DSC_0047

نماینده مردم انزلی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش همگانی اثرات بسیار مهمی در کاهش خسارات جانی و مالی در حوادث غیر مترقبه دارد.

حسن خسته بند شامگاه شنبه در نشست اثرات ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی افزود: هر ساله وقوع سوانح طبیعی در کشورهای دنیا به ویژه ایران موجب زیان های اقتصادی و تلفات انسانی بسیار زیادی می شود.

وی همچنین اظهارداشت: در جوامع مختلف میزان این خسارات و تلفات بستگی به میزان توسعه یافتگی و تراکم جمعیت، ایمنی ساختمان های روستاها و شهرها در برابر زلزله و آگاهی و آمادگی افراد و جامعه جهت رعایت نکات ایمنی دارد.

نماینده مردم انزلی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:  وقوع زلزله تبعات گسترده ای دارد و همه افراد جامعه را به نحوی مخاطب قرار می دهد.

وی افزود: آموزش همگانی چه از جهت اقدامات پیشگیرانه همچون آموزش و چه اقدامات لحظه وقوع و پس از آن اثرات بسیار مهمی در کاهش خسارات جانی و مالی، تسریع روند عادی سازی شرایط و جلوگیری از بروز فجایع و خسارات ثانوی را دارد.

خسته بند با بیان اینکه آموزش در  سه مرحله قبل، در حین و پس از وقوع زلزله انجام می شود، اظهارداشت: نحوه اطلاع رسانی به منظور افزایش سطح آگاهی های افراد جامعه را می توان به دو دسته کلی (دانش آموزان و آموزش همگانی) تقسیم بندی کرد.

وی در ادامه اطلاع رسانی به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: دانش آموزان می توانند اشاعه دهنده فرهنگ ایمنی در برابر زلزله در خانواده و جامعه باشند.

نماینده مردم انزلی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:  اطلاع رسانی و ارائه آموزش های لازم برای اقشار مختلف جامعه از طریق روش های همچون صدا و سیما، تهیه پوستر و بروشور، رسانه های مکتوب مانند روزنامه های کثیر الانتشار، مجلات، نشریات علمی و عمومی امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی فرصتی برای آزمایش سخت افزارها و سنجش توانایی هاست.

فرماندار شهرستان بندر انزلی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایمنی و آمادگی در برابر وقوع حوادث غیر مترقبه گفت: این هفته  فرصت مناسبی است تا مسئولان با اقدامات مناسب فرهنگی تبلیغی زمینه را برای ترویج فرهنگ ایمنی و آمادگی در برابر وقوع حوادث غیرمترقبه فراهم آورند.

قاسم روحانی فر افزود: هفته ایمنی فرصت مناسبی برای آشنا کردن مردم با حوادث و بلایای طبیعی به خصوص زلزله است و دستگاه های آموزشی، فرهنگی به ویژه هلال احمر در این زمینه وظیفه ای فراتر از سایر دستگاه های خدمات رسان بر عهده دارند./ خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوانان متحد انزلی چی

……………….
انزلی کلاب: دوستان عزیز ما بابت تک تک کلمات و کامنتها باید پاسخگو باشیم و بارها در ماه های اخیر برای پاسخگویی نزد مسئولین امنیتی شهرستان رفتیم.
پس از شما خواهش میکنیم با ما در مدیریت بخش کامنتها همکاری کنید و از گذاشتن کامنتهایی که بار حقوقی داره خودداری کنید.
بابت این سانسور ازتون عذر خواهی می کنیم.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹:

شرمنده انزلی کلاب عزیز یهو کنترلمو از دست دادم. حواسم نبود.