fz

به گزارش انزلی کلاب، رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در نشست مشترک با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی براین باور است که استفاده از ظرفیت های گردشگری گیلان برای درآمدزایی ارزی بسیار حائز اهمیت است.

وی منطقه آزاد انزلی را پروژه ای ملی برای کشور اعلام و افزود: سابقه و فرهنگ گردشگرپذیری، دارا بودن ظرفیتهای متعدد درگردشگری طبیعی،دریایی و مذهبی در استان گیلان، درکنار بهره گیری از مزایای قانونی منطقه آزاد منجر به ثروت افزایی برای استان و درآمد ارزی از طریق افزایش میزان حضور گردشگران خارجی می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه ارتباطات خود را با فعالین حوزه گردشگری گسترش می دهیم در خصوص تمایل سازمان متبوع خود برای توسعه گردشگری دریای در سواحل این منطقه اظهار داشت: بدنبال ساخت اسکله مارینا در این منطقه و جذب سرمایه گذاران بزرگ در حوزه گردشگری منطقه می باشیم.

وی بهره گیری از ظرفیتهای میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان را برای توسعه گردشگری منطقه ضروری ارزیابی نمود و گفت: وجود معافیتهای مالیاتی-گمرکی و اجرای قانون کالای همراه مسافر به همراه ایجاد بازارچه صنایع دستی را می توان از جمله توانمندیهای منطقه برای تقویت حوزه های مختلف صنعت گردشگری گیلان اعلام نمود.

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد انزلی تعامل همه جانبه را فرصتی برای توسعه استان گیلان اعلام و گفت : بستر توسعه در استان مهیا است و برای دستیابی به اهداف تعیین شده، عزم همه جانبه و همگرایی دستگاه های اجرایی بیش از پیش احساس می شود .

مسرور بر اهمیت گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی تأکید کرد و گفت : در منطقه آزاد انزلی ضرورت سرمایه گذاری هایی چون احداث مجموعه های اقامتی – پذیرایی ، تفریحی و پروژه های خاص گردشگری وجود دارد.

رضا علیزاده،سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز در این دیدار خواستار استفاده از ظرفیت های بالقوه استان درمنطقه آزاد شد و افزود: مهمترین دغدغه استان،تأمین معیشت و اشتغال مردم می باشد و منطقه آزاد انزلی به عنوان قطب اقتصادی گیلان می تواند با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از توان سایر نهادهای استان در این مسیر گامهای بلندی بردارد.

وی گردشگری دریایی را حوزه مغفول مانده گردشگری استان اعلام و افزود: با تأمین زیر ساخت ها و ایجاد اسکله های تفریحی، مارین ها و سرمایه گذاری های مناسب در زمینه گردشگری دریایی به ویژه از طریق تبادل گردشگر با کشورهای حاشیه دریای خزر می توان اقدام موثری در زمینه گسترش گردشگری دریایی، در دریای خزر انجام داد.

سرپرست میراث فرهنگی گیلان تهیه بسته های سرمایه گذاری و اجرای پروژه های اولویت دار صنعت گردشگری درمنطقه آزاد انزلی را برای توسعه گردشگری استان مهم ارزیابی و اضافه کرد: باید امکانات و تسهیلات قابل ارائه به گردشگران را متناسب با نیازهای جدید گردشگری ملی و بین المللی تأمین نمود.

علیزاده خواستار ادامه عرضه محصولات صنایع دستی استان در منطقه آزاد شد و اظهار داشت: باید از ظرفیت های اقتصادی محصولات صنایع دستی استان استفاده نمود.

وی در پایان تصریح کرد : می توان با انعقاد تفاهمنامه ای در خصوص تنظیم تقویم نمایشگاهی، برگزاری جشنواره های تخصصی گردشگری و تشکیل کمیته کاری مشترک، علاوه بر حمایت از فعالین این حوزه، موجبات  افزایش درآمدهای ارزی استان را فراهم کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sinaclub

Sinaclub

۱۷ آبان ۱۳۹۲

جلسات خوبى داره برگزار میشه و قدمهاى خوبى برداشته میشه فقط باید یه خورده مسئولین بجنبند تا سریع تر این حرفها و جلسات عملى بشه،

پاسخ

sinaclub

Sinaclub

۱۷ آبان ۱۳۹۲

یه سوال داشتم وقتى عضو سایت شدیم، هر وقت میخوایم وارد سایت بشیم باید از قسمت ورود وارد بشیم یا فقط بار اول از قسمت ورود وارد بشیم کافیه؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۸:

سینا جان در ورود به سایت مگه مشکلی دارید ؟

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۰۸:

شاهین جان الان عکس کنار یوزرم نمیاد میخواستم از قسمت ورود وارد شم که پیغام میده رمز اشتباه است

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷:

ایمیلتون رو بررسی کنید لطفا سینا جان

sinaclub

sinaclub

۱۷ آبان ۱۳۹۲

یه پیشنهاد دارم برای مدیریت سایت.امکانش هست که یه تایپیک برای طرح های پیشنهادی از طرف کاربران و مهندسین(در زمینه های مختلف) به طور دائم در بالای صفحه باشه تا هر کسی طرح پیشنهادیه خودش رو اونجا ارائه بده؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۰۱:

فکر خوبیه، اما شاید بهتر باشه توی شبکه اجتماعی راه اندازی بشه، بذارید روش کار میکنیم سینا جان

Milad

۱۷ آبان ۱۳۹۲

سینا جان نظر خیلی خوبیه
به امید روزهای بهتر
جانم انزلی

پاسخ