سومین جلسه علنی شورای شهر انزلی در حالی آغاز شد که میهمانان این جلسه چیزی حدود یک ساعت منتظر شروع این جلسه حساس بودند و همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید جلسه دقایقی قبل از ساعت ۱۲:۰۰ آغاز شد.

IMG_4558

بعد از تلاوت قرآن و نواخته شدن سرود ملی کشور عزیزمان،  آقای محمدرضا بدیعی فر جلسه را آغاز کردند و دلیل این تاخیر یک ساعته را حضور فرماندار در جلسه معارفه استاندار جدید اعلام کردند.

رییس شورای اسلامی  شهر بندرانزلی از حضار خواست تلفنهای همراه خود را روی حالت بی صدا بگذارند و در ادامه گفت: دو وقت نیم ساعته در اختیار دو کاندیدای شهرداری قرار خواهد گرفت تا برنامه های خود را شرح دهند و در این میان میهمانان طبق قانون نباید صحبت کنند و تنها به اعضای شورای شهر در پایان هر نیم ساعت ۱۰ دقیقه زمان می دهیم که سوالات خود را مطرح کنند و کاندیدای مورد نظر پاسخ دهد سپس به صورت مخفی رای گیری می شود و شهردار انتخاب می شود.

ثانیه شمار برای مهندس حسن پور قربان به حرکت درآمد و وقتی ایشان به سمت صندلی خود در حرکت بود عکسی به یادگار از ایشان به ثبت رساندیم که زمینه آن عکس شهر انزلی قرار داشت، که از حق نگذریم تصویر زیبایی نیز به ثبت رسید که حس آن با نتیجه نهایی این جلسه نیز همخوانی پیدا میکند.

IMG_4529

حسن پور قربان ابتدا رزومه کاری خود را مطرح کرد و سپس برنامه های خود را در قالب یک فایل (پاور پوینت) که انصافا خیلی منظم طراحی شده بود برای حضار تشریح کرد.

شهردار سابق لنگرود از تجربه موفق خود در این شهر مطالبی را عنوان کرد و عکسهای مربوط به آن مطالب را نیز به نمایش گذاشت و از برنامه های خود برای بهبود وضعیت شهر انزلی مواردی را مطرح کرد.

فرماندار انزلی جناب آقای سعادتمند داوودی با دقت به سخنان کاندیدای شهرداری انزلی گوش می داد و زمانی که وقت او به پایان رسید از رییس شورای شهر خواست وقت بیشتری به او بدهند تا برنامه هایش را بهتر و بیشتر معرفی کند.

IMG_4577

رییس شورای شهر نیز این وقت را در اختیار حسن پور قربان قرار داد و گفت به همین مقدار نیز برای آقای پور شعبان وقت در نظر خواهیم گرفت.

پور قربان در وقت اضافه  ویژگی بارز کار خود را مطرح کرد و گفت: بنده در لنگرود بودجه این شهر را ۸۰۰ % افزایش داده ام و این قول را می دهم با توجه به پتانسیل انزلی بودجه این شهر را در مدت چهار سال از ۲۵ میلیارد به ۲۰۰ میلیارد افزایش دهم.

حسن پور قربان مطالب خود را تیتر وار مطرح می کرد و گویا برای ارائه برنامه هایش حتی دو ساعت نیز برای او کم بود.

IMG_4589

پس از پایان وقت در نظر گرفته شده اعضای شورای شهر می بایست سوالاتشان را می پرسیدند (از آنجایی که این گزینه رای لازم را نیاورد سعی کرده ایم این قسمت را به صورت خلاصه منتشر کنیم)

یکی از مهمترین سوالات را آقای شهرام نواری از ایشان پرسید و گفت: طی تماسی که با یکی از اعضای شورای شهر املش داشتیم آنها اعلام کردند که شما در آن شهر با رای کامل به عنوان شهردار انتخاب شده اید، آیا فکر نمی کنید به لحاظ اخلاقی به آنها متعهد هستید؟

حسن پور قربان در اینباره گفت: بنده در رامسر، املش و بندرانزلی به عنوان کاندیدای شهرداری معرفی شدم و با اعضای شورای شهر هر سه شهر مذاکره کردم و قولهایی دادم، اما انتخاب شهردار در انزلی به طول انجامید و اکنون نیز من با آگاهی شورای شهر املش به اینجا آمده ام و آنها در جریان هستند، من به این عزیزان هم قول داده بودم و باید می آمدم.

/صادق درودگر: کاش یک جلسه به ملوان اختصاص دهید تا من بتوانم صحبت کنم/

بعد از صحبتهای آقای پورقربان، جناب آقای صادق درودگر مدیر عامل باشگاه ملوان که دقایقی پیش از آن وارد جلسه شده بود از آقای بدیعی فر خواست تا در مورد ملوان صحبت کند اما آقای بدیعی فر به ایشان گفت طبق قانون صحبتهای ایشان در دستور جلسه  نیست و نمی توانند این وقت را به او بدهند، درودگر نیز با ناراحتی گفت کاش یک جلسه ای برای ملوان بگذارید و من بیایم صحبت کنم.

اما نوبت به مهندس رضا پور شعبان رسید، همه منتظر آمدن او بودند، از جمله خودمان که تاکنون ایشان را ندیده بودیم و منتظر بودیم ببینیم فردی که قرار است عملکردش زیر ذره بین انزلی کلاب برود کیست؟ چه شکلی است؟ چگونه صحبت می کند؟ و…

که آقای رضا پور شعبان وارد شد…

IMG_4643

صحبتهای آقای پورشعبان را در مطلبی که ساعاتی پیش منتشر کردیم می توانید مطالعه کنید از اینرو مستقیم می رویم سراغ سوالاتی که اعضای شورای شهر از ایشان پرسیدند، البته یک نکته کوچک اینکه فایل پاور پوینت آقای پورشعبان با مشکل مواجه شد و خوشبختانه آقای سعید آفتابی به سرعت این مشکل را برطرف کرد تا وقت ایشان هدر نشود.

IMG_4647

آقای شعبان جعفری پرسید: مشکل حریم دریا را چگونه بر طرف می کنید؟ از میدان شهر چیزی نگفتید در حالی که نماد شهرمان است؟

آقای شعبان جعفری در ادامه سوالاتش به ریاست شورای شهر گفت: من یک گله دوستانه از شما دارم، در جلسه به این مهمی چگونه می توان در ۱۰ دقیقه یا ۲۰ دقیقه سوال پرسید و جواب گرفت؟

آقای پور شعبان در پاسخ به سوالات آقای جعفری گفت: در بحث زیباسازی شهر و المانهای شهر باید مشاورین و متخصصین نظر دهند و با همفکری آنها مشکلات را برطرف کنیم.

آقای سعید آفتابی سوالی را پرسید که مدتهاست دغدغه انزلی کلاب بوده و هست اما مسئولین این سوال را یک نوع توهم می دانند، باید برای این سوال از او تشکر کنیم: چه برنامه ای دارید که منطقه آزاد انزلی از شهر انزلی جدا نشود؟ منطقه آزاد انزلی چگونه می تواند به اقتصاد شهر کمک کند؟

آقای پور شعبان در پاسخ گفت: منطقه آزاد انزلی به نام انزلیست و باید نگاهی ویژه به شهر انزلی داشته باشد، اما  آنها که نمی توانند بیایند برای ما هتل بزنند، با توجه به تراکم شهر، انزلی باید توسعه پیدا کند و پارک جنگلی یکی از برنامه های من است، ضمن اینکه یک فضای بزرگ در بشمن داریم که می توانیم برنامه هایی نیز برای آن داشته باشیم.

آقای امیر احمدی فرد پرسید: ظاهرا شما خیلی به مشاورین تکیه کرده اید، آیا نباید تصمیم نهایی را خودتان بگیرید؟ برای کمسیون ماده ۵ چه برنامه ای دارید؟ چه برنامه ای برای اصلاح طرح تفضیلی شهر دارید؟ با توجه به اینکه در شهرداری کار نکرده اید چه تضمینی می دهید که برنامه هایتان را عملی کنید؟

آقای رضا پورشعبان گفت: مدیریت صحیح استفاده از تخصص هاست و با ایجاد هماهنگی بین نهادها توان مدیریت شهرداری بهتر می شود.

خانم مه سیما نصیری پرسیدند: شما گفتید شهرداری می تواند مشکلات اجتماعی را بهبود بخشد و حتی آمار طلاق را پایین بیاورد، این صحبت شما توقعات را بالا نمی برد؟

آقای پور شعبان در جواب گفت: بنده طلاق را به عنوان مثال گفتم، و منظورم این بود که عدم اشتغال، می تواند باعث فساد شود، شهرداری می تواند با ایجاد اشتغال تا حدودی این مشکل را بر طرف کند.

آقای نواری پرسید: چه برنامه ای برای ورزش دارید؟ از منطقه آزاد چه استفاده هایی می خواهید بکنید؟

آقای پور شعبان در پاسخ گفت: اگر می خواهیم در شهر کار اقتصادی بکنیم چه کسانی بهتر از کارشناسان شهرمان؟ در واقع بیاییم بنگاه نخبگان را در کارگروهی تخصصی جمع کنیم و در این موارد از نظرات آنها بهره مند شویم.

آقای موسی زنجانخواه پرسید: برای ساماندهی گاری داران (چرخ داران) و دست فروشان چه برنامه ای دارید؟

پور شعبان: سد معبر باید ساماندهی شود، باید انگیزه ایجاد کنیم، دست فروشان هم مثل من و شما خرج زندگی می دهند و برای آنها باید فکری کرد و آنها را ساماندهی کرد.

در پایان آقای رضا پور شعبان جلسه را ترک کرد و رای گیری آغاز شد.

پس از اتمام رای گیری: رضا پور شعبان  ۶ رای و حسن پورقربان  ۴ رای آوردند تا یک بار دیگر کلاغ انزلی کلاب  که با شایعاتش ذهن کاربران گرامی را هر از گاهی مشوش مینماید طی تماس های مکررش، خواستار افزودن تعداد مقالاتش در سایت شود.

IMG_4656

در پایان از همه عزیزان شورای شهر چهارم که بستر علنی شدن جلسات را فراهم ساختند تشکر و قدردانی میکنیم و امیدواریم همه اعضای شورای شهر فراجناحی و فارغ از بازیهای سیاسی در مسیر پیشرفت و توسعه بندرانزلی حرکت کرده و گام بردارند که شهر انزلی دیگر زمانی برای از دست دادن نداشته و ندارد… 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

۲۶ مهر ۱۳۹۲

خداییش عکسها عالی بود آقای نویدی فقط هنر عکاسی رو با سیاست قاطی نکرده بودی، عکسها حرف میزد و به مطالب میخورد دستت درد نکنه.
به نظر میرسه که آقای پورقربان تخصص بیشتری در امر شهرداری داشتن، اما ما باز هم مثبت به این انتخاب مینگریم به این امید که انشاا… سخنان ایشان از صمیم قلب بوده باشه که مطمئنا بهره گیری از همه ظرفیت ها و فکرهای خوب نه تنها هزینه ای برای شهرداری در بر نداره بلکه موانع زیادی رو با کمترین هزینه میتونه از مقابل مسیر شهرداری برداره.
سخن آقای آفتابی هم قابل تقدیر بود انشاا… توجه ویژه ای به بهره گیری از منطقه آزاد انزلی برای توسعه پایدار انزلی بشه، اگر برنامه داشته باشیم تا چهار سال آینده جمعیت شهر انزلی تنها شهر شهرستان انزلی باید چندین برابر بشه که این مهم تنها با همفکری و هماهنگی فرمانداری با اعضای شورای شهر ممکنه.

پاسخ

shahin

۲۶ مهر ۱۳۹۲

به شخصه با توجه به برایند کلی صحبتهای آقای پور شعبان برایم این شائبه به وجود آمده که ایشون در تفکر و عمل استقلال ندارند و همچنین وضایف شهردار برایشان جانیفتاده که این مهم میتواند سبب سو استفاده اطرافیان از ایشان گردد.
ما تو این شهر نیاز به مسئولانی داریم که کاملا بر کار خود احاطه داشته باشند و اجازه سو استفاده و هر گونه نفوذ به افراد دور و بر خود ندهند و همواره کار کردن برای عموم مردم را در اولویت داشته باشند.
البته امیدوارم استنباطم از صحبتهای جناب پور شعبان اشتباه باشد.

پاسخ

۲۶ مهر ۱۳۹۲

همه چیز عالی بود ، الحمد الله که جلسه شورا علنی و با حضور پر شور اصحاب رسانه و همچنین خبرنگاران ، جوانان و … برگزار گردید.
آقا رضا دستت درد نکنه گزارش فوق العاده عالی و بدور از هرگونه سیاسی کاری بود و در واقع آنچه بود که در شورا گذشت
انتقادهایی وجود دارد ، همچنین نقطه ضعف هایی هست ، اما به نظر من رسانه ها بخصوص تکلیف ما در انزلی کلاب که پربیننده ترین وبسایت خبری در شهرستان می باشد ، بازتاب ویژگی ها و همچنین بازتاب مشکلات واقعی شهری و انعکاس آن برای شهردار محترم در جهت رفع آن می باشد.
دیگر دوران سیاسی بازی و جهت گیری گذشته است و باید همه همه دست در دست هم شهرمون رو بسازیم

پاسخ

majid-sh

۲۶ مهر ۱۳۹۲

ممنون از آفتابی با این سوالش.خیلی مهمه این حرف
چه برنامه ای دارید که منطقه آزاد انزلی از شهر انزلی جدا نشود؟ منطقه آزاد انزلی چگونه می تواند به اقتصاد شهر کمک کند؟

پاسخ

جاوید

۲۶ مهر ۱۳۹۲

واقعا متأسفم برای شهروندان انزلی که درگیر باندبازیهای آقایان شدند ………..حذف گردید…………… خلاصه اقایان به اهدافشان رسیدند

پاسخ

هوشنگ پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۹:

اینجور که پیداست اعضائ شورا برای پیدا کردن یک شهردارکارامدوقت چندانی نگذاشتند .خواستندسریعا ازقید این مسئولیت مهم وحیاتی خلاص شوند.اما میشد که رزومه این ۵یا ۶تن ازداوطلبان رادراختیار شهروندان قراردهند .یارزومه این دونفرنهائی رالااقل انتشار میدادند که شهرونانی که موضوع انتخاب شهردارراتعقیب میکردندبدونندچی به چی شده انتخاب براساس چه معیارهای صورت گرفته !!!!!!

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۵۶:

وقت داشتند منتها گزینه خوبی نبود؟؟…..

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۹:

خلاصه همیشه کسایی به اهدافشون میرسند، کسایی هم نمیرسند. همه جا برد و باخت هست. اما اینجا بحث برد و باخت نیست. بحث اختلاف نطرهاست. همین و بس…
نقد کنیم.

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۱:

مسئله برد و باخت نیست درسته همون اختلاف نظره ولی نمی دونم شما در جلسه حضور داشتید یا نه؟؟ علناً بدون رودروایستی از مردم دو گروه شده بودند؟؟!!

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۱:

مگه جمهوری خواهان و دموکرات ها، اصولگرا و اصلاحطلب تعارف دارند که اینجا تعارف بشه! این که نشد حرف. نماینده های مجلس ایران سر یه وزیر ممکنه جدال کنند، این که منطق نشد.
بله بودم. یکم خوشبین باشیم. ما فقط بلدیم بگیم همش کارها بده. یکم با منطق حرف بزنیم. اصلا بریم پیش شهردار جدید، ببین واقعو این امه دعوا ارزش داره.
بابا جون دموکراسی یعنی همین اختلاف نظرها.
به نظرم افراط نباید کرد در انتقاد.

جوون این شهر

۲۶ مهر ۱۳۹۲

من به عنوان یه شهروند این شهر خیلی وقته که دارم از گوشه و کنار میشنوم که منطقه آزاد داره از انزلی جدا میشه یا بعضی از آقایان در مرکز استان در حال برنامه ریزی برای منطقه آزاد ما هستند …
واقعا ممنونم از مهندس آفتابی که به عنوان صدای ما جوانان این شهر به عهد خو با جماعت جوان انزلی وفا کردند واین سوالو پرسید
اما جواب شنیده شده قانع کننده نبود جناب پورشعبان در جواب گفتند: پارک جنگلی یکی از برنامه های من است، ضمن اینکه یک فضای بزرگ در بشمن داریم که می توانیم برنامه هایی نیز برای آن داشته باشیم و فقط گفتند این منطقه آزاد بنام انزلیست . هیچ اشاره ای به برنامه های خودشون در مورد حراست از منطقه آزاد نکردند
امیدوارم بیشتر در این موضوع توضیح بدن …

پاسخ

ع.ب پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۰:

ممنون از نظر جوون این شهر
منم با شما کاملا موافقم و امیدوارم این صدا به گوش شصتمین شهردار و اعضای ۱۱ نفره شورا که به حق خوب شروع کردند برسه و به آقایان مرکز نشین برسونند که ما مردم انزلی نخواهیم گذاشت تکه ای از انزلی به دست شهر همسایه بیوفتد
در این راه نیازمند حمایت شما هستیم … ان شا الله
حالا شایعه زیر مجموعه شدن انزلی و زیر سیره رفتن تالش جای خود که امیدوارم در حد شایعه باقی بمونه …
از انزلی کلاب و خبرنگارای این شهر به عنوان یک شهروند این شهر میخوام که این شایعات رو جدی بگیرنو پیگیری کنن که خدای نکرده رنگ حقیقت پیدا نکنه …

جوون این شهر پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۵۲:

آره ع.ب راست میگه منم یه چیزایی در مورد این زیرمجموعه شدن انزلی برای تالش شنیدم شاهین جان آقا سینا شما خبر خاصی ندارید ؟؟
درسته شایعست اما پیگیری بشه بهتره

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۵:

من چنین چیزی نشنیدم و به نظر شدنی هم نمیاد، طرح اصلی چیز دیگه است که اونهم به این سادگی شدنی نیست مگر اینکه خود ما کم کاری کنیم. علی علی

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۴۴:

منم چیزی نشنیدم و طبق معمول با شاهین موافقم

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۱۶:

گاهی دست خود مسولین شهر ما بسته است و نیاز به حمایت و مشارکت مردمی دارن. لطف داری سینا جان

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۱۹:

پارک جنگلی شروع خوبیه، اگه با همت اعضای شورا دروازه ماهی به سر در این پارک تبدیل بشه که چه بهتر، به نظرم پاسخ بی ربطی نبود و رونق گرفتن توریستی و گردشگری انزلی از شرق کار به مراتب ساده تریه به نسبت دست و پا زدن های برخی توی این استان برای دستیابی به منطقه آزاد. فراموش نکنید ما تو موضع قدرت هستیم و اونها کار به مراتب دشوار تری دارن برای پیاده سازی اهدافشون پس اگه اتفاقی افتاد مقصر اول و اخر خودمون هستیم. ضمن اینکه مسئولین انزلی با حمایت مردم کارشون راحت تر میشه برای احقاق این حقوق حقه مردم انزلی.

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۳۹:

دقیقاً همین طوره باید به مسئولین فشار بیاریم تا به کمک منطقه آزاد شهر و گسترش بدن.مکان تفریحی بسازن.با این نیروی دریایی هم تعاملی داشته باشن بد نیست.تموم شرق شهر و گرفتن

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۵:

ایت خیلی مهمه. مهندس آفتابی کاملا درسا اشاره کرد. باید این مساله مهم دنبال بشه. نگاه ما باید همینن طوری و کارشناسانه باشه. جناح و این حرفها هم که به قول دکتر روحانی کرکره شب انتخاباته. باید این سرنخ ها رو دنبال کرد. باید به فکر امثال ایشون احترام بذاریم و دنبال کنیم تا پیگیر باشن.

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۳:

وقتی خود شورای شهر گند زدند و شهر انزلی رو با اون دروازه مسخره و بدترکیب محدود کردند دیگه از شهردار کاری برنمی یاد

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۵۳:

جاوزد، این ادبیات حرف زدنت رو نگاه کن. گند زدن، … این چه انتقادیه که هزار تا شهروند عام قراره از من و تو یاد بگیرن.

sinaclub

sinaclub

۲۶ مهر ۱۳۹۲

از مهندس آفتابی استاد و دوست خوبم تشکر می کنم واقعاً سوال بجایی پرسید.امیدوارم شهردار به حرفش پایبند باشه واتاق فکر تشکیل بده.البته اتاق فکری متشکل از نخبه های علمی،ورزشی،فرهنگی،هنری و…
shahine عزیز شرط لازم واسه موفق بودن تو این کارا اینه که مدیر خوبی باشی.اگه مدیر خوبی باشی می تونی با استفاده از اتاق فکر قوی و مشاوران عالی و با دانش به موفقیت برسی.حالا اگه مدیر بودی و رشته مرتبطم داشتی که عالی میشه ولی اگه رشته مرتبط داشته باشی و مدیر نباشی موفق نمیشی.پس شرط لازم اینه که مدیر قوی باشی.امیدوارم آقای پورشعبانم مدیر خوبی باشه.

پاسخ

محمداصغریان

۲۶ مهر ۱۳۹۲

با سلام
شاید اگر من جای دوست خوبم جناب مهندس آفتابی بودم این سوال را اینطور کامل میکردم که منطقه آزاد انزلی چه جایگاه و تاثیری در زندگی امروز مردم انزلی داشته و دارد ؟؟
آیا جز این است که منطقه آزاد انزلی تنها نتیجه ملموسی که الان در زندگی مردم داشته اینه که عده زیادی از پولدار های رشت و عده کمی هم در انزلی که انزلیچی هم نیستن ماشینهای چندصد میلیونی سوار میشوند( به لطف منطقه آزاد انزلی )- و حسرت خوردن رو برای جوان های بیکار این شهر باقی گذاشتند
آقای آفتابی باید از جناب شهردار مبپرسید که با همکاری سایر مسئولین شهرستان اعم از نماینده محترم و فرماندار محترم چه برنامه ای دارند تا منطقه آزاد این شهر تاثیر خودش رو بر زندگی مردم عادی نشون بده نه روی زندگی مرفهین بی درد ……
این نکته رو هم اضافه بکنم که علی الظاهر نماینده و فرماندار در اولویت بیشتری برای پیگیری این موضوع هستند چون منطقه آزاد دردرجه اول مربوط به شهرستان انزلی میشه و بعد شهر انزلی
آقای آفتابی باید میپرسیدند چرا مسئولین سعی در گسترش منطقه آزاد به سمت رشت دارند تا به سمت انزلی ؟؟؟
که البته جناب شهردار به همه چی جواب دادند الا همون یک خط سوال آقای آفتابی
پس خوب شد من جای آقای آفتابی نبودم چون اگه بودم و این سوالات رو میپرسیدم جناب شهردار احتمالا درباره آب و هوا و دریای خزر و نشست ۵+۱ صحبت میکردند نه درباره جواب سوال بنده

موفق باشید

پاسخ

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۵:

به نظر من همین مهندس ….. که بعضی از دوستان خودشون رو بخاطرش تیکه پاره می کنند وقتی داشتند از کاندیدای اولی سوال می پرسید انگار داشت قورتش می داد ولی از کاندیدای دومی با عشوه و ناز سوال می پرسید!! متأسفانه ایشون خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنیم ماهیت و ذات خودشون رو نشون دادند

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۵۱:

بعضی ها حال میکنن توهین کنن. برو ببین این کاندیدای اول چه مشکلات خاصی که نداره. بذاریم کارشون رو بکنن، وقت زیاده واسه این حرف های بی پایه.
جاوزد جان، تو هم بری شورا یا شخردار بشی، هزار تا حرف بارت می کنن. من هم همین طور. هزار نفر دیگه هم همین طور.
ما تا دموکراسی صد سال فاصله داریم.
برو شورا، شاید جواب حساب داد بهت. من که رفتم، قانع شدم خداییش.

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۵:

باحال بود. قیافش معلوم بود قانع نشد. من هم متوجه شدم. اما انگار میخواست این دغدغه رو یادآور شه. که حواس شهردار جمع شه…
من خوش بینم به این ظریت هایی که داره در شورا، فرمانداری ، شهرداری و… ایجاد میشه.
بیشتر باید تلاش کنن و تلاش کنیم

مریم لاهوری

۲۶ مهر ۱۳۹۲

به نظر من این موفقیت بزرگی است که در شورا به روی مردم باز شده که مردم کاملاً در جریان کارهایی که اعضای محترم شورا انجام می دند قرار بگیرند. امیدوارم که شهردار جدید موفق باشند

پاسخ

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۱:

دقیقو دموکراسی باید قدم به قدم در ایران پیاده بشه. ما همش از یک سمت سقوط میکنیم. الان ببین، بعضیها اینقدر تند مینویسن تا دردسر ایجاد کنن. با آرامش. اینجا یک شبه پاریس نمیشه. فرانسوی ها سیصد سال مردند تا رسیدن به الانشون.
با رعایت ادب مثل شما باید میهن رو ساخت.
باید تحمل کنیم همدیگه رو.

فرزین

۲۶ مهر ۱۳۹۲

اینجور که بوش میاد این انتخاب از قبل توسط گروه ۶نفره آقای ایکس در شورا انتخاب و نهایی شده بود/ تا زمانی که آقای ایکس و دارو دستش هستن نمیشه امیدی به پیشرفت این شهر داشت

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۲۶ مهر ۱۳۹۲

منم با نظر جوون موافقم.باید با ادبیات خوب و مودبانه صحبت کنیم تا اگه یه زمانی مسئولین خدای نکرده :cowboy یه سری به سایت زدن.بهونه دستشون ندیم.

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۲۶ مهر ۱۳۹۲

با فشار ما جوونا و مردم و همت شورا می تونیم دروازه ماهی بکنیم سردر ورودی پارک جنگلی(موقتاً)تا وقتی که بازار ماهی فروشا احداث بشه.

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۷:

به نظرم باید دروازه ورودی شهر انزلی در لیجارکی نصب بشه ، شهر انزلی باید بزرگ بشه چون در دو طرف شهر ما آب وجود داره

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۳۰:

در واقع انزلی به واسطه سازمان محیط زیست و سیاستهای استانداری به بن بست توسعه رسیده و کلیدش فقط در دست اعضای شورای شهر و شهرداری با مشارکت فرمانداری انزلیه. مشکلات انزلی ریشه در خود استان داره و فکر نکنید کسی در دید کلان کشوری با انزلی مشکل داره و انشاا… از راههای قانونی یه حال اساسی به مسئولین استانی خواهیم داد که دیگه از موقعیتشون برای منافع شخصی و گروهی بهره نبرن.

محراب

محراب

۲۶ مهر ۱۳۹۲

انشا الله که خیر باشه.راستی چه جوری می شه متوجه شد که جلسات شورا چه روزایی تشکیل میشه و علنی هست یا نه؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۱:

سایت شورا تغییرات خوبی داره، امیدوارم در به روزرسانی و خبررسانی هم شاهد پیشرفتش باشیم، فکر میکنم وظیفه سخنگو باید باشه یا حداقل در سایت جلسات رو اعلام کنن.

جاوید

۲۶ مهر ۱۳۹۲

من واقعاً از افرادی که کاندیدای شورای شهر بودند گله دارم. بیش از صد نفر ثبت نام کرده بودند ولی ما در جلسه علنی شورا فقط شاهد چند نفر از آنها بودیم. چرا؟ حرف زدن شعار دادن بخشی از زندگی ما شده. موقع انتخابات خیلی خوب حرف می زدند بعدش چون رأی نیاوردند رفتند دنبال زندگی خودشون. به نظر من همشون دنبال پست و مقام بودند. چرا من باید فکر کنم حتماً باید در یک پست و مقامی باشم تا بتون به همشهریهام خدمت کنم؟
امیدوارم در این مبحث با من موافق باشید؟؟؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹:

به نکته خوبی اشاره کردی جاوید عزیز، عزیزانی که توی شورا ثبت نام کردن و خودشون رو دلسوز شهر میدونستن و الان که رای نیاوردن پیگیر مسائل شهر نیستن به خوبی خودشون رو نشون دادن.

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۳:

موافقم با نظرت

جاوید

۲۶ مهر ۱۳۹۲

امروزه در جهان متمدن اصل بر شایسته سالاری است و مهم ترین شیوه رسیدن به آن، عرضه کردن فرصت مساوی برای تمام افراد واجد صلاحیت است تا اگر خواهند خود را نامزد شغلی و مقامی کننند، گروهی پاک و بی غرض را بگمارند تا بهترین را در میان داوطلبان انتخاب کنند. اما جای بسی شرمندگی است که جز در موارد کم اهمیت و غیرموثر از این شیوه پیروی نمی کنند بلکه با گروه گرایی مافیایی تبلیغات به هم پیوسته و اتهامات متقابل، دسیسه ها و فتنه ها و جنایتهای پنهانی، هرکه را مناسب تر برای اجرای مقاصد اهریمنی گروه های قوی تر است برمی گزینند و بدتر آن که گاه انسانهای شایسته اما ضعیف همت را وا می دارند که از شایستگی دست بکشند و به حلقه ناشایستگان بپیوندند.

پاسخ

فرزین

۲۶ مهر ۱۳۹۲

ممنون از انزلی کلاب تریبون همه اهالی !!!! که نظر منو درج نکری. حرف حق تلخه

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۲۱:

فرزین جان نظر شما برگشت داده شد. اما فکر میکنم شورای شهر چهارم عملکرد و تغییرات قابل قبول و مثبتی داشته و اگر در جلسات شورا حضور داشته باشید قابل رویته فکر میکنیم باید زمان داد و البته نقد کرد و پیشنهاد داد که مطمئنا تاثیر گذار تر از باز شدن پای بحث های از این دست است که سرانجامی را نیز در بر نخواهد داشت.

فرزین

۲۶ مهر ۱۳۹۲

ممنون شاهین جان. بله تغییرات مثبتی مثل ورود آقایان جعفری و احمدی فر اما مشکل مثل همه دورها دو گروه بودن شورا و اختلافات میان آنهاست و این جلوی پیشرفت این شهرو گرفته. در این دوره هم اعضای شورا به دو گروه ۶نفره و۴نفره تقسیم شده و با راس قدرت بودن افراد سابق این نگرانی وجود داره که همچون دورهای گذشته شاهد اتفاقات مثبت نباشیم که هیچ شاهد اتفاقاتی تلخ همچون دروازه ماهی باشیم. اما چه میشود کرد جز امیدوار بودن به آینده

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۰۳:

فرزین جان اولا نباید به گناه گذشته در مورد این شورا قضاوت کرد دوما تحولات عجیبی رخ داد و کلی امیدوار شدم ، پروژه دروازه ماهی اگر جو اکنون شورا هست بود ساخته نمیشد ، در هر صورت بهتر است انتقادهای سازنده و پیشنهادهای جدیدی به دوستان داد

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۳۵:

فرزین جان شورایی که همه یکدست و یک فکر باشن خوب نیست، شورا یعنی بحث یعنی هم فکری و این بحث و رقابت تا جایی که به چوب لای چرخ توسعه شهر کردن نرسه خوبه و باید در جریان باشه. به نظر من شورای فعلی داره قدمهای خوبی بر میداره و نباید براش حاشیه بی خودی ساخت، باید کمک کنیم به اعضاء. باید دلسوزان انزلی بدون چشمداشت وارد گود بشن و کمک فکری برسونن. خود آقای بدیعی فر توی این سایت یه مصاحبه داشتن ضد کسانی که القاب این شهر رو دزدیدن، این یعنی شهر ما رسانه نداشته و شاید اگر بیشتر از پشت پرده طرح دروازه ماهی میدونستن این طرح هیچوقت عملی نمیشد. دروازه ماهی رو هر وقت جابجاش کنیم تازه است چشمها را باید شست … علی علی

مهندس خداجو

۲۶ مهر ۱۳۹۲

من شناختی از شهردارمنتخب ندارم ولی درباره مهندس پورقربان اطلاعات کافی دارم.ایشان یک فرد ایده پرداز وخلاق وشناخته شده در گیلان است. واقعا حیف شد انزلی با ایشان یک انقلاب راتجربه میکرد.واقعا جای تاسف داردکه برخی اعضای شورا پشت دست تصمیم خود راگرفته بودند.ضمنا پورقربان یک شهردار ورزشی تمام عیار بود ودر بسترسازی ورزشی علی الخصوص فوتبال یک کارنامه درخشان دارد.

پاسخ

معصومه لنگرودیان

۲۶ مهر ۱۳۹۲

سلام.واقعا سرانزلی کلاه رفت.مهندس پورقربان در لنگرود عالی کارکرد.ضمن اینکه همانطور آقای خداجودر دیدگاه قبلی گفتن ایشان تماما ورزشی است.من خودم ورزشکارم وکاملا به این موضوع اشراف دارم.

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰:

خانم لنگرودیان ، اولا خیلی خوشحال هستیم که از لنگرود به سایت ما سر زده یا می زنید ، ثانیا اکنون چه با تخصص چه بی تخصص ، چه با تجربه و چه بی تجربه ، چه ورزشی و چه غیر ورزشی ، چه اصولی و چه غیر اصولی ، چه با برنامه و چه بی برنامه ، چه با تجربه و چه بی تجربه و ….. جناب آقای پورشعبان شهردار شهر بندرانزلی هستند ، تکلیف رسانه ای مانند ما نه حمایت است و نه تخریب ، تکلیف ما بازتاب خبرهای درست ، پیشنهاد طرحها و برنامه ها و همچنین نشان دادن نقاط ضعف و قوت به همه مسئولین محترم می باشد.