آینده مه آلود بندرانزلی

  • 5 سال پیش
  • ۶۲ ديدگاه

بندر مه آلود

اینجا بندرانزلی است، شهری که گویی ساکنینش مظلوم ترین ساکنین ایران عزیز اسلامی مان هستند. شهری که  تنها میتوان آینده ای مه آلود توام با تردید را برایش متصور بود، آنهم برای شهری که هرگز به اندازه، ابعاد و جمعیتش ظاهر نشده و در عرصه های گوناگون علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی گاها به اندازه چند استان برای استان گیلان و ایران افتخار آفرینی کرده است، اما متاسفانه آنچنان که شایسته اش باشد در مسیر رشد و توسعه گام بر نمیدارد.
شهری که ۴۰۸ شهید گلگون کفن تقدیم این آب و خاک کرده است و امروز از نام شهیدانش هم در استان گیلان میهرساند و خدمات بیشمارش به تاریخ، فرهنگ و ورزش گیلان نیز بر هیچ بنی بشری پوشیده نیست. اما متاسفانه شهر من در خانه غریبه است و در گرد همایی دشمنانش دور تا دورش به سیاهی میزند و احتمالا جرمش بزرگی و قهرمانی مردمانش است، شهری که زمانی پذیرا و قدمگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت ا… خامنه ای (مدظله العالی) بوده است و ایشان در وصف اهالی این خطه زنان و مردانش را قهرمان خطاب کرده اند و جای بسی خرسندی است که حداقل اتفاقات خوب صورت گرفته در بندرانزلی پس از انقلاب اسلامی نیز تا کنون به دستور مستقیم رهبری صورت پذیرفته است و این نشان دهنده نگاه ویژه ایشان به این منطقه دارد، اما جای بسی تاسف است که اگر اعلام کنیم که متاسفانه اهالی این دیار در مطالبه حق و حقوق قانونی و ابتدایی خود نیز با مشکلات ریز و درشت بسیار دست به گریبان هستند و مسئولان این شهرستان نتوانسته اند ظرفیت های بلقوه این منطقه را در مسیر درست به کار گرفته و بلفعل کنند.
شهرستانی که لقب با سوادترین شهرستان استان گیلان را یدک میکشد و همزمان از بیشترین آمار بیکاری در استانی برخوردار است که خود در یک قدمی صدر جدول بیکاری کشور روزگار سپری میکند و فاجعه زمانیست که بدانیم حداقل چهار اداره کل در استان گیلان در این شهر واقع شده است. شهری که برادران خونی اش در استان چون دست نشانده های رژیم اشغالگر به جان دارایی اش افتاده اند و هر کس در حد و توان خود از سهم مردمان مظلومش به یغما میبرد.
شهرستانی که به آمار بیشترین ورزشکار سازمان یافته در کشور را در خود جای داده است و از دیرباز موجبات افتخار و سربلندی ایران عزیز و گیلان پرغرور را فراهم ساخته است، اما سهمش دشمنانی قسم خورده در استان گیلان است که به هر طریق دستشان در جیب فرزندان قهرمان این دیار است و حتی در گرفتن حق و حقوق قانونی خود نیز نا توان هستند.
شهرستانی که خود به تنهایی با همین جمعیت معدود خود به اندازه ی چند استان ظرفیت و پتانسیل ورزشی دارد و در عرصه های گوناگون ورزشی در طول تاریخ در سطح نخست ورزش کشور خودنمایی کرده و میکند و با وجود تمام ادارات دولتی موجود از حداقل امکانات اولیه و استاندارد ورزشی بی بهره است، ورزشگاه پیرش نفس هایش به شماره افتاده اما همت و غیرت جوانانش باعث میشود تا همواره ستاره های این شهرستان در آسمان کشور همواره سو سو بزنند.
شهری که هنرمندان بی شمارش از حداقل حمایت ها نیز برخوردار نیستند و در نهایت برای نمایش توانمندی های خود مجبور به ترک زادگاه خود میگردند و بر سقف آسمان هنر ایران سر میسایند وآنها که میمانند هم با دست خالی جشنواره ها و همایش های آبرومند بین المللی برگزار میکنند و نبود حامی و پشتوانه هرگز موجب دلسردی و کناره گیری آنها نمیشود.
شهری که جوانانش در سراسر کشورمان در مراتب بالای شغلی مشغول خدمت رسانی به کشور عزیزمان هستند، اما در شهر خودشان جایی برای اشتغال آنها نیست، شهری که منطقه آزاد دارد، بنادر و کشتیرانی دارد، شیلات و گمرک دارد اما کمترین سهم را در این مراکز افراد بومی منطقه دارند.
شهری که منطقه آزاد به بلای جانش تبدیل شده و از حق قانونی شهر انزلی و درصدی که از درآمد بندر و گمرک که قانونا میتوانست را صرف توسعه منطقه آزادی کرده است که پر از غریبه ها و غیر بومی هاست که برای خود میبرند و میدوزند و سهم مردمان این دیار از داشتن منطقه آزاد انزلی تنها ربوده شدن اراضی شهرستان و گرانتر بودن انزلی حتی نسبت به مرکز استان است، منطقه آزادی که تنها به نام انزلی است و به کام دیگری و ایرادش جایی بیشتر میشود که چشم دیدن همین نامش را نیز ندارند.
در خود شهر اما فعالین سیاسی و اجتماعی اش هر کدام سنگ خود را به سینه میزنند و به دنبال راهی برای چوب لای چرخ یکدیگر گذاشتن هستند و تفاوت دوران هر مسئول و هر جناحی در این شهر را باید در تفاوت چوب به دستان جستجو کرد که در نهایت هم آنکه سرش بی کلاه مانده و خواهد ماند مردم مظلوم انزلی هستند.
شهری که فاقد انجمن های مردم نهاد غیر سیاسی و غیر جناحی است و اگر جنب و جوشی هم در جریان است به سالهای نزدیک به انتخابات ختم میشود و پس از آن میروند پی کارشان چون رسما و قلبا دلشان با انزلی نیست و منافع شخصی و گروهی را دنبال میکنند و بحث منافع جمعی مطرح نیست.
شهری که میراث تاریخی و فرهنگی متعددش به دست آب و هوا و اتفاقات و گذر زمان سپرده شده تا کم کم مسیر نابودی را سپری کند و گویی همه هم قسم شده اند تا جشن نابودی اش را بگیرند. شهری که مردابش در آتش ندانم کاری و زد و بندها و بده بستانها نفس های آخرش را میکشد و کماکان پرونده های سنگین چند صد میلیونی ناپدید شده در دوران مدیران پیشین محیط زیست استان تنها سهمش از رسیدگی و دلسوزی مسئولین است اما خودش به نیم متر آخرش رسیده و غزل خداحافظی سر داده است و در این بین صدای زوزوه کفتارهایی را تحمل میکند که بر سر نام جنازه اش هم ادعا دارند و از رسانه های فاسد استانی برای سندیت بخشیدن به اراجیف خنده آورشان بهره میبرند. خدایا خودت بر ما صبری بده …

با همه آنچه که گفتیم که خود تنها برگی کوچک از آنچیزی است که بر شهر ما و مردمانش روا داشته شده و میشود متاسفانه مردم این دیار بسان کسانی که به خواب رفته اند آینده خود و فرزندانشان را به دست زمان سپرده اند تا ببینند چه تصمیمات جدیدی برایشان گرفته میشود و ما کماکان معتقدیم که آینده مان به دست خودمان رقم خواهد خورد و اصلاح جامعه مان را در اصلاح فرد جستجو میکنیم که در مبانی دینی نیز به آن اشاره گریده است و همانطور که تا به امروز صدای مردمان این دیار بوده ایم اینبار با صدایی رسا تر و به وسعت قلب مردمان دریادل انزلی و از روش های قانونی حق و حقوق شهر و دیارمان را پیگیری خواهیم کرد.

خواسته های بحق اهالی شهرستان انزلی عبارتند از:

۱٫ تغییر نام اسکله ی کاسپین به نام اولین وزیر دفاع انقلاب اسلامی شهید موسی نامجو یا افزودن عبارت یادبود شهید موسی نامجو به عبارت کاسپین

۲٫ الحاق شهر بندرانزلی به محدوده سازمان منطقه آزاد انزلی

۳٫ الحاق تالاب بین المللی انزلی به سازمان منطقه آزاد انزلی

۴٫ رسیدگی به وضعیت اشتغال جوانان انزلی

۵٫ برخورد با دست نشانده های صهیونیسم در استان گیلان که در برهه هایی از این دست که اقداماتی علیه منافع اهالی شهرستان انزلی در استان صورت میپذیرد با تحریف اسامی تاریخی متعلق به شهرستان انزلی برای انحراف ذهن اهالی این منطقه تلاش میکنند

و اما کلام آخر:
مسئولین محترم استان گیلان و شهرستان بندرانزلی
استاندار، فرماندار و نماینده  شهرستان انزلی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی
این صدای فرزندانِ مردانِ دریاست که روزی شان را از دل امواج سهمگین بی منت بیرون کشیده و میکشند و فرزندانشان امروز در عرصه های مختلف سرآمد هستند، این صدای زنان و مردان قهرمان شهر بندرانزلی است که انتظار بالایی هم ندارند و تنها حق و حقوق قانونی شان را مطالبه میکنند، از خیر دزدیده شده ها و جنایاتی که در حقشان روا داشته شده گذشته اند اما بدانید و آگاه باشید که دیگر یک قدم هم پا پس نخواهند کشید. اگر نیاز به گوش پاک کن دارید حتما تهیه کنید چون این یک تهدید نیست و این مطالبت قانونا دنبال خواهد شد. والسلام …

منبع: انزلی کلاب

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

اهورا

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

افرین گل گفتی برادر !

پاسخ

Anzali Free Zone

Anzali Free Zone

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

به کمپین درخواست از رئیس جمور محبوب ایران دکتر روحانی برای الحاق شهر بندرانزلی به محدوده منطقه آزاد انزلی بپیوندید ==> https://www.facebook.com/anzalifz ==> لطفا دوستان خود را به این پیج دعوت کنید

پاسخ

علیرضا اسدی

علیرضا اسدی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۲:

مواغفم

مرد دریایی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

به نظر من مسرور کار درستی کرد قفل عدم افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی رو با اضافه کردن فرودگاه و روستاها شوند حالا باید مسئولین شهر زرنگ باشند و کل انزلی رو منطقه آزاد کنند.

پاسخ

مریم2

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

مرسی از این متن خوب
فقط کاش یکم هی این صهیونیست و اینارو کمتر مینوشتید
نمیدونم چون یه سایت رسمیه اینجا
ممکنه باعث زیاد شدن اختلافات بشه
هرچند دیگه از این بدتر که نمیشه

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۲۶:

مریم خانم وقتی توی روزنامه جام جم نام تالاب انزلی تحریف شده و مسئولین انزلی بی خیال هستن و این روزنامه رو قانونا مجبور به اصلاح یاوه گویی ش نکردن ما مجبوریم صدامون رو بلند تر کنیم. این اعمال نفاق افکنانه در استان گیلان هدفمند و سازماندهی شده است و جزء پروژه های صهیونیسم توی ایرانه و قانونا میشه دست این متجاوزین رو قطع کرد و به دادگاه کشوندشون.

علیرضا اسدی

علیرضا اسدی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۳:

جام جم چی نوشته مگه؟

مریم2 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۹:

اسم جعلی تالاب ص…. رو تو متنش به کار برده

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

آیا مسئولین پیرو راه شهدا هستند ویا به فکر منافع خویش. ایا اینها همانهایی هستند که درامد گمرک و شیلات و یا بندر را از شهر به سمت سایر شهرهای استان بردنند و تماشا کردن.
همانند آنان هستند و یا برعکس. این مسئولین پیرو راه حق و یا پیرو راه شهدا هستند. نمی دانیم. ایا باید اختیارانزلی و یا شهر های استان گیلان را دست کسانی داد که فقط به فکر منافع خودشان بوده و نسبت به مسایل گیلان بی تفا وت اند. آیا ما هم باید مثل مسئولین فعلی باشیم که فردا پستی در کنار بزرگان مملکتی گرفتیم فقط برای انزلی تلاش کنیم.
پس اینجنین هست ما هم باید منتظر همان روز باشیم. چون انها اینچنین می خواهند. آیا بجای اینکه شهرداری پول مفت به صدا و سیمای استان بدهد تا برای شهری انزلی تبلیغ کند آنهم شبکه ای که چشم دیدن انزلی را ندارد بهتر نیست این همه ماهواره ها که برای تبلیغات آماده اند از آنها بهره ببریم. که بیشتر این ماهواره ها در داخل ایران می باشد و یا حتی بهتر نبود ماهواره اجاره می کردند برای تبلیغات مثل ماهواره های استانی. پس بهتر است ماهم دیگر مظلوم نباشیم تا از ما سواری بگیرند و بهتر است تاکسرانی شهر را آزاد نمایند تا به خمام وحسن رود وحتی مستقیم به منطقه آزادسرویس دهی نمایند اگر قرار است هر کس برای خودش تلاش کند پس چرا ما نکنیم.

پاسخ

مریم2

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

انزلی کلاب من یه خواهشی دارم اینکه
…..
ممنون
===
انزلی کلاب: مریم گرانقدر، قبل از کامنت شما در همین رابطه بحث میکردیم. ما نیز به دنبال راهکار هستیم با سپاس از ریزبینی و توجه شما همراه گرامی.

پاسخ

مهندس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۱۴:

به ما هم بگید خوب

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

واقعا خنده دار است واز طرفی دیگر هضم کردن آن مشکل. صحبت منطقه ازاد نیست. صحبت نامردی هاست ====== حرکتی که از انزلی باید صورت مگیرفت و ۵ الی ۶ سال بنام انزلی و با هزینه انزلی شروع میشد و حالا برعکس ولی نام انزلی در آن به ثبت نرسیده +++++ کنار گذرامامزاده هاشم و کلا رودخانه سپید رود +++ . گویی انزلی بیگانه شده.
آیا بجای اینکه شهرداری پول مفت به صدا و سیمای استان بدهد تا برای شهری انزلی تبلیغ کند آنهم شبکه ای که چشم دیدن انزلی را ندارد بهتر نیست این همه ماهواره ها که برای تبلیغات آماده اند از آنها بهره ببریم. که بیشتر این ماهواره ها در داخل ایران می باشد و یا حتی بهتر نبود ماهواره اجاره می کردند برای تبلیغات مثل ماهواره های استانی. پس بهتر است ماهم دیگر مظلوم نباشیم تا از ما سواری بگیرند و بهتر است تاکسرانی شهر را آزاد نمایند تا به خمام وحسن رود وحتی مستقیم به منطقه آزادسرویس دهی نمایند اگر قرار است هر کس برای خودش تلاش کند پس چرا ما نکنیم و یا اگر شد خود انزلی ماهواره ای اجاره نماید بهتر است درامد بندر و گمرک و یا شیلات و یا ساحل را برای جاهای دیگر هزینه نمایند.

پاسخ

مهندس

مهندس

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

ارتباط مستقیم به رییس منطقه آزاد انزلی..جواب هم میده.لطفا هجوم ببرید:
http://anzalifz.ir//default_.aspx?page_=contact&order=list&lang=1&sub=0&tempname=showpage&PageIdF=3&PageId=466

پاسخ

جلال مرادی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

ارتباط مستقیم به رییس منطقه آزاد انزلی..جواب هم میده.لطفا هجوم ببرید:
http://anzalifz.ir//default_.aspx?page_=contact&order=list&lang=1&sub=0&tempname=showpage&PageIdF=3&PageId=466

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۲:

شما تست کردین ؟

مهندس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۷:

قبلا در براه تابلوها بهشون پیام دادن که خیلی کوتاه جواب دادن.متن جوابشون این بود:
سلام
برای شناخت از محدوده منطقه ازاد صرفا این تابلوها نصب شده است.موفق باشید

مهندس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۷:

قبلا در باره تابلوها بهشون پیام دادن که خیلی کوتاه جواب دادن.متن جوابشون این بود:
سلام
برای شناخت از محدوده منطقه ازاد صرفا این تابلوها نصب شده است.موفق باشید

جلال مرادی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

همه خوابند
لطفا آروم صحبت کنید …

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۲:

:laugh:

majid

MAJID

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

عالی بود.آقای خسته بند بیا و تو فرصت باقیمونده جبران مافات کن و پرچم ما کولوری ها رو ببر بالا.

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

عالی بود شاهین جان.رونوشت به ریاست جمهوری و دفتر رهبری دادید؟

پاسخ

Shahin

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

داره روی متن دیگری کار میشه سینا جان

پاسخ

sinaclub پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۷:

دستتون درد نکنه.هر چقدر مسئولین بی لیاقتی داریم در مقابل جوونای با لیاقت و مدیر و با دانشی مثل شما داریم و از این موهبت بسیار خوشحالیم و به خودمون می بالیم.باز هم تشکر می کنم از همه انزلی کلابیها

م.محمدی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

اگه شهر انزلی منطقه آزاد بشه ملوان سر و سامون میگیر ….. بی کاری تموم میشه….. وضع مالی مردم خوب میشه……. شهر آباد میشه.
یعنی میشه؟

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

عالی بود اما( دست نشانده های صهیونیسم)یکم زیاده روی نیست!؟بهتر اینقدر تند نریم که به کل نادیدمون بگیرن.اراضی از دست رفتمون زیباکنار.حاجی بکنده و … رو هم یادتون نره.ما هم کنارتونیم.به این لینک سر بزنید متن طومار اعتراضی مردم مهدیشهر هست شاید کمک کوچیکی بهتون کنه.
http://www.mahdishahr-news.com/?p=2659

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۳۰:

خب اونا غاصب و اشغالگرن و این کلمه برای اوناست که دارن شهرمون رو میخورن…
در مورد لینکی که فرستادید، ما هم رفتیم و دیدیم و با شما موافقیم، کار بسیار زیبایی بود که الان تو انزلی لازمه یه طومار نوشته بشه، ما هم از مدیریت انزلی کلاب میخوایم که به این لینکی که دوستمون فرستاد یه سری بزنن.
من و بچه های گروهمون هم حاضر به کمک هستیم شده تو شهر دوره بیفتیم از همه مردم امضا میگیریم.

فرزین

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

مرسی انزلی کلاب. ما پشتیبانتونیم حتی اگه قرار بر تجمع باشه. موفق باشید و استوار

پاسخ

فرزین

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

الان که رفته بودم سایت منطقه آزاد یه چیز بد توی ذوق میزد، نشونی یه طرف این پیش شماره!!! مگه پیش شماره حسن رود ۱۳۲ هست؟؟!

ﻧﺸﺎﻧﯽ : ﮔﯿﻼﻥ، ﺟﺎﺩﻩ ﺭﺷﺖ ﺑﻪ ﺍﻧﺰﻟﯽ، ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ۵ ﺟﺎﺩﻩ ﺯﯾﺒﺎ
ﮐﻨﺎﺭ، ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺁﺯﺍﺩ ﺗﺠﺎﺭﯼ – ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺍﻧﺰﻟﯽ
ﺗﻠﻔﻦ: ۳-۴۴۲۲۶۷۱ -۰۱۳۲
ﻓﮑﺲ: ۴۴۲۳۰۰۶-۰۱۳۲
ﺻﻨﺪﻭﻕ ﭘﺴﺘﯽ : ۱۱۴۵ -۴۳۳۵۵

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۵۹:

احتمالا از نوادگان ملا نصرالدین این آدرس را نوشته!!!

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

ما هم در کنار شما هستیم. روی ما هم حساب کنید
انزلی چی ها رو یه چیز باهم متحدن و اونم نام زیبای بندر انزلی هستش.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

از مدیریت سایت انزلی کلاب بعنوان مهمترین و پربازدیدکننده ترین سایت انزلی تقاضا داریم از جوونای انزلی و اوناکه تو فضای اینترنت مشغول به فعالیت هستن و وبلاگ نویسی و … میکنند بخواید که در مورد منطقه آزاد و تالاب انزلی مطلب بنویسن، حالا حتما” هم لازم نیست انتقادی و سیاسی و کوبنده باشهف همین که اسم تالاب و شرایط شهر رو بگن تو جامعه یه سری گوشها باز میشه.

پاسخ

مهندس

مهندس

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

لطفا در نامه خود به بند دو نامه معون اول ریس جمهور اشاره کنید که درش خواسته شده “بادر نظر گرفتن گرایش های غالب منطقه اقدام شود.

ـ سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی موظف به تهیه طرح جامع محدوده یادشده با در نظر گرفتن گرایش‌های غالب منطقه و ارایه آن به دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی می‌باشد.

پاسخ

مهندس

مهندس

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

دوستان ۱ نکته بسیار جالب..یادتونه خسته بند گفت خبر بسیار خوبی برای “دانشجویان” دانشگاه انزلی دارم.انزلی به منطقه آزاد میپیونده؟منپورشون اضافه شدن هموم محدوده طالب آباد که مربوط به دانشگاه آزاده بوده!واسه همون رو “دانشجویان”تاکید داشتن!!!!!واقعا متاسفم…

پاسخ

مهندس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۴۲:

یعنی از همون زمان ایشون میدونستند که کلی از رشت به منطقه اضافه شده!!!!!!!!!!

مریم2 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۳:

حالا الان یعنی خمام به طور تمام و کمال جز منطقه آزاد شده؟
جالبه ها یه بخشی از انزلی یه بخشی از رشت خوش به حال خمامی های عزیز..
خنده ام میگره به خدا من میدونم از همون ور تمام شرق گیلان ویه دور کامل تو رشت و بعد صومعه سرا شاید از اون سمت به انزلی هم برسه منطقه آزاد!
چیزی که قرار بود برای انزلی باشه
اون زمانی رو یادم میاد که تازه بحث منطقه آزاد شده بود چقدر مردم خوشحال بودن شهر پر از پرده و تبریک بود
چی فکر میکردم چی شد!
دست شما درد نکنه مسئولین زحمتکش

MAJID پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۹:

نه آبجی اینتورا هم نیس.از شرق تا اخر چپرپرد و نرسیده به جاجی بکنده رشت؟؟؟ و از جنوب هم تا بعد گورابجیر و چاپار خانه اینورم که تا پل طالب آباد.غیر از چپرپردی ها بقیه روستاها که اسماً به نام رشت خوردن آباین و تابع انزلی.ضمناً به جنبه مثبتشم نگاه کنیم.فرودگاه رشت به اسم انزلی خورد.البته اینا الکی دلخوشیه ها.اصل قضیه اینه که جیب مارو زدن رفت

علیرضا اسدی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

لطفابخش ارتباط با ما را اصلاح کنید اشکال دارد

پاسخ

مریم2

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

آقا مجید چی شد بلاخره ما نفهمیدیم
یعنی مسیره حسن رود تا فرودگاه جز منطقه آزاد نیست؟

پاسخ

majid.s پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۵۱:

wikimapia رو باز کن بعد از رو نامه هییت وزیران فواصل رو بزن متوجه میشی محدوده جدید منطقه ازاد چقدر شده

علیرضا

علیرضا

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

همه کامنت ها رو خوندم از یه جهت متاسفم از یه جهت هم خوشحال . متاسفم چون خیلی از همشهریام امیدشون رو از دست دادن . متاسفم چون یه غم پنهان و نا امیدی از مسئولین تو جملتات تایپ شده هست
اما خوشحالم . خوشحالم که این شهر کسی مثل جوانان متحد انزلی چی رو داره ، خوشحالم چون شهرم کسی مثل شاهین ها و فرزین ها و سینا کلاب ها رو داره که پشت بچه های انزلی کلاب رو خالی نمیکنن
دوست ندارم شعار بدم اما خودم واقعا به اینکه نفس کشیدنم به اسم و رسم انزلی وصله اعتقاد دارم . انزلی شهرمونه . شهری که همیشه بهش ظلم شده . کوچیک هست . با سی سال پیشش هیچ فرقی نکرده اما شهر مادری و پدری و اجدادی ماعه
بیاید واقعا متحد باشیم ، به همون خدا قسم تا به حال اینکه به قول دوستان دست نشانده های صهیونیسم جرات نکردن و با شایعه انداختن دارن کار خودشون رو پیش میبرن اینه که فقط ترسشون از همین مردم انزلی .
اما مردممون هم بی تفاوت شدن
اما مردممون هم از مسئولین شهریمون نا امید شدن
به خدا این یعنی همون اجازه دادن به دست نشانده های صهیونیسم
دقیقا چیری که اونا میخوان
بچه ها خبرای منو دیدین و خوندین . حرفامو نذارید به پای شعار . پاش بیوفته جلو تر از همه هستم
هستم چون ثبت شده انزلی چی همیشه پای حرف و قولش میمونه
فقط دوست دارم این مردم از این بی تفاوتی در بیان.
هر ضربه ای این شهر میخوره خارج از اینکه بی مسئولیتی مسئولین رو نشون میده نشون دهنده ی فرهنگ مردمشه
جناحی عمل نکنیم
برای این که به یک نفر خاص ضربه بزنیم با یه جمله و یه کامنت شهر رو به هم نریزیم
به قول یکی از دوستان هر دوتاش یه جورن فرقی نمیکنه
از آقای مسرور خیلی بیشتر از این انتظار میره
کارهایی انجام شده اما این مردم خیلی بیشتر انتظار دارن جناب کاپیتان
اینا رو گفتم که آخر سر باز فقط بگم بیاید بی تفاوت نباشیم

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۳:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۴۱:

دمت گرم. انزلی مال ماست. پاش وا میستیم حتی با دست خالی. ولی با چنگ و دندون. یه روز خوب میاد …

فرزین

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

بچه ها نظرتون چیه یه تعداد پرده نوشته تهیه کنیم در رابطه با همین موضوعات و در مکان هایی که امکانش هست نصب کنیم؟ برای مثال ورودی پل انزلی

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۵:

به نظر من طومار یا ارسال نامه به مراتب مهمتر و تاثیرگذار تره، برای نصب پرده هر چند تو شهر ما قوانینی وضع نشده و مجوزی نمیخواد و کلا سازمان زیباسازی نداریم که نظارت همچین مواردی رو بررسی کنه. ولی من تهیه طومار و یا حتی نامه از طرف بخشی از جامعه انزلی رو مهمتر میدونم و خودم قادرم به دست مسئولین رده بالای کشوری برسونم.

مریم2 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳:

آخه باید دید طومار هارو مسئولین رده بالای کشوری میخونن؟
اگه بخونن ترتیب اثر میدن؟
چون تو کشور خیلی از این دست نامه ها و طومارها نوشته میشه
اصولش فکر میکنم این باشه تو این شرایط شورا شهر هم به کمک مردم بیان
ولی خب همه خسته ان نمیتونن
چقدر کار کنن آخه!

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷:

مریم جان معمولا اصول کار اینه که نامه ها به این سادگی نمیرسه، یادآور میشم زمانی که توی سایت ملوان کلاب بودم، طوماری آماده کردیم که من دم درب منزل فرمانده کل ارتش وقت نامه رو تحویل دادم و از دفتر ریاست جمهوری خطاب به سازمان تربیت بدنی هم نامه گرفتم. اگر نامه ای برسه بله حتما خوانده میشه.

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۴۷:

ما هم با شما موافقیم آقا شاهین. یه طومار بنویسیم و پشت هم باشیم. بحث شهرمونه، فرهنگ و غیرت و غرورمونه، من میتونم تو بندرعباس براتون از انزلی چی ها امضا جمع کنم. ایشالا اون روزو ببینیم که انزلی چی ها تو وطن خودشون کار کنن نه تو شهرای دیگه، ایشالا ادارات ما از عوامل غیر بومی خلاص بشه…
بچه های گروه ما هم میتونن تو انزلی کلی امضا جمع کنن. خلاصه من یکی به همراه بچه های گروهم دربست در خدمت انزلی هستیم

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۰:

مرسی بچه ها، با وجود شماها کسی نمیتونه سد راه مون بشه

sinaclub پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۱:

منم باهات موافقم شاهین جان.نامه و طومار خیلی بهتره.به دست رهبری برسه عالیه.دیگه تنها امید ما جوونای بندر مه آلود همینه.

majid.s پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۴۱:

صندوق پستی ۱۵۵۵-۱۳۱۸۵
(ارتباط مردمی)
اینم آدرس دفتر رهبری.

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۳۵:

شاهین جان من نامه نگاریم زیاد تعریف نداره و دست به قلمم حرفه ای نیست و جلو بزرگان جسارت نمیکنم ولی میتونم اولین نفری باشم که امضا کنم و پاش وامیستم و از هیچکس ترسی ندارم… یه موقع کسی فکر نکنه که ما فقط میگیم یکی نامه بنویسه، اصلا” اگه کسی متن خوب داره به وبلاگ یا ایمیل ما ارسال کنه ما بقیه کاراشو میکنیم…

مریم2

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

پس هرکاری صلاحه انجام بدین زودتر
ما دیگه تنها امیدمون به قلم به دست های شهره!

پاسخ

جوون این شهر

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

روی من و همکارام که از جامعه ی فرهنگی هستیم حساب کنید … یعنی میشه روزی حقمون رو بگیریم ؟ میشه روزی انزلی جوان بیکار نداشته باشه ؟ای خدا …

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

دوستان نامه بنده به جناب مسرور و جواب ایشون:

سلام جناب مسرور واقعا خوش حالم که با یک مسئول میشه اینقدر راحت در ارتباط بود
بنده بابائی خبرنگار سایت انزلی کلاب هستم

چند وقتیه که با مردم در ارتباطم و ازشون در مورد آینده انزلی میپرسم از یه جهت متاسفم شدم و از یه جهت هم خوشحال . متاسفم شدم چون خیلی از همشهریام امیدشون رو از دست دادن . متاسفم چون یه غم پنهان و نا امیدی از مسئولین تو جملاتی که شنیده بودم موج میزد

شما این نا امیدی رو به امیدواری بدل کنید جناب مسرور

اما خوشحالم . خوشحالم که این شهر کسی مثل جوانان متحد انزلی چی رو داره ، خوشحالم چون شهرم کسی مثل رضا نویدی ها و شاهین ها و فرزین ها و سینا کلاب ها رو داره که پشت بچه های انزلی کلاب رو خالی نمیکنن
دوست ندارم شعار بدم اما خودم واقعا به اینکه نفس کشیدنم به اسم و رسم انزلی وصله اعتقاد دارم . انزلی شهرمونه . شهری که همیشه بهش ظلم شده . کوچیک هست . با سی سال پیشش هیچ فرقی نکرده اما شهر مادری و پدری ماست
بیاید واقعا متحد باشیم ، اتحادی بین مسئولین و مردم . به همون خدا قسم تا به حال اینکه به قول دوستان دست نشانده های صهیونیسم جرات نکردن و با شایعه انداختن دارن کار خودشون رو پیش میبرن اینه که فقط ترسشون از همین مردم انزلی .

شایعه در مورد تغییر نام منطقه آزاد انزلی به رشت خیلی زیاد شده جناب مسرور

جناب افقی مسئول روابط عمومی تون منو میشناسه . در جلسه چند روز پیش مسئولین روابط عمومی با فرماندار آشنا شدیم شاید هم خودتون خبرای منو دیدین و خوندین . حرفامو نذارید به پای شعار

پاش بیوفته جلو تر از همه هستم

هستم چون اثبات شده انزلی چی همیشه پای حرف و قولش میمونه
هر ضربه ای این شهر میخوره قطعا بی مسئولیتی مسئولین رو نشون میده

جناب مسرور خیلی بیشتر از شما انتظار میره
بله میدونم جناب کاپیتان کارهایی انجام شده اما این مردم خیلی خیلی بیشتر انتظار دارن

با یک جمله که اینکه هیچ کس حق دست درازی به خاک انزلی و منطقه آزاد انزلی رو نداره دوست دارم متوجه بشین که جوونای انزلی این اجازه رو به کسی نمیدم

شاید آقایون برای این شهر نقشه هایی کشیدن ، بهشون بگین که به اندازه ی کافی به این مردم ظلم شده دیگه تمومش کنن

ببخشید تند رفتم اما این تند رفتم منو بزارید به پای نگرانی من

آخر از همه دوست دارم کامنت مردم رو زیر این پست ما بخونید

خوشحال میشم جوابم رو از شما بشنوم . منتظر هستم . در پناه حق . یا علی

http://anzaliclub.ir/%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B2%D9%84%DB%8C/#comment-16023

جواب امروز صبح ایشون :

برادر عزیزم سلام نمیدانم موضوع شایعه تغییر نام از کجا نشات میگیرد ولی بدانید چنین موضوعی صحت ندارد. متاسفانه کار های زیادی مانده که باید انجام پذیردو مشکلات هم فراوان . سعی ما بر انست که این منطقه را به جایگاهش برسانیم.دغدغه شما و دوستان دیگر را میدانم مطمئن باشید بنده فقط دغدغه اشتغال و کار دارم و اگر بدانم موثر نیستم نخواهم ماند. بدانید موضوع الحاق شهر و تالاب را بنده در جلسه با ریسس جمهور مطرح کرده ام . اما به مطالعات مفصل و الزامات قانونی دیگر نیاز دارد امیدوارم این کار هم انجام پذیرد.موفق باشید- مسرور

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۳۰:

چراغی که به خانه رواست ، به مسجد حرام است

مردم انزلی روزای سختی رو دارن میگذرونن، خنده رو لباشونو نبینید آقای مسرور، صورتا با سیلی سرخه و این از ادب و بزرگیشونه… ما همیشه خندیدیم و همیشه مهمان نواز مسافران کل کشور بودیم ولی خداییش امکاناتی که باید برای شهر ما بشه رو به شهرای اطراف نفرستید….
علیرضا جان ممنونیم ازت که پیگیر هستی. اگه کمکی از دست ما بر میاد بهمون تو وبلاگمون یا همینجا بگو

sinaclub پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۰:

علیرضا جان ممنون بابت پیگیریت.انشاالله که خیر باشد و انزلی به جایگاه واقعیش برسه.اما ما باید بلند تر صحبت کنیم فریاد بزنیم و صدامون رو از شهر و استان فراتر ببریم.صدامون باید انقدر بلند باشه که خیابان پاسداران تهران بیت رهبری هم برسه.
آقای مسرور جواب منطقی دادید اما به ماها هم حق بدید که این حرفهای زیبا رو باور نکنیم تا زمانی که عملی بشوند.گوش ما از این حرفها پر است.

فرزین

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

امیدوارم در عمل نیز جناب مسرور به درستی عمل کند و حق مردم مظلوم انزلی رو قربانی تعصبشون به شهر و روستای پدریشون نکنند

پاسخ

احسان پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۷:

جناب فرزین
اکر این بنده خدا کامنت شما را ببیند چه احساسی نسبت به انزلی پیدا میکند،منظور از شهر وروستای پدری چیست.بنده خدا شهرایشان در محدوده منطقه نیست و بدان زادگاه اصل و نسبش هم انزلی است

ح ب

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

از مردم انزلی نظر سنجی شده و گفتن که میخوان اسم اسکله رو به اسم شهید تغییر بدن؟ اگهاره، چرا کسی از من و خانواده م و دوستانم نظر سنجی نکرده و اگه نه، چرا از خودتون داستان میسازین؟
مشکل مردم بزرگتر از اونه که بخواین اولویت اول را بذارین با یه چنین آیتمی….
به نظرم متن رو خیلی بد نوشتین، اینکه انزلی خیلی مشکل داره و باید حل بشه، جای خود اما چرا هی ربطش میدین به صهیونست و قبل انقلاب و جنگ و شهید و…..؟؟!!!!

پاسخ

محمد مهدی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

ای بابا انزلی رو خیلی وقته نابود شده می بینیم انزلی کلاب جون

:yawn:

پاسخ

مریم محسنی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

با عرض ادب و احترام به همه دوستان و همشهریهای خوب و دلسوز ، با متن نوشته شده فوق از سوی انزلی کلاب ( البته به غیر از بند ۲ و ۳ به دلیل عدم مطالعه دقیق اینجانب و نه به دلیل درستی و یا نادرستی آن ) موافق بوده و کلیه موارد اشاره شده از دغدغه های همیشگی و افسوس بنده بوده و هست ، به راستی چرا از مسئولین این شهر از نماینده ، فرماندار و مدیران ادارات کل مانند اداره بنادر و شیلات …. چه آنهای که بومی این شهر بوده و آنهایی که بومی این شهر نیستند به راحتی همراه سیاست به اصطلاح مه آلود شدن هر چه بیشتر و بیشتر شدن بندر انزلی شده اند ؟؟؟
همانگونه که تلاب بین المللی بندرانزلی نیاز به پاکسازی اساسی دارد ، مسولین شهر نیز نیاز به تغییرات اساسی دارند .

پاسخ

guilak

گیلک

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

درود بر همه بندگان پاک و بی غل و غش خداوند که قصد خدمت دارند.سلام بر همه انسانهایی که اگر دین ندارند حداقل به آزادگی و رادمردی معتقد و پایبند هستند.برداشت بنده از بندر انزلی این است که احترام به هنجارها و رسیدگی به امور بکلی در این شهر فراموش شده است و یا بسیار بسیار کمرنگ است..منظور از هنجار شکنی تخلف آشکار و علنی از قانون است.شهری شده است که بدلیل تکرار تخلفات و سو استفاده ها و اعمال خلاف قانون بعضی از شهروندان و گاها مسئولان انزلی اکثر مردم را گرفتار بی تفاوتی و رخوت و نا امیدی کرده است .قبح کارهای خلاف قانون دیگر در این شهر دیده نمی شود.مردم همه چیز را می بینند و می دانند ولی اهمیت نمی دهند و هر کسی به کلاه خودش چسبیده است.البته عاقلانه و منطقی هم هست.زیرا به خواسته های مردم اهمیت داده نمی شود و فرمان اکرام ارباب رجوع فقط در حد یک شعار مثل بقیه شعارهای خوب قاب شده و روی طاقچه است.این از فضای داخل شهر.اما در شهرهای همسایه بخصوص مرکز استان با افرادی سیاس و زیرک مواجه ایم.آنها هم مشغول انجام کارها و پروژه های خود هستند.یکی از ویژگیهای مردم ما که بیشترین ضربه را به ما زده است صراحت لهجه ماست.مردم ما دریا دل و سلحشورند و متعاقب آن دلیر و نترس.به فرموده مقام رهبری ” زنان و مردانش قهرمانند”.اما در این زمانه پلشتی و چاپلوسی جایگاهی برای ما براحتی بدست نمی آید.لازم است سیاست و تدبیر را به آن بیافزاییم.بعنوان مثال وقتی ما جزئیات هر کاری را که قصد انجام آنرا داریم در رسانه و این سایت میگوئیم و تشریح می کنیم و بقول معروف همیشه “رو ” بازی می کنیم چه انتظاری از طرفهای مقابل می توانیم داشته باشیم؟ معلوم است که آنها منتظر فرصتند و بدل می زنند و فن ما را خنثی و بی اثر می کنند.ما که خدای ناکرده زیاده خواهی نمی کنیم و حرف غیر قانونی هم نمی زنیم و فقط دادخواهی می کنیم.بنابراین بهتر است اقدامات اینچنینی را علنی نکنیم و خیلی سریع و بدون سر و صدا انجام دهیم.به یاری خداوند پیروزی از آن ما خواهد بود زیرا که برحقیم.

پاسخ