80448917-3532003

رها کردن ۲۰۰ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های گیلان آغاز شد.

بچه ماهیان به تدریج در ۱۶ رودخانه منتهی به دریای خزر و تالاب بین المللی انزلی رهاسازی می شوند تا ذخایر آبزیان بزرگترین دریاچه جهان حفظ شود .

مدیر کل شیلات گیلان با بیان اینکه ۱۶میلیون بچه ماهی تاکنون رهاسازی شده است افزود : رهاسازی بقیه بچه ماهیان تا آبان ماه ادامه می یابد.

حجت سعیدی افزود : بچه ماهیانی که در رودخانه های منتهی به دریا و تالاب بین المللی انزلی رها می شوند از گونه خاویاری و استخوانی است .

صید بی رویه  ، کاهش زادآوری طبیعی و صید قاچاق باعث شده است ، شیلات برای حفظ آبزیان دریای خزر همه ساله میلیون ها بچه ماهی در رودخانه ها و تالاب ها رها سازی کند که به طور متوسط ۳ درصد بچه ماهیان خاویاری و ۷درصد استخوانی به سن صید می رسند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۶ خرداد ۱۳۹۲

صید قاچاق که تو انزلی مد شده :-( شبا تو دریا مثل دزد و پلیس میمونه قایقای صیادی در حال فرار و گشت هم به دنبالش :-(

پاسخ

guilak

گیلک

۶ خرداد ۱۳۹۲

این اقدام شیلات که چندین سال است صورت میگیرد واقعا موثر و مفید بوده و قابل تقدیر و تشکر است.اما صیادان عزیز هم باید کمی عاقلانه برخورد کنند.و اجازه بدهند این زحمتی که کشیده شده و سرمایه ای که صرف شده ثمر بدهد و خودشان خواهند بود که بطور مستقیم از انها بهره مند می شوند.و با صید بیشتر و ارزان شدن ماهی در بازار که تنها به کمی بردباری و گذشت نیاز دارد مردمان تنگدست شهرمان هم می توانند ماهی به سر سفره های خالی خود ببرند .نه اینکه برای خرید ماهی بروند و با دست خالی برگردند. به نظر من شیلات و مسئولان زیربط حق دارند با کسانی که فقط به فکر سودجویی خودشان هستند و به صلاح جامعه نمی اندیشند و بی تفاوتند به شدیدترین وجه برخورد نمایند.

پاسخ