همایش هفته سلامت با محوریت ˈ فشار خون را جدی بگیریم ˈ با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان ، فرماندار و رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی در دبیرستان امام علی (ع) این شهرستان برگزار شد .

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا ، رییس شبکه بهداشت و درمان انزلی در این همایش در جمع دانش آموزان گفت : فشار خون بالا خطر حمله های قلبی ، سکته های مغزی و نارسایی کلیه را افزایش می دهد .

دکتر ˈ عارف عابدین نجفی ˈ اظهار کرد : اگر فشار خون بالا کنترل نشود می تواند سبب نابینایی ، ضربان نامنظم قلب و نارسایی قلب نیز بشود .

وی با اشاره به این که یکی از هر سه بزرگسال در سراسر دنیا فشار خون بالا دارد افزود : فشار خون بالا هم قابل پیشگیری و هم قابل درمان است .

دکتر نجفی کاهش مصرف نمک و تنقلات شور ، انجام فعالیت بدنی منظم ، حفظ وزن مطلوب را از راههای پیشگیری از ابتلا به فشار خون بالا عنوان و به نوجوانان حاضر در همایش توصیه کرد با رعایت این موارد از ابتلا به فشار خون پیشگیری کنند .

رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی نیز در این همایش با اشاره به نقش آگاهی و آموزش در کاهش خسارات مالی و جانی فرهنگسازی در زمینه بهداشت و سلامت را از شاخص های بارز در توسعه و پیشرفت یک کشور دانست .

ˈ فریدون طیوری ˈ در ادامه با اشاره به اجرای طرح همیار پلیس که ثمره آن در کاهش تصادفات چشمگیر بود ، برگزاری این گونه همایش ها را گامی در جهت آگاهی دانش آموزان و اولیای ایشان با خطرات جدی در بحث سلامت دانست .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *