82251894-710610421

«امیدعلی پارسا» شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد بتدریج روند استقبال خانوارها از ثبت نام اینترنتی افزایش یافته و انتظار می رود این استقبال بیشتر شود.
وی یادآوری کرد: در دوران پس از انقلاب سرشماری ها به شکل حضوری و ثبت میدانی بود اما اکنون برای نخستین بار به شیوه اینترنتی این برنامه دنبال شده است.
به گفته پارسا، سرشماری اینترنتی تا بیست و چهارم مهرماه جاری در کشور ادامه می یابد و چنانچه ۳۵ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.
پارسا گفت: براساس برنامه ریزی از بیست و پنجم مهر تا بیست و پنجم آبان ماه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود.
رییس مرکز آمار ایران از مردم خواست پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ کنند تا هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آنها با ارایه آن دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
شهروندان استان های سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خراسان جنوبی، کردستان و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی داشته اند.
استان های کرمانشاه، همدان، گلستان، قزوین، لرستان، خوزستان و البرز نیز در پایین فهرست قرار دارند.
به گزارش ایرنا، معاون مرکز آمار ایران پنجم مهرماه در دیدار اعضای ستاد سرشماری سال ٩۵ با رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: چنانچه بتوانیم ٣۵ تا ۴٠ درصد مشارکت مردمی در سرشماری اینترنتی را داشته باشیم به جمع کشورهای با توسعه بالا در زمینه آمار خواهیم رسید.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته، یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند، با انجام قرعه کشی از جایزه ۱۰میلیون ریالی برخوردار می شوند.
شامگاه چهارشنبه نخستین مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شد و ۵۰ خانوار از شهرهای مختلف کشور برنده جایزه ۱۰ میلیون ریالی شدند.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند.
رییس مرکز آمار ایران پیش از این ضریب نفوذ اینترنت را در کشور ۴۵ درصد اعلام کرده بود.
براساس پیش بینی صورت گرفته، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه امسال و نتایج تفصیلی آن مردادماه ۱۳۹۶ منتشر می شود.
هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با بسیج نزدیک به ۱۱۴ هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در ۳۱ استان، یک هزار و ۱۳۹ شهر و ۹۶ هزار و ۵۴۹ آبادی کشور انجام شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *