82107516-70786895[1]

 

شهردار انزلی از آغاز اجرای پروژه باغ درختان گیلانی در راستای گسترش فضای سبز ، حفظ محیط زیست و توسعه مبلمان شهری خبر داد.
رضا پورشعبان اظهار کرد: با توجه به اهمیت منظر شهری مناسب برای جذب و ماندگاری هرچه بیشتر گردشگران ، ساماندهی فضای سبز موجود در حاشیه ورودی شهر به مساحت شش هزار متر مربع در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
رضا پورشعبان افزود: در فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال در دو هزار متر مربع واقع در ضلع جنوب شرقی شهرک شهید اسحاقی، درختان بومی گیلان کاشته شد.
وی هدف از این اقدام را ایجاد فضای سبز مناسب ، توسعه مبلمان شهری و حفظ گونه های گیاهی سنتی و بومی گیلان عنوان و خاطرنشان کرد: علاوه بر بهره گیری مناسب مسافران از شکوفه ها و میوه های متنوع بومی در فصل بهار و تابستان، کاشت تجمیعی و منظم درختان میوه در فصل شکوفه دادن این درختان زیبایی خاصی به این منطقه می دهد.
شهردار انزلی با اشاره به آبیاری این درختان به شیوه قطره ای خاطرنشان کرد: در فاز اول این پروژه کاشت ۲۰۰ اصله نهال درختان باغ گیلانی شامل چهار گونه درخت میوه بومی گلابی محلی، انار محلی ترش و شیرین ، آلوچه و ازگیل بصورت چهار بلوک ۵۰ عددی پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: این درختان باید به مدت دو سال بصورت ویژه نگهداری شود که در این راستا مکان نگهبانی نیز برای محافظت از آن در برابر آسیب ها در نظر گرفته شده است.
پورشعبان همچنین به نصب آلاچیق های بتنی در کنار معابر اصلی و داخلی فضاهای سبز در محل ورودی های شهر برای استفاده کوتاه مدت گردشگران اشاره و اظهار کرد: این آلاچیق ها تا کنون در فضای سبز جنب شهرک دهکده ساحلی، پارک جنگلی ، طرح سالمسازی دریا و برخی از پارکهای محله ای نصب شده است.
وی میزان اعتبار هزینه شده برای هرکدام از آلاچیق ها را ۲۰ میلیون ریال اعلام و افزود: پارک ساحلی پاسداران ، کمپینگ پارک ۱۷ هکتاری ، پارک و فضای سبز ورودی غربی انزلی نیز از دیگر مکانهای نصب این آلاچیق ها در سطح شهر انزلی است.
شهرستان انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دریای خزر ، تالاب انزلی ، پل های تاریخی ، بوستان ساحلی (بلوار انزلی) ، بنای قدیمی دادگستری انزلی، مناره یا فانوس دریایی، موج شکن و حافظیه از جمله جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی به شمار می آید./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد ( حامی محیط زیست )

۲۱ خرداد ۱۳۹۵

دارم تصویر میکنم که این طرح دریک دهه ی آینده چه زیبایی چشم نوازی رو به این شهر هدیه میکنه. خیلی خوشحالم که چنین خلاقیتی ارایه شد و اینکه احساس میکنم فرزندان آینده این شهر هم نصیبی از فضای سبز این شهر خواهند داشت.ولی اون چیزی که خیلی مهمه نگهداری و حفظ این نهالها از دستبرد و هجوم بعضی از آدهاست. شهردار هم تشکر میکنم.امیدوارم درست زمانیکه داریم به احیای فضای سبز تو این شهر امیدوار میشیم شاهد تغییر و تحول در ریاست شهرداری نباشیم…

پاسخ

محمد ( حامی محیط زیست )

۲۱ خرداد ۱۳۹۵

خیابان اخترکاویان از استعداد بسیار بالایی برای تبدیل شدن به زیباترین پارک فضای سبز برخورداره.امیدوارم که این فرصت بی‌نظیر با بی توجهی و عدم خلاقیت به فرصت سوزی تبدیل نشه.

پاسخ

علیرضا اسدی

علیرضا اسدی

۲۱ خرداد ۱۳۹۵

طرح بسیار خوبی است موفق باشید

پاسخ