آغاز عملیات بتن ریزی فوندانسیون پروژه “پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی شهرستان بندرانزلی”


پروژه ساخت و اجرای ساختمان و تاسیسات “ پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی شهرستان بندرانزلی “ که در خیابان معلم ، روبروی سازمان نظام مهندسی و در محل کلینیک تامین اجتماعی ( دریا) در حال ساخت است ، به جهت اهمیت بالای کاربری آن و سرمایه انسانی و مادی بسیاری که در زمان ساخت و بهره برداری آن صرف میشود و تجهیزات گرانقیمتی و کمیابی که در آن جهت درمان بیماران مصرف خواهد شد ، جزو ساختمان های با اهمیت بالا محسوب میشود ، بدلیل پیچیدگی های فنی و علمی این کار ، میتوان آن را نه تنها جزو برترین و بزرگ ترین پروژه های عمرانی استان گیلان ، بلکه در کل کشور به شمار آورد که توسط شرکت “ مهندسی الکتریکوم “ به عنوان پیمانکار اصلی در شهرستان بندر انزلی در حال اجراست و امید است با حمایت مسئولین و توجه به این موضوع که حتی یک مرکز درمانی استاندارد در بندر انزلی وجود ندارد و این باعث مشکلات فراوانی برای همشهریانمان شده است ، بتوان ضمن اشتغالزایی فراوان ، بسیاری از نیازهای درمانی همشهریان عزیزمان را برطرف ساخت .

مشخصات کلی پروژه و عوامل دخیل :

پیمانکار :

انتخاب پیمانکار برای ساخت این مجموعه تخصصی – درمانی ، طبق قانون برگزاری مناقصات و بررسی و ارزیابی توان فنی و اجرایی و مالی شرکت های حاضر در مناقصه در خرداد ماه سال ۹۶ صورت گرفت و در آبان سال جاری زمین اجرای پروژه به شرکت ” مهندسی الکتریکوم ” به عنوان شرکت برنده مناقصه جهت تجهیز کارگاه و شروع عملیات اجرایی واگذار شد.
شرکت الکتریکوم در دهه ۷۰ خورشیدی تأسیس شد. این شرکت مجوز فعالیت پیمانکاری خود را از سازمان مدیریت و برنامه و بودجه نهاد ریاست جمهوری در رشته های ( تاسیسات و تجهیزات رتبه ۱ ، ابنیه و ساختمان رتبه ۲ ، نیرو رتبه ۴ ، آب رتبه ۵ ، صنعت و معدن رتبه ۵ ) اخذ کرده است.

✅ کارفرما : ” شرکت مدیریت طرح و اجرای خانه سازی ایران ”

پیمانکار اصلی : شرکت “ مهندسی الکتریکوم “

بهره بردار : ” مدیریت درمان‌ِ تامین اجتماعی استان گیلان ”

دستگاه نظارت : ” شرکت مدیریت طرح و اجرای خانه سازی ایران ( دفتر رشت) “

مشخصات معماری و فنی پروژه :

این مجموعه قرار است در سه طبقه حدود ۲۸۰۰ متر فضای درمانی و با احتساب محوطه سازی جمعا‌ً به مساحت بیش از ۳۵۰۰ متر مربع ساخته شود.
فوندانسیون این پروژه از نوع رادیه بوده و عملیات تحکیم بستر آن بدلیل ضعیف و ماسه ای بودن خاک و نیاز به زهکشی برای باران های مداوم به روش “ ستون شنی و شمع درجا “ به متراژ کل ۲۴۰۰ متر طول اجرا شده است. (طول هر ستون شنی ۱۳- متر در عمق خاک میباشد )

عملیات بتن ریزی فوندانسیون این مجموعه که حدود ۱۰۰۰ متر مکعب است از ساعات اولیه بامداد امروز جمعه (۹۶/۱۲/۲۵) شروع شده که طبق برنامه ریزی قرار است تا شب به اتمام برسد .
لازم به ذکر است میلگرد مصرف شده در فوندانسیونِ این پروژه حدود ۱۰۰ تن میباشد ، که ظرف مدت ۹ روز با تلاش شبانه روزی عوامل پروژه اجرا شده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *