index42

 

 

همزمان با ایام خجسته عید سعید فطر جشنواره تابستانی منطقه آزاد انزلی با نام «ترنم دریا» آغاز می شود.
این جشنواره در طول مدت تابستان با هدف تکریم مناسبت های ملی و مذهبی در اشکال و گونه های فرهنگی، هنری و ورزشی، استفاده از زبان گویای هنری برای معرفی جاذبه های گردشگری منطقه، معرفی سرمایه های فرهنگی و اجتماعی، بومی-ملی، احیاء ارزش های نهفته در فرهنگ بومی منطقه، رشد و رونق گردشگری در محدوده این منطقه برگزار می شود.
مجید فاتحی رییس ستاد جشنواره تابستانی ترنم دریا با اعلام این خبر گفت: این جشنواره بزرگ متشکل از برنامه های متنوعی است تا منطقه آزاد انزلی را همزمان با توسعه فعالیت های کلان اقتصادی، سرمایه گذاری، تجاری، صنعتی و عمرانی، در مسیر توسعه فرهنگی، هنری، گردشگری ، ورزشی، اجتماعی قرار دهد.
معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: جُنگ های شبانه با حضور هنرمندان محبوب و مطرح صدا و سیما در عرصه موسیقی و نمایش کشور همچون مهدی مقدم، شهرام زندی، مجتبی کبیری، عباس رضازاده، محمود ایرانی و با اجرای نیما کرمی، بهروز تشکر و ….، اجرای برنامه های هنری محلی و آیینی، جشنواره کنسرت موسیقی محلی و پاپ، جشنواره سبز جوکول، جشنواره رضوی، جشنواره مجسمه های شنی، نمایشگاه صنایع دستی…. بخشی از قسمت های مختلف جشنواره بزرگ ترنم دریا منطقه آزاد انزلی خواهد بود.
فاتحی افزود: میزبانی رویدادهای مختلف ورزشی و المپیاد ورزش روستایی در سطح منطقه، میزبانی مسابقات ورزشهای ساحلی و آبی از دیگر بخش های قابل توجه جشنواره تابستانه “ترنم دریا” در حوزه ورزشی در منطقه آزاد انزلی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به برنامه های متنوع اطلاع رسانی و تبلیغات در رسانه های دیداری و شنیداری اضافه کرد: علاوه براین گزیده برنامه های جشنواره در برنامه ای به همین عنوان از شبکه پنج سیما در ایام تابستان پخش می شود تا در فضایی گسترده تر از شبکه های صدا و سیما، توانمندیها، جاذبه ها و ظرفیت های مختلف منطقه آزاد انزلی در حوزه های متنوع صنعت گردشگری عرضه گردد.
گفتنی است افتتاحیه جشنواره ترنم دریا در فاز تجارت و گردشگری منطقه روز پنجشنبه هفدهم تیرماه ساعت ۲۱:۳۰ با اجرای هنرمندان مطرح کشور مهدی مقدم، بهروز تشکر، عباس رضا زاده و برنامه های متنوع هنری برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *