آلکساندر بروسو  در خصوص اولین دوره مربیگری بین المللی پیشرفته فوتبال پایه در ایران ، اظهار داشت : کیفیت کلاس من را تحت تاثیر قرار داد ، چون مربیانی از رده های مختلف سنی با سطح مهارت و دانش مناسب در آن حضور داشتند و تلاش زیادی برای رسیدن به کیفیت بالای مربیگری انجام دادند .

این مدرس برزیلی با بیان این که در کشورهای شیلی ، آمریکا ، کروواسی و ژاپن نیز چنین دوره ای را برگزار نموده است ، گفت : هدف آقای درودگر این بود که فرصتی ایجاد شود تا مربیان تیم های پایه ملوان اطلاعات جدیدی را از فوتبال در سطح بین المللی به دست بیاورند .

وی تاکید کرد : اگر این مربیان آموزش دیده ، علم روز در فوتبال نوین را تعقیب کنند و به دنبال ایده های جدید در تمرینات باشند ، بازیکنانشان بهترین تمرینات را انجام می دهند و بالطبع سطح کیفی آنها در زمین بازی ارتقای چشمگیری پیدا می کند .

بروسو اضافه کرد : بازی تیم امید ملوان مقابل داماش را از نزدیک دیدم و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم . چون بازیکنانی را مشاهده کردم که مهارت خوبی داشتند و از نظر سرعت و ذهنیت تاکتیکی از شرایط مطلوبی برخوردار بودند .

این مربی برزیلی در پاسخ به این سوال که چه شناختی از فوتبال ایران دارد ، اظهار داشت : وقتی که سرمربی تیم الهلال عربستان در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ بودم و با تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا رقابت می کردیم ، متوجه شدم بازیکنان ایرانی مهارت های تکنیکی ، قدرتی و سرعتی قابل توجه ای دارند .

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند تیم ملی فوتبال ایران شانس صعود به جام جهانی برزیل را دارد یا نه؟ گفت : تیم ملی ایران علی رغم بازی های سخت پیش رو ، با توجه به داشتن بازیکنان خوب ، توانایی صعود به جام جهانی را دارد .

وی با بیان این که مردم انزلی خیلی مهربان بوده و رفتار دوستانه ای دارند ، افزود : ملوان طرفداران زیادی دارد و مردم انزلی با این تیم زندگی می کنند . هواداران رابطه بسیار عمیقی با ملوان دارند و این تیم را خیلی دوست دارند .

آلکساندر بروسو با اشاره به این که سرمربی ملوان یک جنتلمن است ، تصریح کرد : سرمربی در واقع ، یک تیم و یک شهر را نمایندگی می کند . در صحبتی که با احمدزاده داشتم او را مسلط به امور فنی و تیمش دیدم .

وی در پایان از محمد صادق درودگر و مجموعه باشگاه ملوان تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی برزیل صعود کند .

منبع:وب سایت رسمی باشگاه ملوان

مترجم : ابراهیم گل آور

تهیه و تنظیم : کاوه چلمبری

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۶ آذر ۱۳۹۱

آقا کاوه دست شما درد نکنه. به هر حال فوتبال توی خون انزلی چی هاست … ایرااااااااااااااااااااااااان ملوااااااااااااااااااااااااااان

پاسخ

۱۶ آذر ۱۳۹۱

این حرکت ملوان خیلی حرکت زیبایی بود که مطمئن باشید سودش رو خواهیم دید در اینه
مربیان ما احتیاج به مرور دانشها و بهره گیری از دانشهای کشور های دارند
مثل تکنولوژی یا هر علم دیگه ای
عالیهههههههههههههههه

پاسخ