ساخت سیلوی ۱۵ هزار تنی غلات در بندرگاه انزلی توسط بخش خصوصی آغاز شد

فرهاد منتصر کوهساری مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در گفتگو باخبرنگارباشگاه خبرنگاران گیلان گفت: با ساخت این سیلو ظرفیت تخلیه و نگهداری غلات در این بندرگاه از شش هزار تن فعلی به ۲۱ هزار تن می رسد. ادامه مطلب …

وی هزینه ساخت این سیلو را حدود ۳۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: سیلوی جدید پس از بهره برداری ۱۵ ساله توسط بخش خصوصی به سازمان بنادر انتقال می یابد.

به گفته کوهساری سالانه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن غلات شامل گندم ، جو و سویا از کشورهای قزاقستان و روسیه وارد این بندر شمالی می شود که با ساخت این سیلو تا ۵۰۰ هزار تن قابل افزایش خواهد بود . میرکل بنادر گیلان بابیان اینکه غلات وارداتی مصرف داخلی دارند ولی امکان ترانزیت آن نیز وجود دارد

خاطرنشان کرد : مدت قرارداد ساخت این سیلو یک سال است.

انزلی کلاب: بندر انزلی با توجه به داشتن مجهز ترین بندر جنوب دریای کاسپی، و علاوه بر وجود منطقه آزاد تجاری حتی فارغ از تمام جاذبه های گردشگری و موقعیت استراتژیک خود زمینه ی مناسبی است برای از این دست سرمایه گذاری ها. اما جذب سرمایه تبلیغات بسیار بهتر و حضور در نمایشگاههای بین المللی را میطلبد که مسئولین منطقه آزاد کم و بیش به این موضوع توجه نشان داده اند.

مطمئنا رسیدن به اهداف توسعه منطقه آزاد نیازمند مشارکت و حمایت کلیه مسئولین شهری و استانی است، که شاید تا به امروز آنطور که شایسته آن باشد همکاری و همدلی برای رفع موانع برای سرعت بخشیدن به رشد این منطقه صورت نپذیرفته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Mory-best

۱۹ مرداد ۱۳۹۱

اسم بخش خصوصیش رو نگفتن ؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۵۴:

نه متاسفانه، ولی به هر حال جذب سرمایه از هر طریقی به رشد واردات و کسب و کار کمک خواهد کرد و باید نگاه مسئولین توی این زمینه بازتر باشه.

ابای سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰:

تاامروز چند کیلو کندم در سیلوهای ساخته شده قبلی انبار شده که اداره بندر مشتاق ساخت سیلوهای جدید شده ایا بهتر نبود این سرمایه گذاری در بخشهای دیگر بکار کرفته میشد .

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱:

اگر شما اطلاعات و آمار دقیق تری دارید خوشحال میشویم اینجا اعلام کنید. با تشکر