cccc-shahrdar-e-bandar-e-anzali

شهردار بندر انزلی از آغاز اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ در انزلی و غازیان خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری فارس ، سید تقی موسویان در جلسه شهرداری این شهر آغاز طرح تفکیکی زباله از مبدأ را در منطقه زمین‌طیاره غازیان و در شهرک انصارالحسین (ع) انزلی عنوان کرد.

وی به استقرار دو کانکس برای تحویل زباله خشک توسط شهروندان اشاره کرد و گفت: دو کانکس در انزلی «کاسپین» و غازیان «میدان مالا» برای تحویل زباله‌های خشک از مردم در نظر گرفته شده است.

شهردار انزلی از آغاز اقدام‌های آموزشی در راستای اجرای طرح مذکور خبر داد.

وی اذعان کرد: این آموزش‌ها در بخش نخست شامل جمع‌آوری کاغذ از اداره‌ها و مدارس آغاز شده و اکنون درصدد اجرای آن در سطح شهر هستیم.

موسویان از مسئولان استانی مربوطه خواست تا همکاری‌های بیشتری را با شهرداری بندرانزلی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مدت ۱۶ ماه گذشته شهرداری انزلی برای ساماندهی زباله بیش از دو میلیارد تومان هزینه کرده است، افزود: اقدام‌های صورت گرفته در سال گذشته بیش از سرفصل اعتباری در نظر گرفته شده بود.

شهردار انزلی به جمع‌آوری محل دفن و دپوی زباله در بشمن مقابل هتل سفید کنار که منظر و چهره زشتی را در این منطقه موجب شده بود، اشاره کرد.

وی اضافه کرد: شهرداری انزلی پس جمع‌آوری زباله، اقدام به انتقال آن به کارخانه کمپوست در خمیران و دفن پس‌سرندی‌ها در محوطه  این کارخانه کرد که دیگر امکان چنین کاری وجود ندارد.

موسویان خاطرنشان کرد: به دفعات از محیط زیست خواستیم تا محلی را برای دفن پس‌سرندی‌ها و دپوی اولیه و انباشت موقت زباله برای ما تعیین کند که تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود مسئولان مربوطه برای برطرف شدن مشکلات موجود مکانی را برای دفن پس‌سرندی معرفی کنند، یادآور شد: اگر همین روند ادامه یابد در آینده امکان جمع‌آوری زباله در سطح شهر وجود نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۷ خرداد ۱۳۹۲

با تشکر از جناب شهردار و همکاران محترم ایشان.فکر نمیکنید تعداد کیوسکهای تحویل زباله های خشک بازیافتی کم باشد؟ایا انگیزه ای برای افراد جهت اوردن زباله ها به محلهای مورد نظر ایجاد شده است؟بنده پیشنهاد می کنم هم تعداد کیوسکها بیشتر شود و در صورت امکان بصورت سیار و با برنامه هفتگی اقدام به جمع اوری گردد.کاری که در شهرهای موفق دیگر صورت می گیرد.

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ خرداد ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵:

یه زمانی میگفتن زباله های خشک رو میگیرن و مواد شوینده و لوازم تحریر میدن که مردم جذب بشن واسه این کار، سمت پردیس، الان رو نمیدونم :-)