چهارمین دوره تمرینات تیم ملی قایقرانی بادبانی (سلینگ) در قالب اردوی آمادگی، در شهر ساحلی بندرانزلی آغاز شد.

صادق صیاد مدیر روابط عمومی کمیته بادبانی فدراسیون قایقرانی روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: این اردو تا اواسط مردادماه امسال ادامه دارد.
وی هدف از برگزاری این اردو را آمادگی ملی پوشان برای حضور در مسابقات آسیایی هنگ کنگ که مهرماه امسال برگزار می شود، ذکر کرد.
صیاد افزود: ۲۰ روز پس از رقابت های آسیایی ، ملی پوشان به مسابقات جهانی در کشور ژاپن اعزام می شوند.
وی شمار ملی پوشان حاضر در اردوی انزلی را ۱۲ نفر عنوان و اضافه کرد: بهترین ها برای حضور در مسابقات انتخاب و اعزام می شوند.
مدیر روابط عمومی کمیته بادبانی فدراسیون قایقرانی با اشاره به وضعیت مطلوب کمپینگ در بندرانزلی و شرایط ویژه دریای خزر برای تمرین این رشته از قایقرانی بیان کرد: ملی پوشان قایقرانی بادبانی تا کنون موفقیت های خوبی در رقابت های مختلف کشوری و همچنین جهانی کسب کرده اند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، قایقرانی بادبانی (سیلینگ) یکی از رشته‌های ورزش قایقرانی است که معمولاً در دریاها و رودخانه‌ها انجام می‌شود. این ورزش سابقه‌ای طولانی در تاریخ دارد و از گذشته، انسان با ساخت قایق با چوب و پارچه برای جابجایی در آب، از انرژی باد بهره می‌برد اما در عصر حاضر با پیشرفت فناوری، به قایق های پیچیده و سازمان یافته در دریانوردی تبدیل شده است.
مسیر مسابقات قایق های بادبانی بیشتر در دریاست و در این مسابقات، ورزشکاران به شکل یک مثلث مسیر مسابقه را در کمترین زمان و با کمترین امتیاز منفی در مسیری که با بویه های شناور بزرگ مشخص شده، طی می کنند.
قایقرانی بادبانی یکی از ورزش‌های المپیکی است که از بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۰۰ تاکنون، برگزار می‌شود.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و کمپ دائمی تیم ملی قایقرانی بادبانی در این شهر ساحلی مستقر است./ایرنا

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *