باشگاه ملوان پس از کش و قوسهای فراوان، با آرایش مدیریتی جدید پا به فصل جدید مسابقات لیگ برتر گذاشت تا برای اولین بار در طول حیات پر قدمت این باشگاه، مشکلات اقتصادی جایی در میان دغدغه های اصلی هواداران و بازیکنان این تیم نداشته باشد.

عملکرد قابل قبول در فصل نقل و انتقالات افق های روشنی را برایمان ترسیم میکرد و همگان به این باور رسیده بودند که قوی سپید آمادۀ پرواز بر فراز آسمان فوتبال ایران شده!

علیرغم شایعات پراکنده ای که پیرامون گزینه های احتمالی هدایت سکان ملوان به گوش میرسید، مدیریت باشگاه با حمایت از کادر فنی وقت به حرف و حدیث های موجود خاتمه داد که در آن مقطع تصمیمی منطقی و زیرکانه مینمود؛ چرا که کنترل حواشی احتمالی که متعاقب چنین تغییر و تحولات ناگهانی و گسترده دامنگیر یک باشگاه میشود سخت و در پاره ای مواقع غیر ممکن است!

به هر حال لیگ برتر آغاز شد و استارت خوب و تحسین برانگیز ملوان در هفته های ابتدایی و تکیه زدن بر صدر جدول در پایان هفته پنجم، خودباوری و انگیزه ای مضاعف را به اردوی تیم و همچنین سکوها تزریق کرد؛ هرچند کادر فنی همواره سعی بر این داشت که توقعات هواداران را تا حد امکان پایین نگه دارد و کسب “رتبه تک رقمی” را سقف توانایی این تیم در فصل جاری تعریف کند که چنین اظهار نظرهایی بعضاً با واکنشهای منفی هوادارانی مواجه میشد که انتظاراتشان از ملوان کهکشانی بسیار بیش از اینها بود!

درست برخلاف پیش بینی سرمربی تیم مبنی بر اوجگیری ملوان بعد از گذشت پنج هفته از شروع مسابقات، سریال نتایج ناامید کننده و نمایشهای پر انتقاد و پر نوسان ملوانان از هفته ششم کلید خورد؛ بطوریکه حتی نزدیکترین حامیان کادر فنی هم قادر به انکار به ضعفهای تاکتیکی متعدد موجود در تیم نبودند و در نهایت این جریان منجر به استعفا یا همان برکناری محترمانه فرهاد پورغلامی از سمت سرمربیگری ملوان شد!

با بازگشت محمد احمدزاده به نیمکت ملوان احساسی توام با بیم و امید اذهان جامعه فوتبالدوست شهر انزلی را فرا گرفت؛ از طرفی کارنامه نچندان موفق احمدزاده به لحاظ نتیجه گیری و روی کاغذ به تردیدهای پیرامون درستی این تصمیم باشگاه دامن میزد و از سوی دیگر اینگونه حس میشد که هرگونه تغییر و تحولی در این مقطع میتواند شوک مثبتی در بدنه تیم ایجاد کند که خوشبختانه اینگونه هم شد و طی تنها چند هفته، تیمی که تا نیمه پایانی جدول سقوط کرده بود بار دیگر به جمع بالانشینان بازگشت و علیرغم کسب تنها سه امتیاز در فواصل هفته های ششم تا دهم، در پایان نیم فصل با اختلافی دو امتیازی نسبت به تیم صدرنشین در رده چهارم جدول ایستاد!

با توجه به نزدیکی امتیازات تیمها در جدول رده بندی، نیم فصل دوم بدون شک سخت و نفسگیر خواهد بود؛ چرا که حساسیت بازیها چندین برابر شده و تیمهای پایین جدول برای بقاء و تیمهای بالای جدول برای قهرمانی و کسب سهمیه خواهند جنگید و تک امتیازها سرنوشت تیمها را مشخص خواهد کرد؛ لذا تقویت تیم در پستهایی که با فقر بازیکن مواجهیم ضروری بنظر میرسد و امید این میرود که مدیریت باشگاه از این وقفه در جهت ترمیم نقاط ضعف مشهودی که در تیم وجود دارد استفاده کند!

اکنون در محافل فوتبالی، بعنوان یک مدعی “قهرمانی” روی ملوان حساب میشود و با توجه به نتایج پرنوسان سایر مدعیان، این امر “رویایی غیر قابل تحقق” نیست!
پس بر ماست که با نهایت توان و انرژی و تا هفته پایانی برای محقق نمودن این رویا تلاش کنیم و از هیچگونه حمایتی در این راه فروگذار نباشیم!

جاوید باد نام پر افتخار و غرورانگیز ملوان

مجتبی یوسفی نژاد

به زودی عملکرد آماری تیم ملوان در نیم فصل اول را تقدیم حضورتان خواهیم نمود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۱ آذر ۱۳۹۱

جاوید باد نام پر افتخار ملوان ، جانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم ملواااااااااااااااااااان …

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۱ آذر ۱۳۹۱

بسیار عالی، آقا مجتبی دستت درد نکنه. به امید خدا امسال سه باره آسیایی میشیم. ایراااااااااااااااااان ملواااااااااااااااااااان

پاسخ

۲۱ آذر ۱۳۹۱

جاااااان-ملوان ..به امید آسیایی شدن

پاسخ

سجاد محبوب

۲۱ آذر ۱۳۹۱

خیلی مطلب به جا و به موقعی بود. ای کاش آمارها هم قرار میدادید.

پاسخ

۲۱ آذر ۱۳۹۱

فقط باید از خدا بخوایم که بازیکنا مصدوم نشن. اگه بازیکنا مصدوم و مغرور نشن حتما سهمیه لیگ قهرمانان آسیا رو میگیریم. لطف کنین و در مورد بازی ملوان و پرسپولیس تحلیل بذارین و شرایط دو تا تیم رو توضیح بدین.

پاسخ

Mory-best

۲۱ آذر ۱۳۹۱

خیلی خوب بود . کامل بود . ممنون .

پاسخ