آغاز شانزدهمین دوره رقابت های شطرنج جام خزر در منطقه آزاد انزلی
به گزارش سامانه تحلیلی و خبری انزلی کلاب ، شانزدهمین دوره از رقابت های شطرنج جام خزر عصر امروز با حضور ۸۰۰ شطرنج باز از ۲۶ کشور در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی آغاز شد.
این رقابت ها در ۵ گروه و در ۱۱ دور به روش سوئیسی برگزار می شود که در جدول A بازیکنان دارای عنوان استادی(GM-IM-FM-WGM-WIM) و دارندگان درجه بین المللی ۲۱۰۰و بالاتر با یکدیگر مسابقه می دهند، در جدول B شطرنج بازان دارای درجه بین المللی کمتر از ۲۱۰۰(ویژه ریتینگ داران) حضور دارند، در جدول C نیز بازیکنان دارای درجه بین المللی کمتر از ۱۸۰۰ و بدون ریتینگ مسابقه خواهند داد و در جدول D بانوان حاضر در مسابقات و در نهایت در جدول E نوجوانان زیر ۱۴سال با همدیگر به رقابت می پردازند.
این مسابقات در یازده دوره و به روش سوئیسی برگزار می شود
اساتید بزرگی با عناوین بین المللی نظیر دنیل دویرنی از روسیه با ریتینگ ۲۵۳۴، همایون توفیقی با ریتینگ ۲۴۳۶، امیررضا پوررمضانعلی با ریتینگ ۲۵۳۴، بالتاج سفرلی از جمهوری آذربایجان با ریتینگ ۲۶۳۹، قدیر حسیوف از روسیه با ریتینگ ۲۶۴۶، پوریا درینی با ریتینگ ۲۴۹۲ و مسعود مصدق پور با ریتینگ ۲۵۱۷ در جام خزر حضور دارند.
همچنین ۳۰ داور بین المللی از کشورمان با حضور نمایندگان فدراسیون شطرنج به داوری این مسابقات می پردازند.
لازم به ذکر است این رقابتها به مدت یک هفته برگزار شده و پانزدهم اسفند مراسم اختتامیه این دوره از رقابت ها برگزار خواهد شد

خبرنگار:معصومه کاظمی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *