82061522-70699745[1]

 

با کمک خیر مدرسه ساز، کلنگ احداث مدرسه ای دیگر در شهرستان انزلی به زمین زده شد.
با حضور مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان و رئیس مجمع خیرین استان، اولین مدرسه خیرساز سال ۹۵ در روستای کپورچال شهرستان انزلی به نام مبارک همسر پیغمبر اسلام(ص) به زمین زده شد.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان روز چهارشنبه در این مراسم با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مدارس استان از انتفاع خارج شده اند، اظهار کرد: در ساخت اینگونه مدارس بخشی از هزینه ها توسط خیرین مدرسه ساز و مابقی آن از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس پرداخت می شود .
علی اوسط اکبری مقدم به تلاش این اداره کل در راستای ساخت بناهای قابل بهره برداری با حفظ منابع و سرمایه های کشور اشاره و اضافه کرد: بدون مشارکت دانش آموزان درنگهداری از بناهای ساخته شده ، نوسازی معنایی نداشته و فرهنگ نحوه نگهداری و استفاده از مدارس باید به دانش آموزان آموزش داده شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی اداره کل نوسازی درخصوص ساخت مدارس جدید با محوریت روستا و محله در گیلان تصریح کرد: وجود کتابخانه درساخت مدارس جدید و استفاده عموم مردم روستا و محلات از آن حتی پس از ساعات اداری و در روزهای تعطیل، در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی و استفاده از طراحی های جدید از جمله موارد مورد توجه در اداره کل نوسازی و تجهیزات مدارس است.
مقدم تاکید کرد: نوسازی مدارس به تنهایی از عهده دولت خارج بوده و درصورت عدم همکاری خیرین، اداره کل نوسازی حتی قادر به ساختن ۱۰مدرسه در طول سال هم نیست .
وی گیلان را به عنوان استان برتر در تحقق اهداف خیرین مدرسه ساز برشمرد و خاطرنشان کرد: بندرانزلی نیز ازجمله شهرهای پیشرو در تجهیز و نوسازی بناهای آموزشی است.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان انزلی نیز در این مراسم تلاش متولیان امر آموزش کشور را در راستای ساخت آینده جامعه دانست و اظهار کرد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان مملکت اسلامی بوده و در کلاس های درس علاوه بر تعلیم و تعلم، انجام کارهای خیر نیز به آنها یادآوری می شود.
سید حسین دریابکی با بیان اینکه صرف هزینه برای فکر دانش آموز به منزله اندوختن سرمایه، افزود: خیرین مدرسه ساز ما از نام ائمه اطهار(س) مدد می گیرند .
وی یادآور شد: دکتر نمک فروش دو مدرسه قبلی را به نام های امام علی(ع) و امام حسن مجتبی(ع) ساخته و این مدرسه نیز به نام حضرت خدیجه (س) نامگذاری شده است.
در ادامه این مراسم، خیر مدرسه ساز نیز با اشاره به اینکه بخشش مال، از آن خداوند متعال است، اظهار کرد: من کاره ای نیستم و عنایت خداوند به مردم این منطقه، موجبات ساخت مدرسه ای را برای تقویت آموزش فرزندانش به وجود آورده است.
محمدتقی نمک فروش افزود: انتخاب نام ائمه اطهار برای مدارس و تحصیل دانش آموزان درآن مدارس، موجب افزایش خیر و برکت در زندگی اجتماعی و تحصیلی آنان می شود.
وی توصیه کرد: کتابخانه این مدرسه که قرار بود به نام نمک فروش نامگذاری شود، به کتابخانه حضرت ام البنین(س) تغییر نام یابد.
در این مراسم معاون مشارکت های نوسازی اداره کل، رئیسان دانشکده شهید خدادادی، اداره پست و کتابخانه عمومی شهرستان انزلی و تعدادی از اعضاء شورای روستای کپورچال و جمعی از کارکنان اداره آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.
دو کلاس درس و یک نمازخانه در مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز انزلی درسال گذشته پس از ساخت تحویل آموزش و پرورش انزلی شده و ساخت یک مدرسه شش کلاسه نیز توسط خیرین از تابستان سال ۹۴آغاز و رو به اتمام است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

از چنین فعالیتهای خیرخواهانه ای باید حمایت لازم صورت بگیرد

پاسخ