karim ashori

حجت السلام والمسلمین استاد کریم عاشوری متولد سال ۱۳۵۰ در روستای داف‌ چاه در استان گیلان است، او هم اکنون سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی بندر انزلی است، و قهرمان جهان در رشته کیک بوکسینگ را نیز در کارنامه خود دارد. وی از دوم دبستان به قرآن علاقه‌مند شده و از سال سوم دبستان هر از گاهی به جای معلم به شاگردان قرآن آموزش داده است، از ۱۱ سالگی ورزش کاراته را آغاز و سپس به کنگ فو و کیک بوکسینگ روی آورده است.
در شانزده سالگی به دلیل علاقه به علوم دینی به قم می رود و طلبه می شود واز سال ۶۶ تا ۸۰ در قم درس خوانده و در کنار آن به ورزش هم پرداخته است. علاوه بر عناوین قهرمانی بسیار در مسابقات داخلی، سال ۲۰۰۱ در مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی جهان مدال طلا را کسب کرد و علاوه بر عناوین قهرمانی بسیار در مسابقات داخلی، سال ۲۰۰۱ در مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی جهان مدال طلا را کسب کرد.
وی سال ۲۰۰۴ نیز در مسابقات تای بوکسینگ در کشور بلاروس به مدال طلا دست یافت سومین عنوان قهرمانی جهانی اوست، ضمن آنکه وی موفق به کسب مدال برنز مسابقات ووشو آلمان نیز شده است.
وی ۶ سال درس خارج فقه واصول را از محضر حضرات آیات مکارم شیرازی – استاد سبحانی و آیت الله قربانی گذرانده است و در لباس یک روحانی با عمل کردن به احادیث ائمه معصومین و قرآن به نوعی معنویت و ورزش را پیوند در عمل پیوند داده است.
وی در رشته های مختلف رزمی دارای مقام و رتبه هایی نظیر: دان ۷ فول کیک بوکسینگ- دان۷ میکس مارشال- دان۶کیک بوکسینگ فدراسیونی- دان ۵ ووشو و اولین شالبند مشکی در رشته کونگ فو توآ در استان قم، برنز مسابقات ووشوی یوروکاپ و … میباشد.
او هم اکنون بیش از یک سال است که سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندر انزلی مشغول خدمت است و البته طی این دوران نیز تدریس ورزش را کنار نگذاشته و در کنار فعالیت های سازمان، در دو باشگاه ورزشی رزمی در بندرانزلی و خمام به مربیگری مشغول است.
مصاحبه شبکه ژاپنی NHK با حجت الاسلام و المسلمین استاد کریم عاشوری:

حجت السلام والمسلمین استاد کریم عاشوری صاحب یک مسئولیت خطیر در شهرستان انزلی است و پایگاه انزلی کلاب قصد دارد به زودی برای مصاحبه و بررسی عملکرد این سازمان به سراغ این روحانی ورزشکار برود که حضورش در شهر قهرمان پرور انزلی باعث افتخار است. در این مصاحبه و گپ و گفت خودمانی قصد داریم مشکلات و کاستی های بیشمار شهرستان انزلی را در ابعاد گوناگون بسته به گستردگی وظایف سازمان تبلیغات اسلامی به بحث و بررسی بگذاریم، اما برای آشنایی بیشتر شما عزیزان در خصوص وظایف سازمان تبلیغات اسلامی توجه شما را به ادامه مطلب جلب مینماییم.

آشنایی با سازمان تبلیغات اسلامی :

با حدوث انقلاب و پایه گذاری حکومت دینی، جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت و آنگاه ضرورت ایجاد نهادها و ارگانهای که بتوانند هر یک بنوعی مروج آرمانهای فرهنگی و دینی و باورهای فکری رهروان امام و پیروان اسلام در جامعه اسلامی باشند بصورت بی‌وقفه مدنظر مقامات ارشد کشور قرار گرفت.

در این راستا دیری نپایید که با فرمان امام راحل نهادهای انقلابی یکی در پی دیگری شکل گرفتند و به انجام خدمات محوله مشغول گشتند.

سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهایی است که با هدف اعتلای فرهنگ نغز و پربار اسلام راستین و تبلور حیات معنوی و تعیین و ترویج شاخصای اعتقادی، بنیاد نهاده شد.

در طی سالهایی که از فعالیت این سازمان سپری شده است به اقتضا، نیازمندیهای مطرح در سطح جامعه و به تناسب سیاستهای کلی نظام اسلامی فعالیتهای این سازمان دستخوش تغییر و تحول بوده است.

در گذشته این سازمان توسط بزرگانی چون: آیت الله احمد جنتی، حجت الاسلام محمود محمدی عراقی، و قبل از آن توسط شورایی متشکل از: شهید حقانی، شهید شیرازی، آیت الله جنتی، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله امامی کاشانی، اداره شده است.

پیرو تحولاتی که لازمه وجودی یک نهاد پویاست، و با عنایت خاص مقام معظم رهبری، از سال ۱۳۸۰ هجری شمسی محورهای اساسی آموزش، تحقیق و پژوهش، نشر و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و انس با قرآن، با بهره‌گیری از ابزارهای جدید و فن آوری روز در سرلوحه فعالیت این سازمان قرار گرفت. در همین راستا و با فرمان مقام معظم رهبری، طی حکمی در تاریخ سوم مهرماه سال ۱۳۸۰ حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمهدی خاموشی به ریاست این سازمان منصوب گردید.

نظر به اهمیت و حجم برنامه‌های مدون و مصوب؛ و جهت اجرا دقیق و سریع اصلاحات مورد نیاز تغییر و تحولات متعدد در ساختار سازمان آغاز شده و نیز، اقدام به تاسیس موسسات تخصصی صورت گرفته است.

عمده وظایف سازمان تبلیغات اسلامی عبارتند از:
۱- سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، سازماندهی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی- مردمی.
۲- زمینه‌سازی برای یافتن نیروهای مومن و پیدایش تشکل‌های انجمن‌های اسلامی و جمعیت‌های مشابه و نظارت بر فعالیت آنها.
۳- تلاش در جهت احیا و اشاعه معارف، فرهنگ و تاریخ تشیع از همه راههای ممکن، با تاکید بر وحدت تمام مذاهب اسلامی و حراست از آن، با همکاری مراجع و نهادهای ذیربط.
۴- تحقیق و بررسی در خصوص تبلیغات سو و تهاجم فرهنگی دشمنان و شناسائی و تحلیل ترفندهای تبلیغی علیه انقلاب اسلامی با هماهنگی سایر دستگاه‌های ذیربط و ارائه سیاست‌های لازم در جهت خنثی‌سازی آنها و تنویر افکار عمومی.
۵- انجام مطالعات راهبردی و بررسی‌های کاربردی در زمینه نیازهای فرهنگی اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و طراحی برنامه‌ها و شیوه‌های تبلیغی نوین و اصلاح و احیای روش‌های سنتی در تبلیغات اسلامی.
۶- تدوین و انتشار کتب و نشریات مناسب و ضروری به منظور معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی، و تبیین مواضع انقلاب اسلامی و انجام پژوهش‌های لازم بویژه در زمینه نظام تربیتی و مبانی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حکومت اسلامی و حمایت از پژوهشگران متعهد.
۷- تلاش جهت هدایت افکار عمومی با استفاده از رسانه‌‌های همگانی و فعالیت مستقیم رسانه ای در صورت لزوم.
۸- شناسایی و معرفی آثار نمونه فرهنگی و هنری، افراد و شبکه‌های تبلیغی- مردمی جامعه اسلامی و تهیه و عرضه فرآورده‌ها و آثار نمونه فرهنگی- هنری، در جهت ارائه الگوهای مناسب هنرمندان متعهد و انقلابی و حمایت از آنان.
۹- برنامه‌ریزی، زمینه‌سازی و انجام اقدامات لازم برای هرچه فعال‌تر شدن افراد تاثیرگذار مانند: روحانیون، دانشگاهیان، معلمان و هنرمندان در جهت رشد فرهنگ اسلامی و مقابله با آثار نامطلوب فرهنگ‌های بیگانه.
۱۰- برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی در برگزاری هرچه بهتر مراسم و شعائر انقلابی و دینی در کشور با مشارکت کلیه نهادهای مردمی و دولتی.
۱۱- همکاری با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت و نهادهای انقلابی به منظور تعمیق و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی در محیط سازمان‌های دولتی و نهادهای انقلابی.
۱۲- تاسیس و اداره موسسات آموزشی و مراکز دانشگاهی در جهت تربیت مبلغان کارآمد و هنرمندان متعهد و مربیان دینی.
۱۳- تاسیس مراکز اطلاع‌رسانی تخصصی، تبلیغی و دینی.
۱۴- سازماندهی و اعزام مبلغ در سراسر کشور بویژه مناطق محروم با همکاری روحانیت و مردم.
۱۵- هدایت و حمایت انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های اسلامی- مردمی و نظارت بر آنها.
۱۶- برنامه‌ریزی فرهنگی و تبلیغی جهت علاقه‌مندان به فرهنگ فارسی در کشور با تاکید بر خدمات متقابل اسلام و ایران، با همکاری و هماهنگی مراجع ذی‌صلاح.
۱۷- برگزاری کنفرانس‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاههای بین‌المللی مردمی در کشور به منظور تعمیق و گسترش معارف اسلامی و فراهم کردن زمینه شرکت هنرمندان و شبکه های تبلیغی- مردمی در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی.
۱۸- انجام همکاری های فرهنگی- تبلیغی با مراکز اسلامی و فرهنگی داخل کشور در راستای اهداف سازمان و به منظور تامین ارتباط افراد و مراکز اسلامی و فرهنگی- مردمی برای تالیف قلوب آنان با هماهنگی سایر مراجع ذی صلاح.
۱۹- نظارت بر ترجمه متون دینی و تعیین ضوابط و مقررات مربوط به تهیه، ترجمه و انتشار این متون جهت بهره برداری در کشور.
۲۰- نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم و انجام فعالیت‌های قرآنی از طریق تربیت مربی، تدوین جزوات آموزشی، و همکاری با وزارتخانه‌های ذی‌ربط جهت گسترش آموزش و معارف قرآن کریم.

منتظر مصاحبه اختصاصی انزلی کلاب باشید …

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۴ مهر ۱۳۹۲

عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی در چند سال اخیر شهرستان بندرانزلی صفر است ، بخصوص در امر مساجد

پاسخ

محراب

محراب

۴ مهر ۱۳۹۲

من سابقه آشنایی با ایشون رو قبل از اینکه در انزلی پست بگیرند رو داشتم.اون موقع که در اردوگاه مهر هلال احمر و در تابستان ۸۵ ایشون مسئول فرهنگی اردوهای هلالی بودند.اون موقع که خیلی مشتی و باحال بودن.الان که دیگه خبری از ایشون ندارم ولی شنیدم از دوستان نماینده شهرمون هستن

پاسخ