چهاردهمین دوره رقابتهای بین المللی شطرنج جام خزر با حضور آناتولی کارپف اسطوره شطرنج جهان و احسان قائم مقامی استاد شطرنج ایران عصر پنجشنبه در زیباکنار منطقه آزاد انزلی آغاز شد.
در این مسابقه ۸۰۰ شرکت کننده از ۱۹ کشور جهان در چهار گروه جوانان و بزرگسالان در ۲۰ دور و دو گروه سنی مجزای زیر شش سال دختران و پسران در ۱۶ دور با همدیگر رقابت خواهند کرد.
در این دوره از مسابقات قانون صفرثانیه وجود ندارد و زمان تاخیر از لحظه استارت ۳۰ ثانیه است.
نکته قابل توجه این مراسم برگزاری بازی شطرنج نمادین بین استاندار گیلان و مدیرعامل منطقه ازاد با آناتولی کارپف بود که در هر دو بازی آناتولی کارپف به رسم ادب اعلام تساوی کرد.
همچنین هدیه ای به رسم یادبود از سوی استاندار گیلان به آناتولی کارپف تقدیم شد.
مدیرکل برنامه و بودجه گیلان نیز با احسان قائم مقامی به رقابت دوستانه پرداختند.
در این مراسم از تیم های برتر لیگ شطرنج کشور با اهداء لوح و جام قهرمانی تقدیر شد که تیم های شهرداری تبریز،سایپای تهران و راه و شهرسازی لرستان به ترتیب مقام های اول تا سوم لیگ برتر شطرنج کشور را از آن خود کردند و کاپ اخلاق نیز به تیم تربیت قم اهداء شد.
همچنین دراین مراسم از کیومرث بیات رئیس هیات شطرنج گیلان، محسن واحدی رئیس هیات اتوموبیلرانی و احمد شفق پور رئیس هیات بدنسازی گیلان نیز تجلیل به عمل آمد.
همچنین از سوی رئیس هیات شطرنج گیلان هدیه ای به مدیرعامل منطقه آزاد اهدا شد و مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان نیز هدیه ای را به رسم تقدیر به استاندار گیلان اهدا کرد. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *