81624899-6482008[1]

علیرضا اقدامی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این واحد آموزشی توانست با جذب دانشجو در رشته های حقوق و عمران رشد خوبی داشته باشد و به عنوان قطب رشته های فنی مهندسی دانشگاه های استان گیلان شناخته می شود.

وی همچین با اشاره به تفاهم نامه امضا شده این دو نهاد در آبان ماه سال گذشته اضافه کرد : ما آماده هرگونه همکاری با معاونت فرهنگی، پژوهشی و حوزه های دیگر سازمان منطقه آزاد هستیم و آمادگی کامل داریم که در طرح های پژوهشی همکاری مشترک داشته باشیم.

اقدامی افزود: اساس همکاری با سازمان منطقه آزاد در تاسیس شرکت های دانش بنیان و اقتصاد بنیان بوده و خوشبختانه با روی کار آمدن دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی، تغییرات ملموسی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده و امیدواریم با همکاری بیشتر اهداف تعیین شده دو سازمان محقق شود .

وی در پایان سخنان وجود توانمندی های این دانشگاه را بازوی سازمان منطقه آزاد دانست و تاکید کرد : دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی می تواند با تشکیل دوره های کوتاه مدت ، کارگاه های تخصصی ، راه اندازی مراکز تحقیقاتی با حمایت هر چه بیشتر سازمان منطقه آزاد در راستای پیشرفت علمی استان گام بردارد و با حضور اساتید و هیات علمی شناخته شده خود حتی در زمینه علوم هوا و فضا و علوم شناختی اقدام نماید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی نیز در این جلسه مشترک به حمایت های دولت از دانشگاه اشاره و تصریح کرد: با توجه به انعقاد قرارداد و تفاهمنامه بین سازمان منطقه آزاد کشور و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ، پیرو همین سیاست ها ما نیز باید از دانشگاه آزاد اسلامی منطقه خود حمایت کنیم .

رضا مسرور با بیان این که منطقه آزاد انزلی به عنوان منطقه گردشگری شناخته می شود، افزود: خدمات گردشگری یک تخصص است و این تخصص نیازمند دانش مخصوص به خود بوده لذا می طلبد دانشگاه های استان به خصوص واحد انزلی تعلیم دانشجوی این رشته را در برنامه های خود قرار دهند .

وی با مطلوب خواندن سطح کیفی دانشگاه آزاد انزلی ، برنامه ریزی مناسب و افزایش دوره های دکترا و تقویت طرح های پژوهشی را از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی خواستار شد .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تاکید کرد : اگر واحد انزلی علاقه مند است در زمینه پارک علم و فناوری فعالیت کند؛ با ارائه برنامه ها و طرح های پیشنهادی خود اعلام آمادگی نماید.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی از ۱۱ سال پیش شروع به فعالیت کرد. این مرکز آموزشی هم اکنون دارای سه هزار و ۸۰۰ دانشجو است که در ۳۸ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با بهره مندی از وجود ۷۳ هیات علمی تمام وقت و بیش از ۲۰۰ استاد حق التدریسی مشغول به تحصیل هستند.

 

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *