MONA-ABROFARAKH

به گزارش سامانه خبری، تحلیلی انزلی کلاب، مشاورین جوان به نوعی، کلید رو شده از سوی اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است که در دولت تدبیر و امید عملی گردیده است، در این مقاله قصد داریم شما را با وظایف این مشاورین در مناطق آزاد و نقش آنها در پیاده سازی اهداف مناطق آزاد ایران مورد بررسی قرار دهیم.

بدون شک بسیاری از جوانان استان گیلان هنوز با سمت مشاور جوان منطقه آزاد انزلی نا آشنا هستند، پس امیدواریم با انتشار این مطلب عزیزان آشنایی بیشتری با مشاوری که قرار است رابط خواسته های جوانان بیکار ترین و پیرترین استان کشور با جوانان منطقه باشد گردد، شاید بدین طریق روند سرعت کوچ جوانان جویای کار در استان نیز کمی کند تر شده و جلوگیری به عمل آید.

99604_larg

/بیوگرافی سرکار خانم مونا ابروفراخ، مشاور جوان منطقه آزاد انزلی/

مونا ابروفراخ، فرزند پاسدار شهید نادر ابروفراخ از شهدای والامقام استان گیلان، همسر مرتضی عظیمی، مسئول حمل و نقل و پایانه های غرب استان گیلان و خواهر محمد ابروفراخ کارشناس اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان میباشد که خبر انتصاب برادر ایشان در فرمانداری فومن نیز در برهه ای رسانه ای گردید.

مونا ابروفراخ، اولین بخشدار زن استان گیلان (بخشدار، بخش مرکزی شهرستان رشت)، یکی از پنج نماینده استان گیلان در اولین دوره مجلس ایثارگران، سابقه ۱۴ سال کار در وزارت کشور، کارشناس امور سیاسی استانداری گیلان، کارشناس معاونت برنامه ریزی استانداری و تدریس در دانشگاه و مشاوره بی سر و صدای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی را در رزومه کاری خود دارد.

77697545986162220248

برای آنکه مشاور جوان ریاست سازمان مناطق آزاد کشور(اکبر ترکان) در گیلان را که با توجه به مسئولیت های محول شده به ایشان، درگیری های کاری زیادی نیز باید داشته باشند؛ بهتر به قضاوت بنشینیم بهتر است ابتدا وظایف مشاورین جوان سازمان مناطق آزاد و نقش آنها در توسعه و چشم انداز مناطق را مورد بررسی قرار دهیم.

/نقش و جایگاه مشاورین جوان در مناطق آزاد/

اکبر ترکان که پس از استقرار دولت یازدهم به عنوان مشاور ارشد رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شده است، ماموریت ویژه ی اش در دولت تدبیر و امید را، وسعت بخشی مرزهای ایران زمین و مهم ترین نقاط صنعتی و اقتصادی کشور در مسیر توسعه، رشد و شکوفایی میداند. اما سوالی که در ذهن این شخصیت استراتژیک شکل گرفت و کلیدش را یافت، این بود که: توسعه متوازن و تحول آفرین در مهمترین آوردگاه های اقتصادی کشور با چه پتانسیل و انرژی و کدام نیروی انسانی رقم خواهد خورد؟

اکبر ترکان، دست راست رییس جمهور جدید کلید این قفل را یافت، کلیدی که ماه ها پس از پیروزی دولت یازدهم نیز کسی سراغش را نگرفته بود. کلیدی که قفل انسداد سیاسی و رخوت جامعه ایران را در آستانه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری باز میکرد. کلیدی که قرار بود یکبار دیگر هیجان و امید و نشاط را به عرصه اجتماعی ایران بازگرداند.

آن کلید “جوانان” بودند. جوانان می بایست با تداوم حضور در عرصه اجتماعی، این تحول مبارک را مانا و ماندگار کنند.

IMG14524907

بر همین اساس اکبر ترکان با شاه کلیدی به نام دستیار جوان و تعیین راهبردها و ماموریت های ویژه و مهم تصمیم و ایده خود را عملی ساخت. شاید از مهمترین ماموریت محوله به دستیارجوان بتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

اول؛ ترویج فرهنگ و اندیشه کارآفرینی و سعی در بسط نظری و عملی آن در مناطق بود تا توسعه اقتصادی با رنگ و بوی جوانان و با مشارکت این نسل رقم خورد.

دوم؛ شناسایی استعدادهای جوان و ارتقاء توانمندی های این نسل بود تا برای ورود به عرصه کار و عمل دیگر هیچ بهانه ای نماند. کادرسازی اقتصادی و عملیاتی جوانان می تواند این هدف بزرگ را نهادمند و سازمان یافته سازد.

سوم؛ ارتباط مستمر با جوانان و فراهم سازی بستر حرمت و کرامت برای نسلی که آینده کشور به دست آنان خواهد بود تا خدای ناکرده چنین تصور نشود که جوانان و فعالان عرصه های جوانانه فقط برای روز و روزگار سختی مبارزه و رقابت اند، بلکه آنها نیز در پیروزی سهم عمهده دارند و باید برای عملیاتی کردن دستاوردهای این پیروزی در صحنه بماند و به نسیان نروند.

اکبر ترکان در نهایت با انتصاب سعید اله بداشتی از فعالان اجتماعی جوان، رییس ستاد جوانان و دانشجویان حسن روحانی در انتخابات یازدهم در سراسر کشور به عنوان دستیارجوان در پی تحقق این برنامه ها گام براشت.

/اکبر ترکان: من از دستیاران جوان مناطق آزاد می‌خواهم که پارتی کارآفرینان محلی باشند/

اکبر ترکان بارها در سخنان خود توسعه جامعه محلی در کنار مناطق آزاد با بیان اینکه دولت، توسعه مناطق آزاد را بدون توسعه جامعه محلی غیر ممکن دانسته است و از اینروست که مدیران عامل مناطق آزاد موظف شده اند، یک دستیار جوان از اهالی بومی منطقه انتخاب و در خصوص مسائل جامعه محلی از وی کمک بگیرند.
این دستیاران جوان وظیفه دارند مقوله کارآفرینی را برای جوانان بومی با کمک مناطق آزاد از طریق سرمایه‌گذاری در مقیاس کوچک راه‌اندازی کنند. این موضوع در کیش با ایجاد کارگاه‌هایی به متراژ ۲۰۰ متر برای جوانان بومی کیش عملیاتی شده و این جوانان اکنون هر کدام به یک کارآفرین تبدیل شده‌اند.

اکبر ترکان با انتقاد از «پارتی‌بازی که در سازمان‌ها صورت می‌گیرد» در نخستین گردهمایی دستیاران جوان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مرکز همایش‌های بین‌المللی، افزود: متأسفانه در مناطق آزاد نیز مانند دیگر مناطق کشور افراد نیازمند داشتن پارتی هستند و من از دستیاران جوان مناطق آزاد می‌خواهم که پارتی کارآفرینان محلی باشند.
در واقع برای تعریفی صحیح از وظایف مشاورین جوان مناطق آزاد باید گفت: آموزش نیروهای جوان در هر منطقه برای بالا بردن سطح کمی و کیفی آن ها در زمینه های اقتصادی، کارآفرینی، فرهنگی و مهارتی از اولویت های ماموریتی این دستیاران جوان است.

BADASHTI
/سعید اله بداشتی: میدواریم با مشغول به کار شدن دستیاران جوان مسائل مربوط به جوانان منطقه به شکل ویژه ای پیگیری شود/

سعید اله بداشتی دستیار جوان مشاور رییس جمهور نیز در اولین نشست دستیاران جوان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چنین گفته است: امیدواریم با مشغول به کار شدن دستیاران جوان مسائل مربوط به جوانان منطقه به شکل ویژه ای پیگیری شود.

اله بداشتی افزود: انتخاب دستیاران جوان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور باعث شکل گیری تحولات گسترده در حوزه جوانان و نیز افزایش نقش جوانان در عرصه های تصمیم گیری کلان این مناطق است. دستیار جوان مشاور رییس جمهور تاکید کرد: هدف از انتخاب دستیاران جوان در مناطق آزاد و ویژه تقویت دغدغه مسئولان برای مهم انگاشتن مسائل و بحران های اجتماعی در حوزه جوانان و تقویت حضور اجتماعی و اقتصادی جوانان در خدمت به نظام و دولت است.

وی ابراز امیدواری کرد: می توانیم با تقویت بنگاه های کارآفرینی، راهی برای برون رفت از بیکاری و مفاسد ناشی از آن در کشور جست و جو کنیم. در واقع چاره ای جز این وجود ندارد که از روزنه های امید پنجره ای برای یک ورود به عرصه مدیریت توانمند و جوانان بگشاییم.

 77394028204043931125

/بررسی عملکرد مشاور جوان منطقه آزاد انزلی/

برای آنکه خلط مبحث نکرده باشیم از تعریف کلمه جوان پس از عبارت مشاور بسیار گذری عبور میکنیم و آن را به نگاه و تعریف دبیر شورای عالی مناطق آزاد واگذار میکنیم، چرا که بدون شک فردی با تحصیلات عالیه و سبقه تدریس و ۱۴ سال سابقه کاری در وزارت کشور حداقل چند صباحی از سنین جوانی فاصله گرفته است و از آن بدتر به نظر نمیرسد فرصت و زمان مناسبی را برای ارتباط گرفتن با جوانان در اختیار داشته باشد.
چرا که مشغولیت در سمت بخشدار، آنهم بعنوان بخش دار مرکزی شهرستان رشت به مرکزیت شهر رشت که خود شامل دهستانهای پسیخان، پیربازار، لاکان، و حومه رشت است از خانم ابروفراخ یکی از پرکارترین بخشداران استان گیلان را به تصویر خواهد کشید و در بخشی که حدود ۶۳۰ هزار نفر جمعیت دارد باید با مشکلات بیشماری دست و پنجه نرم کند، چرا که کماکان نمودار رشد جمعیت استان منفی است و علی الرغم گسترش شهر رشت و عبور از جمعیت ۵۰۰ هزار نفر و کسب عنوان کلانشهر، این شهر با نرسیدن به حد نصاب یک میلیون نفری جمعیت، از بودجه مربوط به کلانشهرها بی بهره است و بدون شک سرکار خانم ابروفراخ برای رسیدن به همین وظایف محول شده نیز با مشکلات بی شماری مواجه خواهد بود.
جالب اینجاست که در سایت رسمی سازمان منطقه آزاد انزلی شما میتوانید به صورت مستقیم برای هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی پیامی را ارسال کنید، اما قسمتی برای ارتباط با مشاور جوانی که قرار است پارتی جوانان منطقه در مباحث اشتغال و کارآفرینی باشد نمی یابید. باید دید به راستی دلیل این انتصاب چه بوده است و فردی که بیشتر فعالیت کاری اش تنها به اشتغال در ادارات دولتی سپری شده است چه میزان آگاهی نسبت به امر مهم کارآفرینی دارد که منطقه آزاد انزلی به ایشان با حفظ سمت چنین عنوانی را پیشنهاد داده است؟!!
باید دید ابروفراخ با چه نگاهی چنین عنوانی را پذیرفته است و آیا به راستی فرصتی برای بررسی معضل بیکاری در استان گیلان را دارا هستند، طرح و برنامه ای در قبال دریافت این سمت تهیه کرده اند؟ برای ملاقات چند جوان با ایشان، آنها باید به بخشداری مرکزی رشت مراجعه کنند یا ایشان در برخی روزها در سازمان منطقه آزاد انزلی حضور دارند؟ آیا این انتصابات در راستای مبارزه با چند شغله و چند سمته بودن در دولت تدبیر و امید صورت میپذیرد؟ و سوالات بیشمار دیگری که سرکار خانم ابروفراخ و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی باید به آنها پاسخ دهند.

از نگاه اکبر ترکان، واژه دستیارجوان خود شاه کلیدی بود که می بایست تمام تلاش خود را برای بازنمودن قفل های حضور بکار ببندد. قرار بر این شد تا جوانان با یک سازوکار مناسب به عرصه عمل در پهنای مناطق آزاد و ویژه بیایند و شور و نشاط و انرژی را به عرصه اقتصاد کشور تزریق و پمپاژ نماید، اما آیا ابروفراخ توانسته است در سمت جدید تغییری مثبت در وضعیت بد اشتغال در استان گیلان ایجاد کند؟

قضاوت با شما

منبع: انزلی کلاب

منابع مورد استفاده در تهیه مطلب:

ایلنا

خزر آنلاین

خبرگزاری فارس

شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

nabid.port

مازيار

۱۶ آبان ۱۳۹۳

?:-)

پاسخ

درد دل

۱۶ آبان ۱۳۹۳

حرمت مسجد رو باید متولی آن حفظ کنه ، هر وقت ما تونستیم با اینهمه استعداد بومی شهر مدیریت ادارات رو بعهده جوان ها ی تحصیلکرده انزلی بذاریم و به اینها اعتماد کنیم و از تالش و آستارا و لاهیجان و … مدیر نیاریم واسه ریاست بر سر این مردم ، میتونیم همچین مواقعی هم ادعایی داشته باشیم ، یه نگاه به محل تولد و بعضأ زندگی مدیران محترم شهرمون بندازید واقعا جای تفکر داره . با احترام به همه عزیزان مسئول

پاسخ

مهدی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

… :-|

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۱۶ آبان ۱۳۹۳

یه جناب سرگردی بود به اسم احمد ابروفراخ،زمانیکه من سرباز بودم رییس کلانتری ۱۱ رشت بود.
ظاهرا با اون آقا هم نسبت فامیلی دارن.
بگذریم از همه توضیحات،دست آقای ترکان درد نکنه که از بندرانزلی،شهرستانی که منطقه آزاد متعلق بهش هست،فرد شایسته و بایسته رو پیدا نکردن و رفتن از رشت برامون نماینده آردن.!!!!!
و دست دولت تدبیر درد نکنه چرا که با یه شغل دیگه ای که به این خانوم دادن،معلومه حسابی در تدبیر و امید برکناری چند شغله ها از میزهای دولتی هستن.!!!!!

پاسخ

guilak

گیلک

۱۶ آبان ۱۳۹۳

با درود به ارواح طیبه شهدا و احترام به خانواده های معزز آنها.مقاله جالبی بود.مملو از مستندات و بسیار دلسوزانه و منطقی.بنده معتقدم برای سوق دادن جوانان به سمت و سوی کار و کارآفرینی لزوما نیاز به یک مسئول جوان نیست.و بخصوص برای امر مشاوره.در احادیث و روایات و فرمایشات امامان و بزرگان دین نیز به ویژه گیهای مشاوران پرداخته شده است.اینکه با چه کسانی باید مشورت نمود و با چه کسانی نباید.گذشته از آن مطالب اگر به عقل و منطق هم رجوع شود فکر نمیکنم شخص عزیز و محترمی مثل سرکار خانم ابروفراخ که هیچگونه کار اقتصادی و کارآفرینی را تجربه نکرده اند برای این مسئولیت مناسب باشند.البته ایشان لیاقت و توانمندیهای خودشان را در عرصه سیاسی و اجتماعی به ثبوت رسانده اند که لقب نخستین بخشدار را دارند.و علاوه بر آن تاج پر افتخار فرزند شهید بودن نیز بر تارکشان می درخشد.اما معضل جامعه ما فقط خواهر گرامی ما خانم ابروفراخ و دو شغله و یا چند شغله بودن ایشان نیست.مشکل عدیده کشور در گماردن افراد در چندین پست که معمولا هیچ سنخیتی با دانش و تجربه و علائقشان ندارد است.این در حالی است که خیل عظیم جوانان بیکار تحصیلکرده و متخصص و جویای نام در کشور موجود است.اگر بخواهیم کشور ما مسیر ناهموار توسعه را طی کند باید به جوانان و بزرگترهای متعهد و متخصص فرصت حضور داده شود نه اینکه چندین شغل همزمان و مادام العمر به یک نفر بدهند.خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و من رستگار.

پاسخ

نعیم

نعیم

۱۶ آبان ۱۳۹۳

پارتی بازی داره منطقه ازاد رو نابود میکنه. همین که این کار رو دادن به این فردی که شغل دارد ان هم به یک فرد مسن با عنوان جوان، در حالی که این همه جوان بیکار وبا تحصیلات عالی داریم خود بزرگترین توهین به جوانان است. کسی که چندین شغل مهم به دلایلی خاص دارد چگونه می تواند برای جوان تحصیلکرده بیکار دل بسوزاند.

دایی جان حیا کن منطقه رو رها کن

پاسخ

majid

majid

۱۶ آبان ۱۳۹۳

شایسته سالاری و عدم رابطه بازی داره تو دولت تدبیر و امید فوران میکنه؟؟؟/ :eek: :eek: :eek: :eek:

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آبان ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۶:

کاری به دولت فعلی نداره متاسفانه همیشه همینطور بوده.

امیر حسین

۱۶ آبان ۱۳۹۳

همه چیمون به هم میاد.
آقای روحانی اسم دولتت رو بذار دولت تردید و نا امیدی.
کلیدت تو حلقم.

پاسخ

majid

majid

۱۶ آبان ۱۳۹۳

خانواده اله بداشتی رو میشناسم.
اون ها هم مثل این خانم ابروفراخ بر اساس رابطه خانوادگی و نفوذ به جاهای بالا رسیدن و نه شایسته سالاری.ایشونم نور چشمی خیلی ها هستن.دولت تدبیر و امید رو هم دیدیم .
البته ۱۰۰% نقش مهدوی فرماندار رشت به عنوان یکی از دشمنای انزلی و افراد چشم دوخته به اسم و خاک منطقه ازاد انزلی در این انتصاب ظالمانه بی تاثیر نیست.مهدوی بعد از تصمیم دایی خاخورزا جهت توسعه منطقه ازاد به سمت شهرشون (کیاشهر) و به تبع اون قرار گرفتن روستاهای تازه جزو رشت شده زیباکنار و حاجیبکنده در محدوده منطقه ازاد انزلی دائماً تو منطقه حضور داشته و جزو تحریک کنندگان تیم لسمان و هواداراش برای مخالفت با انزلی و اذعان به انزلیچی نبودن تیم لسمان داشته.
دیگه حالم از هر چی سیاسی بازی داره بهم میخوره
ادمایی مث من که قفلن رو کارشون و فکر میکنن با زور بازو و فکر میتونن پیشرفت کنن گویا تو این حال و احوال امروز جامعه دارن آب در هاون میکوبن.

پاسخ

احسان

۱۶ آبان ۱۳۹۳

بنظر میرسدایشان ابتدا مشاور سپس بخشدار شده است.البته بد نیست بدانیم اقای افقی در زمان مدیریت حاضر از سرپرستی به مدیریت ارتقا یافته و اقای دادشی از بچه های انزلی هم مدیر حقوقی شده و اقای افتابی هم همینطوز

پاسخ

دلواپس

۱۶ آبان ۱۳۹۳

از زمان شروع بحران منطقه آزاد انزلی ، به دقت نظرات تمام همشهریای عزیزم رو در همه سایتهای مربوط به انزلی مطالعه کردم ، چیزی که در همه اونها موج می زنه ، عشق ، تعصب همراه با منطق و دلواپسی از آینده شهرمونه !
ولی دوستان ، تا زمانیکه انزلیچیها ، از هر جناح یا گروه سیاسی که هستن ، با هم اتحاد نداشته باشن ، کفتارهایی پیدا می شن که به بیشه شیران چشم طمع داشته باشن
اصولا ویژگی بارز کفتارها همینه ، وقتی می بینن شیرها ضعیف شدن یا توان دفاع از حریم خودشون رو ندارن ، به اونها حمله می کنن :pissedoff:

پاسخ

نیلوفری از شهر باران

۱۶ آبان ۱۳۹۳

خانم ابرو فراخ رو میشناسم …چی بگم ما اینهمه درس خوندیم اینهمه مدرک جمع کردیم اما چون اون شاه کلید اساسی رو نداشتیم (پارتی ) شدیم این …..براشون ارزوی موفقیت دارم … تا بوده دنیا همینه وقتی توی شهرم به هر اداره ای سر میزنم هیچکدام از کارمندان تا رئیس و بقیه همشهری من نیستند حتی گیلک نیستند تا شاید ادم دلش خوش باشه که یک همزبان پیدا بشه دیگه چه انتظاری دارم … دوستم رفته انگلیس زندگی کنه بیچاره سالها در منطقه ازاد کار کرد از دست همین پارتی بازی ها خسته شد دار و ندارشو فروخت ویه دختر تک و تنها اواره ی غربت شد اما بازم جای شکرش باقیقه میگه اونجا چند تا انزلیچی همسایه داره که گیلکی حرف میزنن طفلک اینقدر خوشحال بود که تو غربت همشهری پیدا کرده اما در شهر من غریبه بسیار است .

پاسخ

رحمت پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۵۳:

خانوم محترم یقین دارم شما اشنایی با این خانوم ندارید چون این خانوم باتلاش به اینجا رسیده

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۳:

رحمت جان، داداش کسی منکر تلاش ایشون نشد، خیلیا تلاش میکنن اما بند (پ) مهمه که هرکی داشته باشه به بالاها میرسه…
نیلوفری از شهر باران، ما هم از دست غریبه های شهر به بندرعباس اومدیم و چند سالیه اینجا هستیم، اگه طاقت دل کندن از خانواده رو داشتیم ما هم مثل خیلی از دوستامون میرفتیم اون ور، براتون آرزوی موفقیت میکنم

نیلوفری از شهر باران

۱۶ آبان ۱۳۹۳

انزلی کلاب عزیز من بیصبرانه منتظرم که هر زمان ملاقات یا طرح سوالی از شهر دار محترم دارید سوال من رو هم ازش بپرسید . از لطف شما متشکرم .اگر نیازی هست حضوری بیام ازشون بپرسم .

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۲۲:

دوست عزیز، به زودی خبرنگاران انزلی کلاب برای تهیه گزارش و عکس دقیق و بهتر به محلتون میان.

امیر نوری

۱۶ آبان ۱۳۹۳

شورای محترم اسلامی ما پیشاپیش قبل اینکه زمستون برسه به خواب رفته ؟ چرا هیچ صدایی و اعتراض و واکنشی ازشون نمیبینیم ؟ مشاور جوان منطقه آزاد چرا باید با پارتی بازی بیاد و شعار پارتی بازی برای کارافرینان محلی رو بده ؟ مگه اینجا ما مهندس و نیروی زبده کم داریم همچین پست هایی رو دست بگیرن ؟ پارتی بازی کارافرینان محلی جاش رو به پارتی بازی خاندان اعضای استانداری داده بیشتر :-X

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

توی دولت قبلی هم همچین گل و بلبل نبود یکی از رئیس دولت تعریف کرده بود در حد انبیا فوری شد معاون اول اون یکی هم در ۲۸ سالگی شد مدیر عامل سایپا و … تا اخر… تو این قضیه هم دوست دارم همین خانم مشاور که حتما در سایت های اینترنتی هم گشتی میزنند بیان همینجا توضیح بدهند

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

از مسئولین محترم سایت انزلی کلاب یک درخواستی دارم : همینطور که مسائل مختلف شهرمون رو مطرح میکنین از همون مسئولین هم بخواین همینجا بیان مثل یک شهروند نظرشون رو در مورد اون مقاله یا خبر منتشر کنند یا جوابیه بدهند همونطور که در روزنامه ها مسئولین نسبت به مقاله ها و خبر ها جوابیه مینویسند انزلی کلاب لطفا از شهردار فرماندار یا هر مسئولی مطلبی مینویسد( و عزیزان انتقاد یا پیشنهادی میدهند) از اونها بخوان بیان توی سایت و توضیح بدهند و جوابیه بنویسند این خواسته بجایی است و احترام به مردم محسوب میشود همون طور که امام جمعه عزیز شهرمون یکبار اینکار را انجام دادند
متشکرم

پاسخ

جلال مرادی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

جای تاسف است که در منطقه ازاد انزلی انزلیچیها جایگاهی ندارند
آقای مسروراین شرکت شخصی شما نیست که هر طور خواستید آنرا اداره کنیدُ باید به ما شهروندان انزلیچی باسخگو باشید

پاسخ

جلال مرادی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

لطفا شکایتتان را از این موضوع به دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به آدرس ذیل ارسال نمایید

http://www.freezones.ir/Default.aspx?tabid=464

هر کس که به انزلی عرقی داره باید به این آدرس شکایت کنه
باید از حقمون دفاع کنیم
آقای مسرور و استاندار چرا منطقه ازاد انزلی را به سمت شرق گیلان (سرزمین پدریشان) توسعه دادند؟
تلفن گویا: ۹-۲۲۰۳۹۳۳۶ ۰۲۱
دورنگار دبیرخانه: ۲۲۰۵۸۶۵۷ ۰۲۱
سامانه پیام کوتاه: ۲۱۲۲۰۳۹۳۳۶

پاسخ

سجاد

۱۶ آبان ۱۳۹۳

سلام شما زحمت کشیدید و همه سوابق ایشونو گفتید جز یکی از انها و مهمترینش اونم اینه که ایشون نیروی صفر تا صد نماینده رشت غ ج هستش *** وگرنه کجا بود قدیما

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

این نونا خوردن ندارن با چشم خودم دیدم که میگم ،از فرداتون بترسین از آینده بچه هاتون تا کی پارتی بازی؟

پاسخ

علی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

خدایا یک نفر پیدا بشه این منطقه پولدارها رااز این استان خارج کنه راحت بشیم واسه ما زیر خط فقری ها که چیزی بجز ………..نداری

پاسخ

علی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

:-?

پاسخ

فرزندشهید

۱۶ آبان ۱۳۹۳

باسلام وعرض ادب به پیشگاه مطهرشهداوامام شهدا
((امام خمینی (ره)خانواده شهداوفرزندان شهیدصاحبان واقعی این نظامند)) ..
ای کاش روزی برسد کهبرای جلوگیری از پارتی بازی واختلاس وبازیهای سیاسی ورانت خواری همه زیر پرچم ولایت فقیه باشیم وحامی فرزندان شهدا که اگر به این نسل از افراد دراستان بها داده شود گیلان گلستان خواهدشد .
اما درمورد شخص ایشان بخاطر دنیای دیگران آخرت خودتان رانسوزانید وقتی هیچکدامتان از اصل موضوع و واقعیت ماجرا مطلع نیستیدوفریب افرادی که دانسته یاندانسته بخاطر مقاصد سیاسی شان قلم را آلوده میکنند نخورید .این خانم ازچهار سالگی نعمت داشتن پدر را بخاطر مردم این مملکت ازدست داد ودر تمام لحظات زندگیش با درد یتیمی واشک بی کسی سپری شده وباتوکل بخدا وسپری کردن مدارج ترقی اولین بخشدارخانم استان شدندآنهم بخاطر لیاقتش وحمایت استاندارمحترم از جوانان ارزشی ..حکم مشاورجوان منطقه آزادهم با رایزنی مدیرکل وچندنفرازمدیران شهرستان انزلی قبل از حکم بخشداری به ایشان اعطا شد وچون به منزله شغل حساب نمیشود وچارت حقوقی ندارد منافاتی با پست بخشداری نداشته .جهت اطلاع افراد نگران هم عرض کنم ایشان بخاطر درایت درمدیریت وتقدیر از مدیران کشوری واستانی پست مهمتری درسطح کشور گرفته اند که انزلی کلاب میتونه بره با تحقیق وبررسی صادقانه بدست بیاره هرچند بعیدمیدونم چون مسولینش فقط نوک بینیشون رومیبینندوخیلی ها ندانسته مرتکب شسستن گناه بنده مسلمان دیگری شده اند..

پاسخ

فرزندشهید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

هم استانی

۱۶ آبان ۱۳۹۳

سلام به همه همشهریان محترم ..حقیقتش اینه که تا حالا فکرمیکردم ماهمه هموطن وهم استانی وازیک آب وخاک هستیم .مگرزمان جنگ کهبنده بعنوان آزاده وخیل عظیمی ازجوانان این استان ازانزلی ورشت گرفته تا آستارا ورودسر وامثال سردارشهید نادرابروفراخ رفتیم جنوب کشور جنگیدیدم صحبت از استان وشهرو منطقه بود که حالا بخواهیم مرز بندی کنیم .ایکاش روزی برسد که همه جای استان گیلان وشهرمان انزلی پستهای مدیریتی رابراساس لیاقت به جوانهای کشورمان بدهند وباورکنیم که امثال خانم منا ابروفراخ وامثال ایشان فرزندان ما وجزو سرمایسه های این مملکت هستند ..دوستان وهمشهریان عزیز نگذاریم نااهلان وسوءاستفاده گران ودشمنان نظام بین ما اختلاف بیاندازند وحواسمان را ازروی بدخواهان پرت کنند

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۱۶ آبان ۱۳۹۳

یکی از رویکردهایی که در د هه های اخیر به دنیای مدیریت عرضه شد، مفهوم شایستگی یا قابلیت است. شایستگی به معنای داشتن توانایی، مهارت، دانش، لیاقت و صلاحیت است. جامعه شایسته سالاری امروزه به عنوان نوعی از جوامع به کار می رود که در آن ثروت، مقام و موقعیت اجتماعی از طریق رقابت، استعداد و صلاحیت کسب می شود و بر این فرض اساسی قرار دارد که مقام، مسئولیت ها و پرستیژهای اجتماعی موروثی نبوده و سهیمه ای اختیاری اند.بنابراین با توجه به اهمیت شایسته سالاری و ضرورت قرار دادن افراد شایسته در جایگاه های مناسب بایستی تحلیل درستی ازابعاد و مولفه هاى شایسته سالارى داشت. جوانان انزلی قابلیت های فراوانی در اجرای اقتصاد مقاومتی دارند که شایسته است برنامه ریزی هدفمند و عادلانه ای در زمینه مشارکت این عزیزان در جامعه انجام گیرد. انشاء ا…

پاسخ