mahjob

انگلیسی ها مَثَل جالبی دارند، آنها معتقدند قبل از آنکه از یک درب وارد شوی اول فکر بیرون آمدنت را بکن! حال سوالی که برای نگارنده مقاله مطرح است این است که سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان که سالها در انگلستان به کسب و کار و تجارت مشغول بوده است آیا بسان این مثل انگلیسی قبل از ورود به باشگاه ملوان تمهیدات لازم برای خروج آبرومندانه و موفق را اندیشیده است یا خیر! سوالی که در نهایت سیروس محجوب به تنهایی باید به آن پاسخ دهد، پاسخی که با اقدامات اخیر وی با انتصاب یک سرمربی خوب خارجی و یک مربی کاردان و کاربلد امیدوار کننده می نماید، اما به نظر می رسد در این تغییر رویه باز هم آنچنان که باید و شاید خبری از اقتدار برای یک خانه تکانی اساسی نیست.

آنچه که ما به عنوان رسانه می توانیم به مالک محترم باشگاه یاد آور شویم آن است که به ایشان نکاتی را یادآور شویم که انشاا… با اصلاح و بکارگیری آنها بتواند در ادامه نامی نیک و موفق را از خود بر جای گذارد، چرا که بدون شک خواسته اکثریت هواداران ملوان، تنها موفقیت ملوان است و بس. پس آقای محجوب فراموش نکنید، همین هواداری که امروز منتقد درجه یک شماست روزی یقه صادق درودگر را در خروجی ورزشگاه گرفت و از وی وعده هایش را مطالبه کرد، چرا که شما باور کنید یا نکنید سکوهای ورزشگاه پیر انزلی پوست اندازی داشته است، اگرچه گاهی تندروی دیده می شود اما خواسته های این هوادار کاملا واضح و شفاف است.

این هوادار خسته است، خسته از آماج حملات، توهین ها و تحقیر از سوی هواداران تیم های تا دندان مسلح و حاضری خور لیگ برتر ایران، خسته از کل کل با هواداران شهرهای تازه به فوتبال رسیده! این هوادار به دنبال خلق حماسه ای جدید است و در این راه هر آنچه که مانع پوست اندازی ملوان شود و در مسیر رسیدن به یک باشگاه حرفه ای قرار بگیرد را از سر راه برخواهد داشت.

بدون شک در این مسیر نقش رسانه های انزلی در فضای مجازی در حرکت این باشگاه ریشه دار و هوادارانش به سمت حرکت در مسیر حرفه ای شدن غیر قابل انکار است، بلوغ فکری هواداران ملوان، خروج از کلیشه ها، تیم کشی ها و دسته بندی ها و حرکت به سمت انداختن طرحی نو در ملوان همه و همه ماحصل این تغییر رویکرد نزد هواداران ملوان است که نقش به سزایی را ایفا کرده است و هر چند طی این فصول روزهای تلخ و شیرین و پر فراز و نشیبی بر ملوان و هوادارانش گذشته است اما آنچه که مثل روز روشن است آن است که هواداران ملوان تا رساندن کشتی ملوان به ساحل آرامش کوتاه نخواهند آمد و با اقدامات تاریخ مصرف گذشته و نمادین نمیتوان جو عمومی را مساعد ساخت.

در این بین هر چند کماکان هستند لکه هایِ ننگی که برای این و آن دم تکان میدهند و هر جا بوی کبابی به مشام میرسد در صف اول حاضر و از خاصیت چسبندگی خود بهره میبرند و با ۱۸۰ درجه چرخش به زندگی انگل وار خود ادامه می دهند اما بدون شک مسیری که هواداران در پیش گرفته اند به زودی موجبات حذف این افراد را نیز یک بار برای همیشه از بدنه خانواده بزرگ ملوان فراهم خواهد ساخت.

در مسیر خانه تکانی ملوان به سمت فوتبال حرفه ای، هواداران ملوان دیگر دلخوش به افتخارات گذشته ملوان نیستند و آنقدر از نا ملایمات فوتبال آلوده ایران رنج و عذاب کشیده اند که خود کمر همت بسته اند برای رسیدن به ملوان رویایی، ملوانی که واقعا نماد انزلی باشد، ملوانی که بوی ساحل و ماسه بدهد و چون امواج خروشان خزر آرام و قرار نداشته باشد.

ما سیاسیت ها و تصمیمات شما به عنوان مالک باشگاه ملوان را که در عمل تا کنون باعث نابودی شاکله ی تیم قهرمان نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال ایران در فصل گذشته شد را به این بهانه که به دنبال تیم اختصاصی خودتان بوده اید نا دیده گرفته ایم و سرآغازش را انتخاب و ورود سرمربی صربستانی و مربی خوب و کاربلد ایرانی اش قرار داده ایم، که جای تقدیر و تشکر دارد، البته بدان شرط که ادامه می یافت.

شما تاجری کاربلد و موفق هستید و در فوتبال نا بسمان ایران به دنبال سودآوری و راندمان مالی مثبت می گردید که در جایگاه خود و از نگاهی می تواند قابل ستایش باشد، اما برای رسیدن به این راندمان مالی تدابیر مناسبی را اتخاذ نکرده اید. شما سکوها، رسانه ها و بازیکنان را ندارید.

هر چند کماکان معتقدیم که مشاورین شما بزرگترین دشمنان شما هستند، چرا که شما حتی به عنوان یک مالک که در اولین مرحله نیازمند انتخاب یک مدیرعامل کاربلد هستید نیز ناتوان ظاهر شده اید و کماکان به دنبال یک مدیرعامل سوری می باشید و خودتان را سیبل رسانه ها و مردم کرده اید و در شان و مقام یک مالک حاضر نشده اید که این می تواند نشانه خاکی بودن شما باشد اما سیاستی است که ظرفیت بسیار بالایی را نیز مطالبه می کند که داشتن یا نداشتن آن را بهتر است خودتان به قضاوت بنشینید!

ما تا آخرین نفس به آینده ملوان امیدواریم به شرطی که شما نیز بیشتر مراقب باشید که اخراج های نصف و نیمه تان چگونه آرامش تیم را بر هم زده و مربیان جدید را کلافه کرده و سوژه مطبوعات گردیده است، اگر صرفا به خاطر پرداخت حقوق عزیزان را نگاه داشته اید بفرمائید در منزل استراحت کنند و در موعد مقرر بدهی تان را تسویه حساب نمایید، چرا که این اقدامات به جز آسیب به اقتدار مدیران باشگاه دستاوردی را برای شما به همراه نخواهد داشت و احتمالا آن ۶ بازیکن اخراجی نیز به این فکر میکنند که پس از اخراج باید برای دریافت حقوقشان در کدام قسمت باشگاه به کار گرفته شوند!

اقدام فرمالیته شما در فراخوان جذب مدیر رسانه ای نیز حرکت جالب دیگر شماست که به راستی انتظار دارید یک مدیر روابط عمومی با تجربه و کاربلد که در همین شهر انزلی نیز با رزومه بسیار سنگین در حوزه ورزش وجود دارد، برای شما کپی شناسنامه و رزومه ارسال کند؟ باور بفرمائید همین که شما موفق شوید یک مدیر رسانه ای خوب غیر بومی بیاورید که همانند انتخاب اولتان از شما باج خواهی نکند و در رسانه ها بر علیه باشگاه و شما به عنوان مالک آن جو سازی نکند هواداران و فعالین رسانه ای انزلی راضی هستند و نیازی به این اقدامات نیست که در شان یک باشگاه حرفه ای نمی باشد.

مالک عزیز فراموش نکنید زمانی که روابط عمومی شما به روابط خصوصی تبدیل شود و رسانه های ملوانی را از دست دهید بیش از هر زمانی تنها شده اید و از ابزاری که می تواند بازوی قدرت شما باشد غافل شده اید.

جناب آقای محجوب فراموش نکنید، فوتبال انزلی سالها از ذخایر ارزشمند خود در رده های پایه بهره برده است و از گلوی فوتبال پایه اش زده است، بازیکن ساخته و تحویل تیم های دیگر داده است، وقتی که بازیکنان کوچ کرده اش به انزوا رفته اند برگردانده و دوباره به آنها بال و پر داده است و باز هم شاهد پر کشیدنشان شده، از این سیر تکرار مکررات تنها سهم هوادار ملوان پاره کردن حنجره و تحقیر بوده است و بس … امثال ثاقبی ها در این باشگاه کم نبوده اند که اسیر پول باشگاههای حاضری خور شده اند و زودتر از آنچه که شایستگی اش را داشته اند حذف شده اند.

جناب آقای محجوب ملوان نیازمند یک خانه تکانی اساسی در رده های پایه است، اگر قصد بازیکن سازی دارید، رده های پایه ملوان آلوده به بازیهای پشت پرده در انتخاب و پرورش بازیکنان، کسب درآمد از والدین بازیکنان و اتفاقات ناپسند ریز و درشت بسیاری است پس اگر به دنبال بهره برداری از استعدادهای ناب این منطقه هستید ابتدا باید خرابی  را که طی سالهای اخیر به مراتب شدت گرفته است را پاک و تیم های پایه ملوان را بازیابی کنید، منوچهر درجزی از پیشکسوتان رک و سالم ملوان است، اما شاید برای یک خانه تکانی اساسی و بنیادی نیاز به اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد که شما باید آن را فراهم سازید، دلایل نابودی تیم جوانان ملوان را جویا شوید و با خاطیان آن برخورد شایسته داشته باشید.

لازم است به شما یادآور شویم که شما یکی از سرمایه داران و سرمایه های کشور محسوب می شوید اما فراموش نکنید عشق را با پول نمی توان معامله کرد، چه بسا که طراحی رایگان پیراهن ملوان در فصل اخیر که بدترین شکل ممکن بدون دریافت سورس کار و نسخه با کیفیت آن توسط شما به چاپ و تولید رسید و دریغ از یک نامه تشکر برای طراحی آن، سایت باشگاه را نیز به صورت رایگان طراحی و پشتیبانی و پیشکش شما سرمایه داری کردیم که عشق و علاقه و همه ی دلخوشی جوانان یک شهر را به دستتان سپرده اند، پس فراموش نکنید که نقدهای ما نه برای چسبیدن و صرفا برای موفقیت ملوان است و بس. چرا که برای ما سربلندی ملوان در اولویت اول و آخر قرار دارد و این نقدها را تنها برای قاضی کردن کلاهتان و بهتر شدن عملکرد کادر مدیریتی باشگاه تقدیم حضور می داریم.

حال بهتر است باور کنید آوایی که به گوشتان میرسد صدای زنگ روزشمار مدیریت شماست که بلند شده است، اگر شما هم بسان هواداران ملوان دریافته اید که ساختمانی را که به آن وارد شده اید، ساختمان پرافتخارترین و بهترین شهرستانی فوتبال ایران تا سال ۱۳۸۰ است خودتان را برای جبران کاستی ها و خساراتی که به تیم وارد ساخته اید آماده سازید چرا که قرار نیست تا ابد به گذشته ها دلخوش باشیم و با خاطرات پدرانمان سر کنیم، حال زمان آن فرا رسیده است که شما تیم خودتان را از نو بسازید، اشتباهاتتان و یا تصمیماتتان بر اساس سیاست هایتان را جبران کنید و از صمیم قلب امیدواریم در پایان سال از شما به عنوان بهترین مدیر ورزشی تاریخ باشگاه ملوان و چه بسا ایران یاد کنیم و شاهد فرار شما از پنجره ساختمانی که زمانی از دربش وارد شدید نباشیم.

اگر توان مدیریت ورزش بخصوص در فوتبال ایران را در خود نمی بینید بهتر است هر چه سریعتر بستر را برای ورود مالکین جدید فراهم سازید، بعد از شما بزرگترین طومار هواداری مردم انزلی رهسپار دفتر مقام معظم رهبری و فرماندهی محترم نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا خواهد گردید و تنها دلخوشی مردم انزلی در شهری که صاحب ادارات کلی نظیر: منطقه آزاد انزلی، گمرک، شیلات، بنادر و کشتیرانی است با تخصیص نیمی از یک درصد از بودجه ورزشی این ارگانها به ثروتمند ترین تیم فوتبال ایران تبدیل خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

MAJID

۲۷ مهر ۱۳۹۳

دست خوش

پاسخ

ایران ملوان

۲۷ مهر ۱۳۹۳

لطفا مسئول جدید روابط عمومی باشگاه را معرفی کنید. کی هست؟ مگه انتخاب شده؟

پاسخ

مریم2

مریم2

۲۷ مهر ۱۳۹۳

واقعا مطلب خوب و به جایی بود این شرایط در شان ملوان و مردم انزلی نیست
هرروز داره به این تیمو هواداراش توهین میشه چه با نتایج ضعیف چه با حرکات زشت و زننده تماشاگران تیمهای دیگه هم با مصاحبه ها و حرف های صد من یه غاز آقایون

پاسخ

مهدی

۲۷ مهر ۱۳۹۳

عالی بود

پاسخ

۲۷ مهر ۱۳۹۳

?:-) در این که محجوب یک فوتبالی نیست وی با انتخابهای بحث برانگیز خود ونداشتن هیئت مدیره غیر فوتبالی وریئس هیت مدیره ای که هیچ چییز از فوتبال نمیدونه و استفاده از مشاورینی که با داشتن ۲۷ سال سن سیروس رو یاد گرفتن عملا ملوان رو تا استانه سقوط پیش برده اگر ملوان بازی با نفت رو پیروز از زمین بیرون نیاد و تیمهای با سری ما به پیروزی برسند عملا ۹۰%سقوط کردیم تیم ما مدیر عامل فوتبالی که هم قوی باشه هم با نفوذ نداره وهمین مسئله باعث میشه در بیشتر بازیها به سادگی سر ما رو ببرنن نمونه بارز ان بازی با اسقلال ما نمیدانیم در مغز محجوب چه میگذرد ولی تا به امروز تنها تصمیم درست ان همین اوردن مربی خارجی و مجید صالح بود

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۷ مهر ۱۳۹۳

این هوادار خسته است، خسته از آماج حملات، توهین ها و تحقیر از سوی هواداران تیم های تا دندان مسلح و حاضری خور لیگ برتر ایران، خسته از کل کل با هواداران شهرهای تازه به فوتبال رسیده!
.
کماکان به دنبال یک مدیرعامل سوری می باشید و خودتان را سیبل رسانه ها و مردم کرده اید و در شان و مقام یک مالک حاضر نشده اید
.
باور بفرمائید همین که شما موفق شوید یک مدیر رسانه ای خوب غیر بومی بیاورید که همانند انتخاب اولتان از شما باج خواهی نکند و در رسانه ها بر علیه باشگاه و شما به عنوان مالک آن جو سازی نکند هواداران و فعالین رسانه ای انزلی راضی هستند.
.
جناب آقای محجوب ملوان نیازمند یک خانه تکانی اساسی در رده های پایه است
.
عشق را با پول نمی توان معامله کرد
.
حال بهتر است باور کنید آوایی که به گوشتان میرسد صدای زنگ روزشمار مدیریت شماست که بلند شده است
.
امثال ثاقبی ها در این باشگاه کم نبوده اند که اسیر پول باشگاههای حاضری خور شده اند و زودتر از آنچه که شایستگی اش را داشته اند حذف شده اند.
.
اگر توان مدیریت ورزش بخصوص در فوتبال ایران را در خود نمی بینید بهتر است هر چه سریعتر بستر را برای ورود مالکین جدید فراهم سازید.
.
بعد از شما بزرگترین طومار هواداری مردم انزلی رهسپار دفتر مقام معظم رهبری و فرماندهی محترم نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا خواهد گردید و تنها دلخوشی مردم انزلی در شهری که صاحب ادارات کلی نظیر: منطقه آزاد انزلی، گمرک، شیلات، بنادر و کشتیرانی است با تخصیص نیمی از یک درصد از بودجه ورزشی این ارگانها به ثروتمند ترین تیم فوتبال ایران تبدیل خواهیم کرد.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۵۵:

:yes: :yes: :yes:

farhad

۲۷ مهر ۱۳۹۳

جناب آقای محجوب ملوان نیازمند یک خانه تکانی اساسی در رده های پایه است، اگر قصد بازیکن سازی دارید، رده های پایه ملوان آلوده به بازیهای پشت پرده در انتخاب و پرورش بازیکنان، کسب درآمد از والدین بازیکنان و اتفاقات ناپسند ریز و درشت بسیاری است پس اگر به دنبال بهره برداری از استعدادهای ناب این منطقه هستید ابتدا باید خرابی را که طی سالهای اخیر به مراتب شدت گرفته است را پاک و تیم های پایه ملوان را بازیابی کنید، منوچهر درجزی از پیشکسوتان رک و سالم ملوان است، اما شاید برای یک خانه تکانی اساسی و بنیادی نیاز به اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد که شما باید آن را فراهم سازید، دلایل نابودی تیم جوانان ملوان را جویا شوید و با خاطیان آن برخورد شایسته داشته باشید.

به نکته زیبایی در پاراگراف بالا اشاره شده است.نمونه این رفتار در تیم نونهالان ملوان *** بچشم میخورد .ایشان ادعا میکنند که در کارشان شفاف عمل میکنند اما به بازیکنی که حتی یک شوت درست نمیتواند در چارچوب بزند بیشتر از بسیاری دیگر از بازیکنان دارای استعدادبها میدهند.نمونه این رفتار میشود بازیکنی مثل نیما دلاوری که در۶ بازی ۵ پنالتی میدهد.

پاسخ