شهدا که ۱۶ ساله بود روی دوش پدران و برادران معنوی شان و پیکر مطهر دیگر بر دوش مادران و خواهران معنوی این دو شهید گمنام به داخل مهدیه تشییع شد.

شهدای گمنام پس از حضور در مجلس عزادارای مادر سادات، خانم فاطمه زهرا(س) مجددا بر دوش مردم قهرمان انزلی تا خودروی حمل تابوت مشایعت شدند.

مهدیه مصلی انزلی از عطر حضور شهدا در ایام سوگواری مادر شهیدان معطر شد.

گفتنی است؛ پیکر مطهر این دو شهید روز یکشنبه ۲۵فروردین در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور مردم ولایت مدار گیلان در شهر لاهیجان تشییع و به خاک سپرده می شود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

carisma

۲۳ فروردین ۱۳۹۲

خداییش از همه مراسمات عکس میزارین غیر از شهداء ، پوشش خبری جالبی نبود
ما خیلی مدیون شهداء هستیم

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۰:

این بنده خداها چیکار کنن کاریزمای گرامی ، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایرنا هم عکس نذاشته ، دوستان فقط بازنشر دادن ، البته خودشون هم میتونستند حضور داشته باشن و عکس بگیرن

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۹:

فکر کنم کسی اطلاع نداشت که قراره این دو شهید گمنام مهمان مردم انزلی هم باشن :-) …

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۷:

متاسفانه اطلاع رسانی مواردی از این دست بسیار ضعیف انجام میشه