آغاز فصل شکار درتالاب انزلی

  • 8 ماه پیش
  • بدون ديدگاه

82283306-711233741

 

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست بندرانزلی از آغاز فصل شکار در تالاب بین المللی انزلی و شکارگاه های مجاز این شهرستان خبر داد.
اکبر میغی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد: شکارچیانی که مجوز شکار را از محیط زیست دریافت کرده اند، در مناطقی که به عنوان مراکز آزاد شکار معرفی شده، می توانند به شکار بپردازند.
وی با اشاره به اختصاص روزهای پنجشنبه و جمعه به عنوان روزهای مجاز شکار در هفته تصریح کرد: علاوه بر شکار گونه های در حال انقراض، شکار در روزهای عادی نیز تخلف محسوب شده و درصورت مشاهده، علاوه بر ابطال مجوز شکار، متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.
میغی با تاکید بر خودداری شکارچیان از شکار گونه های در حال انقراض تصریح کرد: شکارچیان باید بر اساس محدودیت های اطلاع رسانی شده و شکار پرنده هایی که در پروانه شکارشان به آن اشاره شده، اقدام کنند.
وی با اشاره به اعتبار دو ماهه پروانه های صادره شده شکار در سال جاری گفت: در صورت تایید نبود شرایط و بیماری خاص پرندگان از سوی سازمان دامپزشکی، پروانه های شکار تا دو ماه قابل تمدید است.
به گفته میغی، درصورت اعلام سازمان دامپزشکی مبنی بر وجود و شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان ، پروانه شکار به صورت یک طرفه باطل و از سوی سازمان محیط زیست از اعتبار ساقط می شود.
وی با اشاره به انجام گشت های مشترک محیط زیست با یگان های نظامی و انتظامی درفصل شکار در تالاب بین المللی انزلی متذکر شد: انتظار می رود شهروندان و خصوصا روستاییان درراستای حمایت و حفاظت از محیط زیست اهتمام ورزند تا شکارچیان نیز بدون هیچ گونه آسیبی به محیط زیست، ارتزاق کنند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *