اولین مدرسه دانش‌آموزان دارای اختلالات رفتاری هیجانی (اوتیسم ) در بندرانزلی آغاز به کار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان، امروز فعالیت اولین مدرسه دانش‌آموزان دارای اختلالات رفتاری هیجانی (اوتیسم ) در غرب گیلان در شهرستان بندرانزلی آغاز به کار کرد. در این مدرسه تعداد ۴۰ نفر دانش آموز در گروه‌های سنی ۴ تا ۶ سال و مقطع ابتدایی، با مربیگری ۶ نفر نیروی متخصص تحت آموزش‌های ویژه قرار می‌گیرند.

 

این مدرسه با هدف کمک به رفع مشکلات، فقدان و نقص مهارت‌های اجتماعی و الگوهای کلیشه‌ای دانش‌آموزان آغاز به کار کرده است و همچنین دو مرکز دولتی و غیردولتی اوتیسم و اختلالات رفتاری هیجانی دیگر نیز در سال‌های اخیر در شهر رشت زیر نظر آموزش و پرورش استثنائی به فعالیت مشغول هستند.

 

به گزارش ایسنا، اختلال اوتیسم یا درخودماندگی یکی از اختلالات نافذ یا فراگیر رشد محسوب می‌شود. کودکان مبتلا به این عارضه از نظر ظاهری و بالینی مشکل نداشته بلکه مهمترین و شایع‌ترین مشکل آنها از فقدان و نقص مهارت‌های اجتماعی، داشتن رفتارها و الگوهای کلیشه‌ای و قالبی، داشتن مشکلات گفتاری و زبانی، مشکلات گوارشی، عفونت‌های دستگاه تنفس، صرع و تشنج است.

 

همچنین اختلالات رفتاری، هیجانی به شرایطی اشاره دارد که پاسخ هیجانی و رفتاری با فرهنگ، سن و قوم تفاوت داشته باشد به طوری که در عملکرد و تحصیل فرد، مراقبت از خود، روابط اجتماعی، سازگاری و رفتار در کلاس تاثیر منفی بر جای می‌گذارد. این اختلال همراه با سایر معلولیت‌ها نیز مشاهده شده و شامل کودکان مبتلا به اسکیزوفرنی، اختلال عاطفی یا سلوک و نارسایی توجه به ناسازگاری نیز است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

میرشفیعی

۲۲ آذر ۱۳۹۱

نمی دانم آمار جمعیت بندر انزلی چند نفر هست . ولی بعید می دانم که شهر بندر انزلی ۴۰ دانش آموز اوتیسم داشته باشد این آمار با نرم جهانی همخوانی ندارد.!!!!

پاسخ